Wakacje na wyspie Kaprije – domy wakacyjne

Karpije

Wakacje na wyspie Kaprije – domy wakacyjne

Wyspa Kaprije należy do archipelagu wysp Sibenik, położona jest na Morzu Adriatyckim u wybrzeży Chorwacji. Na wyspę Kaprije można dotrzeć promem z Sibenika. Połączenie promowe jest bardzo wygodne i daje Wam możliwość, aby podczas pobytu na Kaprije odwiedzić również Sibenik. Na wyspie obowiązuje zakaz korzystania z samochodów, dlatego też auto można pozostawić na parkingu w Sibeniku, w pobliżu przystani promowej. Najważniejszą na wyspie miejscowością jest Kaprije. Jest to doskonałe miejsce dla tych z Was, którzy cenią spokój i szukają ucieczki od miejskiego zgiełku. Na wyspie czas jakby się zatrzymał. Z tego powodu jest to doskonałe miejsce na wypoczynek. Aby Wasze wakacje w Dalmacji Północnej były jeszcze lepsze, NOVASOL przygotowała bogatą ofertę kwater wakacyjnych. Każdy z domów wakacyjnych ma prywatnego właściciela, możecie mieć więc pewność, iż w naszej ofercie nie ma dwóch identycznych kwater. Nasze prywatne kwatery z oferty "Chorwacja apartamenty", pewnością spełnią Wasze oczekiwania.

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Kaprije

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Kaprije

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Kaprije

Loading...

Historia wyspy Kaprije

Kaprije położona jest między wyspami Zmajan i Kakan. Jest to wspaniałe miejsce na urlop w Dalmacji. Swoją nazwę wyspa zawdzięcza śródziemnomorskiej roślinie kaparowej, która podobnie jak inne aromatyczne rośliny takie jak rozmaryn, rośnie na wyspie. Kaprije została zasiedlona ok. 400 lat temu. Na wyspie można odnaleźć pozostałości domów i kościoła z tego okresu. Między XIV a XV wiekiem wyspa Kaprije była własnością zamożnej rodziny z Sibenika. Zachęcamy do odwiedzenia kościóła Św. Piotra, wybudowanego na przełomie XVI i XVII wieku. Na wzgórzu wyspy, przy osłoniętej od wiatru zatoce położona jest miejscowość Kaprije. W północno – wschodniej części wyspy znajduje się wioska Medos. Lokalni mieszkańcy utrzymują się głównie z rybactwa oraz uprawy oliwek, fig, granatów i drzew morwy. W przeszłości woda używana na wyspie pochodziła z dużego zbiornika, przeznaczonego do zbierania deszczówki. Następnie, aż do 2011 roku woda była dowożona statkami. Obecnie nie ma już takiego problemu, ponieważ na wyspie została zainstalowana nowoczesna instalacja wodna.

Karpije

Urlop pełen wrażeń

Wyspa Kaprije ciągle jeszcze opiera się masowej turystyce. Pomimo tego, jednak w miesiącach letnich przebywa tu wielu turystów, zwabionych wspaniałą przyrodą oraz obietnicą spokojnego wypoczynku. Na odwiedzających czeka tu kilka restauracji, mała starówka, gdzie zachowały się typowo dalmackie domy z kamienia, 300 m plaża żwirowa oraz przepiękne widoki. Na wyspie Kaprije czeka na Was kilkanaście malowniczych zatok takich jak Luka Kaprije czy Gracice. Wokół miasta Kaprije rozciągają się plaże żwirowe z betonowymi pomostami. Jeżeli szukacie samotności, idealna będzie plaża Portic, położona w północnej części wyspy. Na Kaprije znajduje się także wspaniała nabrzeżna promenada, doskonała zarówno na spacery jak i do biegania. Na wyspie panują dobre warunki do wędkowania oraz nurkowania. Ulubionym celem nurków jest wrak zatopionego niemieckiego okrętu wojennego, który leży w północnej części wyspy. Zachęcamy także do odwiedzenia Sibenika, Vodic (polecamy Wam również naszą wakacyjną ofertę "Vodice apartamenty i domy"), Parku Narodowego Krka oraz Parku Narodowego Kornati. Zapraszamy na cudowne wczasy w Chorwacji.

Sibenik

Podczas wypoczynku w Chorwacji, warto wybrać się do zabytkowego Sibeniku. Wakacje w Chorwacji, mogą być świetną lekcją historii, ponieważ Sibenik słynie z długiej i burzliwej historii oraz wielu zabytków. Znajdują się tu liczne twierdze z różnych okresów historycznych, np. twierdza Św. Mikołaja. Są one również punktami widokowymi, z których rozpościera się widok na całe wybrzeże i liczne wyspy. W Sibeniku, stoją również liczne zabytkowe kościoły. Najważniejszym z nich jest renesansowo-gotycki Kościół Św. Jakuba, który powstał na przełomie XV i XVI wieku. Warto dodać, że obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście znajdą Państwo również zabytkową starówkę, port, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.