Dubrownik noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Dubrownik (Dubrovnik) - miasto z wyjątkową polityczną i kulturalną przeszłością, której pomniki znane są na całym świecie. To jedno z najbardziej urokliwych i znanych miast basenu Morza Śródziemnomorskiego. Przechadzając się wąskimi uliczkami w historycznym centrum miasta w kształcie muszli odkryjecie piękno tego miasta, a decydując się na obiekt z oferty "dubrownik noclegi" będziecie mieli ku temu wiele okazji.

Godne zobaczenia i podziwu są: ulepszana przez wieki sztuka kamieniarzy, murarzy i snycerzy, Pałac Rektorów, skarby biblioteki i najstarsza apteka Europy. Niezwykłe piękno natury oraz liczne pomniki i osobliwości Dubrovnika nadają miastu szczególnej atrakcyjności w każdej porze roku. Jest tu dużo możliwości spędzania wolnego czasu, czy to na plaży czy też w ośrodkach sportowych, tu nie będzie się nudził żaden urlopowicz. Dom lub apartament wakacyjny z katalogu "Chorwacja noclegi" to idealna baza wypadowa na Wasz urlop.

Dubrownik noclegi

Popularne domy wakacyjne w Dubrovnik

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dubrovnik

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Dubrovnik

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dubrovnik

Loading...

Historia i Kultura

Dubrownik został zbudowany w 7. wieku na skale wyspy Lausa. Znaczenie Dubrownika wzrosło pod panowaniem Bizancjum, miasto szybko stało się celem wrogich ataków. Pod bośniackim panowaniem historia Dubrownika była bardzo burzliwa. W roku 1358 miasto uznało królów chorwacko - węgierskich, którzy panowali do roku 1526. W tym roku Dubrownik stał się niezależną republiką - wybrano senat i radę miejską. Dzięki handlu z Turkami republika doświadczyła ponownego wzrostu gospodarczego w 15. i 16. wieku. Trzęsienie ziemi z roku 1667 doprowadziło miasto do kryzysu. W roku 1806 Napoleon Bonaparte zajął Dubrownik, który następnie znajdował się pod panowaniem Francuzów do roku 1814. Dubrownik był kolejno pod panowaniem Austro - Węgier i Jugosławii. Dopiero od roku 1993 jest częścią Chorwacji. Bogatą historię miasta odzwierciedlają znajdujące się tu budynki, które urozmaicą Wasze wakacje w Chorwacji, dlatego zachęcamy do wyboru oferty "Dubrownik noclegi".

Dubrownik - Perła Adriatyku

George Bernard Shaw napisał kiedyś, że ci, którzy poszukują raju na ziemi, muszą przyjechać do Dubrovnika (od siebie dodamy - najlepiej do apartamentu z katalogu "Dubrownik noclegi"). Każdy Wasz krok w tym mieście - od studni Onufrego do dzwonnicy Miejskiej, wzdłuż gotycko-renesansowych gmachów pałaców Sponza, barokowego Kościoła św. Błażeja, Katedry Wniebowzięcia NMP i in., będzie przeżyciem samym w sobie. A jeśli znajdziecie się tu w lecie, to będziecie mogli zobaczyć tradycyjny Dubrownicki Festiwal Letni, w trakcie którego Stare miasto przemienia się w zaczarowane kulisy najbardziej niezwykłej sceny teatralnej na świecie. W Dubrowniku znaleźć można wiele naturalnych scen teatralnych: mosty, balkony, place, pałace, fortyfikacje. Na Riwierze Dubrownika znajdziecie bogatą ofertę spędzenia czasu wolnego. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą tutaj żeglować, pływać jachtami motorowymi lub łodziami wiosłowymi, nurkować, uprawiać windsurfing oraz grać w piłkę wodną. Z pewnością przeżyjecie niezapomniane wakacje - wystarczy wybrać obiekt z katalogu "domy i apartamenty Chorwacja".Chorwacji.

