Wakacje w Starigrad Paklenica – domy wakacyjne

Starigrad Paklenica

Wakacje w Starigrad Paklenica – domy wakacyjne

Starigrad Paklenica to niewielka miejscowość portowa, położóna niedaleko Zadaru na wybrzeżu kanału Velebit. Miejscowość połozona jest praktycznie w samym środku Dalmacji. W skład gminy Starigrad Paklenica wchodzą Starigrad, Seline oraz Tribanj oraz nasze kwatery, skupione pod szyldem "Starigrad Paklenica noclegi". Jest to prawdziwy raj dla amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz miłośników plażowania. Na odwiedzających czekają tu kilometry malowniczych plaż, urocze zatoczki oraz wspaniałe widoki. Można odnieść wrażenie, że góry przechodzą tu w morze. Jest to również doskonała destynacja dla grotołazów i wielbicieli wspinaczek wysokogórskich, podczas których można podziwiać unikalną florę i faunę. Niedaleko Starigradu Paklenicy znajduje się Park Narodowy Paklenica, gdzie jest się część pasma górskiego Velebit. Są tu także dwa wąwozy: Wielka i Mała Paklenica o długości ok. 10 km i głębokości ok. 400 m. NOVASOL oferuje Wam atrakcyjne apartamenty wakacyjne. Nasze kwatery wakacyjne z oferty "apartamenty Chorwacja", dadzą Wam dużo prywatności oraz indywidualności w planowaniu czasu wolnego.

Popularne domy wakacyjne w Starigrad

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Starigrad

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Starigrad

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Starigrad

Loading...

Starigrad Paklenica - Historia

Pierwsze wzmianki o Starigrad Paklenica pochodzą z II w. p.n.e., wówczas została tu założona rzymska osada Argyruntum. W IV w.n.e. osada została zaatakowana przez barbarzyńców. Chorwaci przybyli tu dopiero w średniowieczu. Z tego okresu pochodzi kaplica Św. Jerzego z przełomu IX – X wieku. W wyniki walk z Turkami miejscowośc wyludniła się w znacznym stopniu, i dopiero po przejęciu terenu przez Republikę Wenecką w XVII – XVIII wieku powróciła tu ludność. Z tego okresu pochodzą wczesnoromański Kościół Św. Piotra oraz pozostałości wieży Vecka. W starej części miasta znajduje się wiele zabytków architektonicznych, np. Willa Petar Haktorovic. W okresie letnich wakacji w mieście Starigrad Paklenica organizowane są „Wieczory Rybackie”, podczas których przy muzyce na żywo można spróbować dań z ryb i owoców morza oraz wybornego lokalnego wina. Ciekawostką jest, że w okolicy Starigradu kręcone było wiele scen do filmów o przygodach Winnetou. Zapewniamy, iż obiekty z katalogu "Starigrad Paklenica noclegi" to doskonały pomysł na Wasz urlop w Dalmacji Północnej.

Atrakcje

Spędzając wakacje w Chorwacji, z pewnością powinniście odwiedzić Starigrad Paklenica z jego wspaniałymi atrakcjami. Poniżej kilka miejsc wartych odwiedzenia:

  • Park Narodowy Paklenica –założony został w 1949 roku. Na terenie parku występują trzy rodzaje klimatu: nadmorski, kontynentalny oraz sub – alpejski. Znajdą tu Państwo kaniony, jaskinie oraz wysokie góry.

  • Park Narodowy Krka – oddalony kilkadziesiąt kilometrów od Starigradu. Zachwycą tu Państwa zjawiskowe wodospady.

  • Park Kornati – zwany parkiem tysiąca wysp. Bardzo charakterystyczne tu są skały stromo wcinające się w morze.

Dodatkowo, w bliskiej okolicy, znajdziecie takie miejsca jak:

Zadar

Niecałej 50 kilometrów będzie Was dzielić od jednego z najpiękniejszych miast w Europie. I chociażby dlatego, warto wybrać się tu na interesującą wycieczkę. W Zadarze, oprócz walorów wzrokowych, czekają na Was ciekawe zabytki, stanowiska archeologiczne, marina oraz długa promenada, która pełna jest restauracji, barów i sklepów. W Zadarze możecie także trafić na lokalny festiwal kulturalny lub imprezę artystyczną, a więc będziecie mieć świetną okazję na poznanie ciekawych zespołów muzycznych oraz artystów. Tu, dodatkowo warto wspomnieć o dwóch słynnych instalacjach, tj. „Powitanie Słońca” oraz „Morskie Ograny”, które koniecznie musicie zobaczyć. Na koniec, oczarowanym miastem, proponujemy Wam nasze domy i apartamenty wakacyjne, które zarezerwować możecie w katalogu „Zadar noclegi”. Szczególnie polecamy Wam tutejsze apartamenty z widokiem na wybrzeże oraz domy z basenem.

 

Pakostane

Pakostane to nazwa nadmorskiego kurortu, który, oprócz Adriatyku, sąsiaduje także z Jeziorem Vransko. I właśnie to jezioro jest główną atrakcją miejscowości. Jest ono parkiem przyrody, ponieważ żyje tu mnóstwo gatunków ptaków wędrownych i wodnych. Poza tym, występują tu liczne walory przyrodnicze, co w połączeniu z florą i fauną jeziora, czyli go wyjątkowym. Jakby tego było mało, akwen świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, takich jak kajakarstwo czy wędkarstwo – można więc tu spędzić mnóstwo przyjemnych chwil na łonie natury. Przy okazji, polecamy Wam katalog „Pakostane noclegi”, w którym znajdziecie mnóstwo komfortowych domów i apartamentów w atrakcyjnych cenach.

 

Szybenik

Szybenik to miasto oddalone o około 100 kilometrów na południe od Starigrad Paklenica. Jest to pięknie położona miejscowość nad niewielką zatoką. Szybenik jest ważnym historycznie i kulturowo miastem regionu. To właśnie tutaj mieści się m.in. Katedra św. Jakuba (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Twierdza św. Mikołaja, Fort św. Jana, zamek św. Michała czy średniowiecza forteca. Poza tym, można tu spędzić przyjemny dzień na wodzie i rozkoszować się pięknymi widokami na zielone otoczenie zatoki oraz sąsiednich wysp. W Szybeniku znajdziecie także Aquapark ze zjeżdżalniami wodnymi – będzie to więc miłe urozmaicenie na wakacje w Chorwacji.