Wyspa Brac noclegi - na ekscytujące wakacje

Brač to największa wyspa w Dalmacji Środkowej i trzecia co do wielkości wyspa przybrzeżna na Adriatyku. Wyspa jest górzysta, częściowo są to góry pochodzenia krasowego, jednakże w przeważającej częsci wyspa porośnięta jest lasami i makią (wiecznie zielone, sucholubne, twardolistne zarośla). Gaje oliwne, winnice i drzewa migdałowe zapraszają do idyllicznych wędrówek w tym regionie. Na wyspie jest kilka kamieniołomów, z których pochodzi słynny marmur Brač, znany na całym świecie. Wyspa Brac zamieszkiwana jest już od epoki Brązu -może więc i Wy zamieszkacie tu w ramach naszej oferty "wyspa Brac noclegi". Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Wyspa Brac noclegi

Popularne domy wakacyjne w Brac

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Brac

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Brac

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Brac

Loading...

Kurorty na wyspie

Bol i Supetar to centra turystyczne i cieszące się największą popularnością miejscowości urlopowe na wyspie Brac. Najbardziej znana i najpiękniejsza plaża na wyspie Brac to Zlatni Rat (Złoty Róg), położona na piaszczystym półwyspie wysuniętym na długość 400 m w głąb morza. Kto chciałby odkrywać statkiem wyspę i jej miejscowości, może wypożyczyć łódź wycieczkową. Ruch promów samochodowych między stałym lądem i wyspą odbywa się codziennie. Na wyspie promy samochodowe przypływają do Supetar i Sumartin. Na wyspę można również przylecieć samolotem - niestety lotnisko otwarte jest tylko w okresie letnim. Ponadto są regularne połączenia autobusowe między poszczególnymi miejscowościami. Przepiękna i różnorodna natura jest tutaj atrakcją samą w sobie. Na jednym końcu wyspy odkryjecie strome skały, na drugiej zaś płaskie plaże piaszczyste i przyjemny klimat. Średnia temperatura na wyspie Brac wynosi w lecie 23 stopnie Celsjusza. Oznacza to, że zarówno dni, jak i wieczory są tutaj ciepłe i można rozkoszować się nimi z tarasu swojego wymarzonego domu wakacyjnego z katalogu "wyspa Brac noclegi", stanowiącego idealną bazę wypadową na Wasz urlop. Możecie dodatkowo przedłużyć sobie urlop i zarezerwować dodatkowy tydzień w części lądowej Chorwacji. Ciekawie prezentują się nasze domy z oferty "Makarska noclegi", skąd jest połączenie promowe z wyspą Brac. Dzięki temu, przedłużycie swój niezapomniany urlop na jednej z napiękniejszych riwier Chorwacji.

Wyspa Brac noclegi

Historia i Kultura

Na początku swego istnienia wyspa Brac znajdowała się pod panowaniem Ilirów, następnie ok II w.p.n.e tereny zostały zajęte przez Rzymian, którzy wyspę traktowali jako miejsce pochówku. Dowodzą tego znalezine na wyspie rzymskie sarkofagi. Pierwotnie na Brac budowano światynie pogańskie, później natomiast zaczęto budować chrześcijańskie kościoły. Do ich budowy wykorzystywano kamień, ze znajdujących się na wyspie, kamieniołomów. Kolejno wyspą rządzili Słowianie, Bizancjum, Węgrzy, królestwo chorwacko - węgierskie oraz Austria. Po I Wojnie światowej Brac została włączona do Królestwa Serbów, po II wojnie światowej stała się częścią Jugosławii. Od 90- tych lat XX wieku jesz częćcią Chorwacji. Symbolem wyspy są kamieniołomy - wydobywany tu kamień jest biały i wyróżnia go wysoka jakość, w przeszłości wykorzystywany był do budowy ważnych budynków, m.in Pałacu Dioklecjana w Splicie czy katedra w Sibeniku.

Obecnie na wyspie lokalni mieszkańcy utrzymują się z hodowli bydła oraz wytwarzania produktów spożywczych z mleka i mięsa baraniego. Niewątpliwie miejscowym specjałem jest tu Vitalac - potrawa za baranich jelit, przygotowywana na otwartym ogniu. Będąc na wyspie, koniecznie powinniście również spróbować lokalnego wina Bolski Plavac. Brzmi zachęcająco? Rezerwujcie więc kwatery 'wyspa Brac noclegi' z kategorii "Chorwacja noclegi" i w drogę!

Wyspa Brac noclegi

Urlop w domu wakacyjnym z katalogu "wyspa Brac noclegi"

W NOVASOL znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne w Dalmacji. W zależności od preferencji i wakacyjnych upodobań, w naszej ofercie znajdziecie m.in. domy wakacyjne z widokiem panoramicznym, wille z basenami, apartamenty wakacyjne w miastach, domy wakacyjne z bezpłatnym dostępem do internetu, domy, do których można przyjechać ze zwierzętami domowymi. Decydując się na wakacje z dojazdem własnym na wyspie Brac, sami możecie zdecydować o stopniu luksusu, w jakim chcą spędzić urlop w Chorwacji. W NOVASOL mogżecie swobodnie wybierać spośród kwater o różnym standardzie i wyposażeniu, od najprostszych domów wakacyjnych, poprzez standardowe trzygwiazdkowe apartamenty wakacyjne na Brac aż po luksusowe wille ze wszystkimi możliwymi udogonieniami. Mieszkanie z katalogu "wyspa Brac noclegi", to gwarancja prywatnej atmosfery i indywidualności w organizowaniu czasu wolnego. Bez znaczenia, którą kwaterę wakacyjną zarezerwujecie, w NOVASOL dołożymi wszelkich starań, aby Wasze wakacje na długo pozostały w pamięci.

Wyspa Brac noclegi

Wyspa Brac - Wakacyjny raj

Wyspa Brac to idealne miejsce zarówno na wakacje z dziećmi, jak i urlop ze znajomymi. Amatorom aktywnego wypoczynku polecamy surfing, latanie na paralotni, wspinaczki górskie np. do pustelni Blaca, spacery po kamieniołomach żeglowanie oraz plażowanie. W okresie letnim na wyspie odbywają się imprezy kulturalne: Vidova Góra - procesja z okazji dnia świętego Vida, Sutivan - impreza Bez regula w temacie sportów ekstremalnych. Spędzając wakacje w domu lub apartamencie w oferty 'wyspa Brac noclegi', koniecznie powinniśce zobaczyć dominikański klasztor w Bol, który jest przykładem architektury wczesnego chrześcijaństwa. W klasztorze można podziwiać wspaniały obraz Madonny z dzieciątkiem, z kolei w przyklasztornym kościele zachwyca ołtarz Matki Bożej Różańcowej. W klasztorze znajduje się również muzeum, gdzie można obejrzeć artefakty w czasów rzymskich i greckich, starożytne rzeźby, szaty liturgiczne, numizmaty oraz inne przedmioty, obrazujące bogatą historię wyspy.

Po aktywnym dniu, zachęcamy do odwiedzenia lokalnych restauracji lub konob, serwujących wyborne posiłki oraz wyśmienite wino. Jeżeli zatęsknicie do domowych posiłków, w kuchni domu wakacyjnego na wyspie Brac bez problemu przygotujecie samodzielnie wspaniałe dania. Nie zwlekajcie dłużej i już dziś wybierzcie dom wakacyjny na cudowne wakacje w Chorwacji.