Urlop w domu wakacyjnym na wyspie Mljet

Mljet

Urlop w domu wakacyjnym na wyspie Mljet

Wyspa Mljet słynie ze swojej bogatej przyrody. Jest ósmą co do wielkości wysp na Adriatyku. Lokalna społeczność żyje tu przede wszystkim z uprawy winorośli i oliwek. Nadbrzeżne miejscowości, które kiedyś służyły jako małe porty dla żeglugi śródlądowej, dzisiaj przekształciły się w małe, acz urokliwe miejscowości turystyczne. Dom wakacyjny z katalogu "Mljet noclegi", to idealne miejsce dla tych, którzy na wakacjach szukają spokoju i kontaktu z naturą i jedocześnie pragną poznać inną kulturę i mentalność. Jest to wspaniałe miejsce, dlatego jeżli planujecie tu urlop, sprawdźcie ofertę "Chorwacja apartamenty".

Ta druga co do wielkości wyspa Dalmacji południowej położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Dubrovnika, Korculi i półwyspu Peljesac. Mljet jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej zalesionych wysp Adriatyku, a dzięki temu bardzo atrakcyjną perłą basenu Morza Śródziemnego, która co roku odwiedzana jest przez rzesze wymagających turystów. Swoje miejsce odnajdą tutaj zakochani, miłośnicy przyrody, poszukiwacze historycznych opowieści i legend oraz odkrywcy zabytków kulturalnych i historycznych. Mljet słynie także z dzikiej przyrody, gdzie dom znalazły daniele, dziki, a nawet mangusty, sprowadzone tu w 1910 roku w celu eksterminacji jadowitych węży. Warto spędzić wakacje w Chorwacji!

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Mljet

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Mljet

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Mljet

Loading...

Sport i rekreacja

Wzdłuż wybrzeża znajdują się bogate tereny łowieckie obfitujące w ryby, natomiast morskie dno pełne jest homarów i krabów - zarezerwujcie obiekt z oferty "Mljet noclegi" i poznajcie ich smak. Najbardziej atrakcyjną częścią wyspy jest jej zachodnia część, która jest chroniona, dzięki znajdującemu się tutaj Parkowi Narodowemu. W Parku Narodowym Mljet można zobaczyć dwa piękne jeziora słonowodne. Na większym z nich usytuowana jest wyspa św. Marii, siedziba klasztoru Benedyktynów z XII wieku. Zarówno Park Narodowy, jak i pozostałą część wyspy, w większej mierze pokrywa gęsty las sosnowy, oferujący warunki idealne na spacery, jazdę na rowerze i pływanie. Oprócz lasów, wyspa Mljet bogata jest w winnice i zapierające dech w piersiach jaskinie. Kwatery w Dalmacji będą idealną bazą wypadową na wspaniały urlop!

Mljet

Rozrywka

Jest to wyspa idealna na wakacje rodzinne lub pobyt sportowy. Latem odbywają się tu liczne imprezy folklorystyczne, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Odbywa się tu wiele festiwali bogatych w występy lokalnych gwiazd i osobistości, a także różnorodne wystawy i inne rozrywki. Spędzając urlop w kwaterze z katalogu "Mljet noclegi", warto odwiedzić liczne tawerny, oferujące tradycyjne przysmaki i lokalne wino. Swoim urokiem zaczarują Was takie miejscowości, jak Babino Polje, Prozura, Maranovići, Korita, Blato, Ropa i Govedari. Poszukującym nocnych wrażeń polecamy odwiedziny w pobliskim mieście Dubrownik (przy okazji, sprawdźcie ofertę "Dubrownik noclegi").

Mljet

Plaże

Południowa część wyspy Mljet to ostre klify, natomiast wschodnią część stanowi długi pas piasku. Wzdłuż całego wybrzeża znajdą Państwo miejsca odpowiednie do opalania oraz kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Jeżeli jednak nie preferujecie kąpieli na otwartym morzu, możecie wybrać się jedną z wielu małych plaż nad Jeziorem Wielkim, który ma wiele wspólnego z morzem, ze względu na swoją słoną wodę. Na wyspie Mljet z uroków wody można korzystać przez większą część roku - spradźcie więc ofertę "Mljet noclegi" w terminach po sezonie głównym. Dotyczy to zwłaszcza jezior, w których popływać można od początku kwietnia do października.

Mljet

Wakacje w obiekcie z oferty "Mljet noclegi"

Wybierając obiekt z katalogu "apartamenty Chorwacja", poznacie takie miejsca jak:

  • Park Narodowy Mljet

  • Pozostałości fortyfikacji Illyriańskich w Mali Gradac

  • Ruiny pałacu z początku wczesnego średniowiecza i wczesnochrześcijańskiej bazyliki w Polače

  • Klasztor benedyktynów na wyspie St. Maria

  • Jaskinia Odyseusza