Wakacje na wyspie Krapanj – domy wakacyjne

Krapanj

Wakacje na wyspie Krapanj – domy wakacyjne

Krapanj to najmniejsza wysepka należąca do archipelagu sibenickiego. Wyspa oddalona jest ok. 300 m od stałego lądu, od miejscowości Brodanicy. Stąd przez cały rok odpływają statki na Krapanj. Wyspa Krapanj znana jest głownie dzięki występującym tu gąbkom morskich. Są one poławiane i obrabiane już od 300 lat. W przeszłości, gdy mężczyźni zajmowali się poławianiem gąbek, kobiety zajmowały się rybołóstwem, obrabianiem pola oraz gospodarstwem domowym. Jeżeli jesteście zainteresowani poznaniem tego niezwykłego miejsca, NOVASOL przygotowała bogatą ofertę kwater wakacyjnych na Krapanj. Apartament lub dom wakacyjny z oferty w "Chorwacja noclegi" to doskonała forma zakwaterowania. Tutaj odnajdziecie bardzo dobre warunki do plażowania oraz nurkowania. Zachęcamy do obserwowania morskich głębin i podziwiania występujących w nich zwierząt i roślin. Rodzinom z dziećmi polecamy tutejsze plaże, pomimo, iż są one kamieniste, dzieci będą się tu doskonale bawiły.

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Krapanj

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Krapanj

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Krapanj

Loading...

Atrakcje na wyspie Krapanj

Wyspa Krapanj to doskonały pomysł na wakacje w Chorwacji. Tutaj pośród wspaniałej przyrody odpoczniecie i zrelaksujecie się. Zachęcamy do zwiedzenia wyspy, ponieważ ma ona do zaoferowania bardzo dużo. Koniecznie powinniście odwiedzić klasztor Krapanj, w którym można zobaczyć cenne zbiory, m.in. obraz „Ostatnia Wieczerza” z XVI wieku oraz obraz Madonny na tronie z okresu renesansu. W klasztorze można również zobaczyć zbiory korali, gąbek oraz amfor i innych antycznych naczyń. Podobnie, jak w innych dalmackich miastach, również w Krapanj podczas wakacji odbywa się wiele interesujących imprez kulturalnych. Wśród nich najbardziej znane to „Święto Krapanj”, obchodzone ku czci Matki Boskiej Anielskiej. W mieście znajdziecie kilka sklepów spożyczych oraz restauracje, serwujące typowo dalmackie potrawy. Jeżeli zatęsknicie za nocnym życiem, zachęcamy do odwiedzenia Vodic, Primostenu lub Sibenika. Wakacje w Dalmacji z NOVASOL będą wspaniałym doświadczeniem dla całej rodziny i na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Krapanj

Więcej o gąbkach morskich

Wbrew powszechnej opinii gąbki morskie nie są roślinami lecz zwierzętami. Występują w ciepłych i spokojnych wodach morskich, aby osiągnąc średnicę 15 cm potrzebują średnio 2 – 4 lat. Zywią się planktonem i występują na głebokości maksymalnie 200 m, przyrośnięte do skalistego dna morskiego. Gąbki posiadają zdolność regeneracji , co oznacza, że jeżeli poławiacz umiejętnie ją odetnie, w tym miejscu urośnie następna gąbka. Jeżeli wybierzecie obiekt z katalogu "Chorwacja apartamenty", gąbka morska z wyspy Krapanj będzie doskonałym prezentem. Bez problemu kupicie je w Krapanj oraz Brodaricy. W Chorwacji występują dwa rodzaje gąbek: Dalmata Fina – okrągłe gąbki o bardzo delikatnej strukturze oraz Słoniowe Ucho – gąbki o charakterystycznej żyłkowatej budowie. Pierwsze zapiski o poławianiu gąbek na wyspie Krapanj pochodzą z roku 1522. Początkowo nurkowano bez powietrza na głebokość do 30 metrów. Następnie wykorzystaneo „dzwon” – nurek oddychał zapasem powietrza zgromadzonym w dzwonie. Wszystkiego o połowie gąbek oraz ich obróbce, mieszkańców Krapanj nauczył nauczyl franciszkanin Antoni z Grecji. Obecnie na Krapanj działa ok. 10 załóg, zajmujących się poławianiem i obróbką gąbek.