Wyspa Zlarin - domy wakacyjne

Wyspa Zlarin

Wyspa Zlarin - domy wakacyjne

Wyspa Zlarin położona jest na Adriatyku i należy do archipelagu wysp szybenickich. Od stałego lądu wyspa jest oddzielona kanałem Szybenik. Znajduje się tu jedna zamieszkała miejscowość – Zlarin, w której warto odwiedzić cudowną plażę piaszczystą oraz zwiedzić zabytkowe kościoły: kościół Św. Mariji z 1740 roku, kościół Św. Roka z 1649 roku oraz kościół Naszej Dziewicy z Raszelju z XV wieku. Na świecie, wyspa znana jest z wydobywanych tu korali oraz gąbek morskich. Wszystkim tym, którzy na wakacji w Dalmacji szukają spokojnego miejsca - polecamy wyspę Zlarin. Wyspa Zlarin jest wolna od ruchu samochodowego. Można na nią dopłynąć promem z Szybeniku i Vodic. Tutaj, pośród cudownych lasów, malowniczych plaż, z szumem morza w tle, odnajdą Państwo ciszę i spokój. Panują tu doskonałe warunki zarówno do wypoczynku na plaży jak i uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. Aby Was urlop był jeszcze wspanialszy, NOVASOL przygotowała ofertę w pełni wyposażonych kwater wakacyjnych. Obiekty z kategorii "apartamenty Chorwacja", ułatwią poznanie prawdziwego życia okolicy. Zapraszamy!

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Zlarin

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Zlarin

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Zlarin

Loading...

Historia i Kultura

Pierwsze wzmianki o wysie Zlarin pochodzą z 1386 roku. Jednakże znaleziska z czasów rzymskich wskazuję, że była ona zamieszkała dużo wcześniej. W XV wieku na wyspę przybyli pierwsi nurkowie, aby poławiać korale. Obecnie w miejscowości Zlarin znajduje się Muzeum Korali, gdzie można podziwiać przedmioty wykonane z korali. Wyspa Zlarin jest znana z czerwonych korali. Spędzając wakacje w Chorwacji, w niedalekim Sibeniku lub właśnie na wyspie Zlarin można być świadkiem ceremonii, podczas której żeglarze wyruszają w nocy na morze, aby znależć korale. Lokalni mieszkańcy ubrani w tradycyjne stroje śpiewają wówczas daltyńskie pieśni życząc żeglarzom powodzenia. Tradycyjne ubrania wykonane są z lekkiego materiału w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i białym. Damskie stroje są zazwyczaj bogato zdobione. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wkładają złote naszyjniki i kolczyki oraz białe skarpetki i czarne buty. Każdego roku klub jachtowy w Zalrin organizuje trzy regaty łodzi. Można podczas nich podziwiać rózne typy łodzi. Doskonałym prezentem z wakacji na wyspie Zlarin będą czerwone korale lub gąbka morska.

Wyspa Zlarin

Dobra zabawa gwarantowana

Wyspa Zlarin jest naprawdę niezwykła. Z pewnością zasługuje na uwagę i bliższe poznanie. Zachwycają tu przede wszystkim cudowne widoki na okolicę oraz krystalicznie czyste, turkusowe morze. O czystości wody najlepiej świadczą występujące tu jeżowce, które żyją wyłącznie w czystej wodzie. Znajdziecie tu zarówno plaże piaszczyste, kamieniste, jak i plażę betonową - z drabinką po której schodzi się do wody. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom bez problemu będziecie mili okazję na poznanie całej wyspy. Na Zlarin życie toczy się powoli, tutaj nie musicie się spieszyć. Jest to doskonałe miejsce zarówno na romantyczne wakacje we dwoje, jak i wypoczynek z dziećmi. Dodatkową atrakcją będzie niewątpliwie możliwość kupienia świeżej ryby, bezpośrednio od rybaków, a następnie samodzielne przygotowanie jej w kuchni domu wakacyjnego z naszej oferty. Jeżeli wolicie jeść na mieście, zapraszamy do jednej z lokalnych restauracji, oferujących pyszne dania. Pobyt na Zlarin z pewnością Was nie rozczaruje. NOVASOL zaprasza do skorzystania z oferty "Chorwacja apartamenty"!