Wakacje na wyspie Vir – domy wakacyjne

Wyspa Vir

Wakacje na wyspie Vir – domy wakacyjne

Wyspa Vir jest stosunkowo niewielka. Położona jest w północnej częsci archipelagu Zadar. Wyspa połączona jest mostem ze stałym lądem. Dzieki wspaniałym żwirowo – kamienistym plażom, pachnącym sosnowym lasom oraz dobrej infrastrukturze, wyspa jest często odwiedzana przez turystów. Na niesamowity charakter wyspy wpływa także łagodny klimat śródziemnomorski. Wypoczywając na wyspie Vir polecamy odwiedzenie położonych niedaleko parków narodowych: Krka, Paklenice, Kornati i Plitvice. Warto również urządzić wycieczkę do Zadaru i Ninu. Na plażach znajdziecie z kolei doskonałe warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Jeżeli preferujecie wypoczynek przy basenie, zachęcamy do skorzystania z oferty NOVASOL. Możemy Wam zaoferować w pełni wyposażone apartamenty wakacyjne w Dalmacji. Część z nich dysponuje prywatnymi basenami oraz wieloma udogodnieniami.

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Vir

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Vir

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Vir

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Vir

Loading...

Atrakcje

Mimo niewielkich rozmiarów na wyspie Vir znajdziecie wiele interesujących miejsc. Śmiało rezerwujcie więc ofertę "apartamenty Chorwacja", a będziecie mieć okazję na poznanie takich miejsc jak:

  • Kastelina – twierdza, wybudowana w XVI wieku przez Wenecjan w celu obrony przed Turkami. Na wzgórzach Sv. Juraj i Gradina znajdują się ruiny starożytnych osad.

  • Latarnia morska – zbudowana w 1881 roku jest doskonałym przykładem budowy latarni morskich na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Latarnia na wyspie Vir jest jedną z 50 identycznych, zbudowanych w XIX wieku. Przed zautomatyzowaniem latarni, mieszkał w niej na stałe latarnik wraz z rodziną. Podczas II Wojny Światowej w latarni mieściła się baza antyfaszystowkich bojówek, które utrzymywały połączenie między partyzantami na stałym lądzie i wyspie Molat. Latarnia została zniszczona w 1944 roku, następnie po wojnie została odbudowana i w 1950 roku ponownie oddana do użytku.

  • Wzgórze Bandira – znajdziecie pozostałości twierdzy illyrskiej oraz Kościół Św. Jerzego z XII wieku.

Wyspa Vir będzie spełnieniem Waszych marzeń na pełne wrażeń wakacje w Północnej Dalmacji.

Wyspa Vir

Malownicze plaże

Na wyspie Vir są jedynie trzy osady: Vir, Torovi i Lozice. Wszystkie położone są nad morzem, niedaleko uroczych zatoczek i plaż. Jednakże najpiękniejsza na wyspie plaża położona jest w zatoce Duboga, z dala od cywilizacji w północno – zachodniej części wyspy. Spędzając wakacje w Chorwacji, oczarują Was cudowna przyroda oraz krystaliczne morze, otoczone czerwonymi skałami. Innymi znanymi plażami są tu Miljkovica oraz Donja Prezida. Niedaleko twierdzy Kastelina, w zatoce Sapavac znajdziecie plażę z błotem peloidowym, które znane jest z właściwości leczniczych.

  • plaża Lucica – położona w północnej części wyspy. Dno morza jest tutaj częściowo kamieniste i częściowo piaszczyste. Plaża jest wybetonowana. W jej pobliżu są ajejki oraz możliwości uprawiania aktywności fizycznych. Niedaleko plaży jest dyskoteka, sklep spożywczy, kawiarnia oraz restauracje. Z plażą graniczy mała marina.

  • plaża Jadro – położona jest po południowej stronie wyspy, bezpośrednio przy miejscowości Vir. Znajduje się tu najważniejsza na wyspie marina. Brzeg plaży pokryty jest żwirem, natomiast dno jest piaszczyste. W pobliżu plaży znajdują się sklepy i restauracje.