Wakacje na wyspie Molat – domy wakacyjne

Molat

Wakacje na wyspie Molat – domy wakacyjne

Wyspa Molat położona jest na północny – wschód od wyspy Ist, niedaleko wybrzeża Zadaru. Każdego roku wyspę odwiedzają turyści szukający spokoju i wytchnienia od codziennych spraw. Szczególnie miłe wrażenie robią tu urocze zatoczki i malownicze plaże piaszczyste. Pomimo niewątpliwej urody, Molat pozostał jeszcze nie do końca odkryty. Można tutaj wypocząć z dala od tłumów turystów. Na wyspę można dostać się promem. W NOVASOL znajdziecie atrakcyjne kwatery pd hasłem "apartamenty Chorwacja". Jest to doskonała forma zakwaterowania dla rodzin z dziećmi oraz znajomych, spędzających razem urlop. Domy wakacyjne NOVASOL zapewnią Wam prywatność i niezależność. Pobyt na wyspie Molat z pewnością Was nie zawiedzie. Tutaj pośród cudownych plaż, wspaniałej przyrody i szumu fal, odzyskacie energię i chęć do działania. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla amatorów plażowania, jak i osób, preferujących aktywne wakacje w Dalmacji.

Historia wyspy

Molat ma bardzo bogatą historię. Poprzez wieku historii znajdowała się pod panowanie wielu mocarstw. Po okresie panowania rzymskiego, wyspa Molat przeszła w ręce bizantyjskiej Dalmacji. W 1151 roku władzę nad wyspą przejął klasztor Benedyktynów Zakonu Święty Krsevan. Następnie w roku 1490 władzę przejęli Wenecjanie, w roku 1540 Imperium Osmańśkie. Kolejno Molat należal znów do Wenecji od 1645 roku, Austro – Węgier od 1718 roku, Francji od 1805 roku. Po Kongresie Wiedeńskich w 1815 Molat jako część Królestwa Dalmacji został przyłączony do Cesarstwa Austriackiego. W roku 1918 wyspa została dołączona do Królestwa Serbii, Chorwacji i Słowenii. W 1939 roku Wyspę odwiedził brytyjski król Edward VIII. W latach 1941 – 1944 wyspa znajdowała się pod okupacją Włoch, które założyły tu obóż jeniecki. Po II Wojnie Światowej wyspa należała do Jugosławii a następnie od 1991 roku do niezależnej Republiki Chorwacji. Na wyspie Molat znajdziecie ślady tej bogatej historii. Zapraszamy na wakacje w Chorwacji!

Atrakcje na wyspie Molat

Na wyspie znajdziecie wiele uroczych zatoczek, największa z nich to Jazi. Najpopularniejsze miejscowości to Molat, Brgulje i Zapuntel. Miasto Brgulje znajduje się w pobliżu portu promowego. Podobniej jak w pozostałej części wyspy można tu znaleźć piękne plaże oraz wiele zatoczek. Brgulje jest często odwiedzane przez żeglarzy, którzy płyną do Parku Narodowego Kornati. W Brgulje odpoczniecie w spokojnej atmosferze, także jeśli interesuje Was tego typu relaks, koniecznie zerknijcie w ofertę "Chorwacja noclegi". Dzięki dobremu połączeniu ze stałym lądem, wyspa Molat jest łatwo dostęna. Dzięki plażom piaszczystym jest to miejsce polecane dla rodzin z dziećmi. Ze względu na doskonałe położenie osłonięte od wiatru , port w Zatoce Lucina jest często wybierany przez właścicieli jachtów. W miejscowości Molat znajdziecie sklepy oraz restaurację rybną. Zachęcamy do skosztowania lokalnych potraw i lampki wybornego wina. Nie ma nic wspanialszego niż kolacja w towarzystwie najbliższych, zjedzona w restauracji z widokiem na morze. Nie zwlekajcie i już dziś zaplanujcie niezapomniany urlop na wyspie Molat!