Wyspy Kornati - domy i apartamenty

Kornati

Wyspy Kornati - domy i apartamenty

Kornati ( znane również jako wyspy Stomorskie) to nazwa archipelagu położonego w północnej części Dalmacji, pomiędzy Zadarem i Szybenikiem. Na archipelag składa się w sumie 147 wysp, wysepek oraz raf. Całość objęta jest ochroną w ramach Parku Narodowego wysp Kornati i stanowi ciekawy pomysł na niezapomniane wakacje w Chorwacji.

Wybierając nasz produkt „apartamenty Chorwacja” poznacie smak prawdziwej przygody, a nawet elementy survivalu. Według oficjalnych danych, wyspy zamieszkuje mniej niż 10 osób, a dostać się można na nie jedynie drogą morską i to tylko prywatnym rejsem. Dlatego też, miejsce to gwarantuje ciszę, spokój i niezmącone hałasem wakacje. Co równie istotne, na archipelagu Kornati nie ma ruchu drogowego ani miast, dlatego też miejsce to polecamy osobom chcącym poznać coś nowego, coś czego jeszcze nigdy nie doświadczyli. To będą udane wakacje w Dalmacji.

Popularne domy wakacyjne w Kornati

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kornati

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kornati

Loading...

Zamieszkajcie na wyspach Kornati

Jeśli marzycie o wypoczynku z dala od cywilizacji, już dziś zarezerwujcie nasz produkt „kwatery Chorwacja” na wyspach Kornati. Tutaj czekają na Was w pełni wyposażone, prywatne domy i apartamenty, które już czekają na Wasz przyjazd.

Wybierając nasze kwatery w Dalmacji, będziecie musieli żywić się we własnym zakresie (brak sklepów czy restauracji), dlatego też, ucieszy was fakt, iż wszelkie obiekty wakacyjne w ofercie NOVASOL, posiadają wyposażone kuchnie oraz aneksy. Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą zapasy żywności, bowiem jak wcześniej wspomniano, na wyspach nie jest prowadzony hadel czy gastronomia.

Noclegi w Chorwacji, a przede wszystkim na wyspach Kornati, to także ograniczone zasoby prądu i wody. O ile prąd pobierany jest za pomocą paneli słonecznych, o tyle woda słodka dostarczana jest tu drogą wodną (również zwarto się w nią zaopatrzyć).

Zapowiadają się prawdziwie wymagające wakacje w Chorwacji.

Kornati

Wypoczynek na wyspach Kornati

Na wyspach Kornati wypoczniecie i naładujecie naturalne baterie, a wszystko to w cichej i spokojnej atmosferze. Tutaj, dni będą Wam upływać na wędrówkach pośród skał i przyrody wyspy oraz na kąpielach morskich i słonecznych. Warto tu wspomnieć, że o ile przyroda na lądzie jest tu dość skąpa (stąd objęcie ich ochroną), o tyle dno morskie pełne jest ryb, roślin, gąbek i wszelkich żyjątek podowdnych – amatorzy snorkelingu będą bardzo zadowoleni. Z kolei na ladzie czekają na Was liczne gatunki mew, motyli oraz mniszki śródziemnomorskie.

Wybierając obiekt z oferty „Chorwacja apartamenty” na wyspach Kornati, znajdziecie też liczne pozostałości z czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego, rządów wenecjan, czasów średniowiecza, a nawet czasów neolitu. Podczas wędrówek, nie raz natkniecie się także na stanowiska archeologiczne oraz klify i urwiska. Jeśli zaś będziecie chcieli wybrac się na sąsiednie wyspy, to możecie wybrać się na nie żaglówką, oferowaną przez miejscowych żeglarzy.

Wasze kwatery na archipelagu Kornati, pozwolą Wam również pozać okoliczne, już zamieszkane wyspy, na których, oprócz zaopatrzenia się w zapasy wody i żywności, również znajdziecie atrakcje i ciekawe miejsca. Szczególnie polecamy wyspę Dugi Otok, Zirje, Murter oraz Pasman, a także lądowe miasta, tj. Szybenik, Vodice (sprawdźcie ofertę "Vodice apartamenty") czy Zadar.