Urlop w domu wakacyjnym z katalogu "Dubrownik noclegi"

Jeżeli chcecie spędzić wakacje w samym sercu tego pięknego miasta, idealną kwaterą będzie apartament wakacyjny w Dubrowniku. Mieszkając w domu wakacyjnym, będziecie mieli możliwość poznania kultury i lokalnych zwyczajów. Ponadto, decydując się na wakacje z dojazdem własnym, zapewniacie sobie prywatność i indywidualność w planowaniu czasu wolnego. Tutaj sami decydujecie co i kiedy zwiedzać. Dubrownik to idealne miejsce zarówno na wakacje w gronie rodziny, jak i w gronie znajomych. Oferowane przez nas apartamenty wakacyjne z katalogu "Dubrownik noclegi" zostały wyposażone i urządzone zgodnie z gustem i możliwościami ich konkretnych właścicieli, co sprawia, iż możecie mieć pewność, iż każdy nasz dom wakacyjny jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Dlatego nie zwlekajcie ani chwili dłużej i już dziś pomyślcie o urlopie w Dubrowniku! Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Warto zobaczyć

Lista zabytków w Dubrowniku jest bardzo długa. Poniżej najważniejsze zabytki, które koniecznie powinniście pobaczyć podczas wakacji w domu wakacyjnym w Dubrowniku.

  •  Mury miejskie: prawie 2 m pierściem murów, otaczający miasto. Znajduje się tu 5 twierdz i 16 wieży i bastionów.

  •  Twierdza Lovrjenac: twierdza znajduje się poza murami miasta, położona jest na 37 m skale. Obecnie służy, jako scena do letnich przedstawień.

  •  Stradun: główna ulica miasta, dzieląca miasta na południową o północną część. Jest to największa ulica w mieście, łącząca obie bramy miasta Pile i Ploce. Można tu podziwiać wspaniałe dawne pałace, wieże i oraz inne budynki, tj. dzwonnica i pałac Sponza. Wzdłuż ulicy znajduje się wiele sklepów oraz kawiarni.

W mieście można podziawć również wspaniałe klościoły, do bardziej znanych zaliczamy kościół św. Błażeja, katedrę oraz kościół św. Dominika. Odkryjecie tu wiele malutkich, uroczych uliczek oraz placy. Aby być blisko wszystkich tych atrakcji, wystarczy zarezerwować jeden z naszych domów wakacyjnych w Dalmacji Południowej.

Wakacje w obiekcie z oferty "Dubrownik noclegi", z pewnością, spełnią wszystkie Wasze oczekiwania, dlatego też sprawdźcie naszą ofertę "Chorwacja apartamenty", w której znajdziecie tylko sprawdzone kwatery wakacyjne na każdą kieszeń.

Dubrovnik - atrakcje dla każdego

Starówka Dubrownika przez cały rok oferuje Wam fascynujące doświadczenia. W okresie przedświątecznym całe miasto wręcz tonie w morzu świateł od końca listopada. Muzyka miesza się w powietrzu ze świątecznymi zapachami. Rozbrzmiewają pieśni śpiewane przez stojących na ulicach śpiewaków, a Wy nie będziecie mogli oprzeć się słodkim pokusom świątecznych smakołyków.

Latem Stare Miasto przekształca się w scenę dla letniego festiwalu, który odbywa się co roku w lipcu i sierpniu. Jest to najstarszy chorwacki festiwal kulturalny. Każdego roku, pod gołym niebem wystawiane są najznamienitsze przedstawienia baletowe, teatralne i operowe. Barokowe budowle dopełniają nastrojowej atmosfery i nadają całości nadzwyczajnego charakteru.

Wspaniała atmosfera Dubrownika wywiera ogromne wrażenie również na małych zwiedzających. Średniowieczne mury miejskie o stromych ścianach i fosa zamkowa wyglądają jak wyjęte z baśni. Mur jest gruby na sześć metrów i służy dzieciom za fantastyczne miejsce zabaw. Opowiedzcie swoją własną bajkę i zakończcie swoją historyczną wycieczkę odwiedzinami na jednej z licznych plaż w Dubrowniku i jego okolicy. Jeszcze raz - zapraszamy do naszych kwater z oferty "Dubrownik noclegi".