Wakacje na Wyspie Prvic – domy wakacyjne

Wyspa Prvic

Wakacje na Wyspie Prvic – domy wakacyjne

Prvic jest wyspą położoną w archipelagu Sibenik. Nazwa wyspy pochodzi prawdopodobnie od imienia chorwackiego boga wiosny - Prvina. Wyspa oddalona jest ok. 1,3 km od stałego lądu. Do miejscowości Vodice są ok. 3 km, natomiast do Sibenika ok. 9 km. Na stały ląd regularnie kursują promy. Na wyspie Prvic znajdują się jedynie dwie miejscowości: Prvic Luka i Sepurine, ulokowane po przeciwnych stronach wyspy. Jest to wyspa, na której zabroniony jest ruch samochodowy. Jeżeli podróżujecie samochodem, możecie go swobodnie zostawić na parkingu w Sibeniku. Nasz produkt "Chorwacja apartamenty", to dokonała baza wypadowa na Wasze wycieczki po okolicy. Wyspa Prvic to prawdziwy raj. Tutaj odnajdziecie urocze, skaliste wybrzeże, krystalicznie czystą wodę oraz ciepły klimat. Jest to doskonałe miejsce zarówno na relaks na plaży, jak i uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Pomysły na czas wolny

Wyspa Prvic jest niewielka, ma ok. 3 km długości i ok. 1,5 km szerokości, linia brzegowa ma tu 10,6 km długości. Całą wyspę obejść w ciągu 2 – 3 godzin. Jest ona chroniona przez wyspy Tijat i Logorum od otwartego Adriatyku. W centralnej części wyspy przeważa teren nizinny. W północno - zachodniej części znajduje się miejscowość Sepurine, natomiast w części południowo – wschodniej, w zatoczce miejscowość Prvic Luka. Obie miejscowośći przedatawiają wielką wartość kulturową. Znajdują się tu trzy kościoły rzymsko – katolickie: jeden mniejszy, pochodzący ze średniowiecza w Sepurine, drugi trochę większy, pochodzący z XIX wieku, położony powyżej miejscowości oraz ostatni w Prvic Luka. Wyspa Prvic to doskonały pomysł na urlop  Odnajdziecie tu wszystko to, co jest niezbędne na pełen wrażeń wypoczynek. W miesiącach letnich na wyspie Prvic odbywają się zawody w piłce nożnej, piłce wodnej, zawody karciane oraz przeciąganie liny. Na zakończenie każdej imprezy można posłuchać dalmatyńskich pieśni. Lokalne tradycje można zobaczyć podczas 2. Sierpnia podczas festynu Matki Boskiej Anielskiej, 16. Sierpnia w trakcie festynu Św. Rocha oraz podczas tradycyjnych regat łodzi z żaglami. To wszystko czeka na Was, wystarczy zarezerwować obiekt z oferty "apartamenty Chorwacja".

Wyspa Prvic

Wakacje z historią w tle

Decydując się na wakacje w Dalmacji, prosimy pamiętać ,iż wyspa Prvic to nie tylko wspaniałe zatoki i malownicze widoki. Prvic może także pochwalić się bogatą historią. Wyspa była już zamieszkała w starożytności. Jednak liczba jej mieszkańców znacznie wzrosła dopiero w XV wieku, kiedy to osiedlali się tu ludzie, uciekający przed Turkami. Obecnie na wyspie panuje spokojna atmosfera, nawiązująca do dawnych czasów. Można tu podziwiać stare, kamienne domy, połączone wspólnym murem. Jest to doskonałe miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi, które chcą się zrelaksować z dala od hałasów wielkich miast. Na wyspie znajduje się kilka tawern, gdzie zjedzą Państwo wspaniałe potrawy, przygotowywane zgodnie z dawnymi recepturami. Osobom, szukającym dsykotek i nocnych klubów, polecamy odwiedzenie Vodic. Ciekawostką jest, że na wyspie mieszkał znany naukowiec i myśliciel Faust Vrancic. W Prvic Luka znajduje się muzeum, w którym mozna podziwiać makiety wymyślonych przez niego urządzeń. Oczarowany wyspą Vrancic wybudował tu swoją letnią rezydencję. Po śmierci został pochowany w Prvic Luce w kościele Matki Boskiej Litościwej. Podarujcie sobie odrobinę luksusu i na wakacje wybierzcie dom wakacyjny NOVASOL.