Ciovo apartamenty i domy wakacyjne

Ciovo apartamenty

Ciovo apartamenty i domy wakacyjne

Ciovo (wcześniejsza nazwa to Boa lub też Bua) jest wyspą mierzącą 28,13 km² w Dalmacji Środkowej, jej linia brzegowa to 46,66km. Wyspa położona jest na zachód od Splitu. Na wyspie nie występują cieki, ani źródła wody. Ciovo połączona jest ze stałym lądem mostem z XVw. przebiegającym przez kanał Trogirski. Bliskość do miasta Trogir spowodowała, że wyspa Ciovo szybko zyskała na popularności jako spokojne przedmieście, idealne dla osób szukających relaksu, jak i ceniących sobie wygodę powodowaną bliskością większego miasta. Wyspa bogata jest w urokliwe zatoki, największą z nich jest zatoka Saklun. Sprawdźcie więc naszą ofertę "apartamenty Chorwacja" i zrelaksujcie się na pięknej wyspie Ciovo - wystarczy zarezerwować dom lub apartament z propozycji "Ciovo apartamenty".

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Ciovo

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Ciovo

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Ciovo

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Ciovo

Loading...

Zabytki i dziedzictwo historyczne

Na wyspie można odkryć wiele historycznych ruin, np. pozostałości starochorwackiego kościółka Sw. Petra (Sveti Perur). Zachował się tutaj także kościół mariański z czasów wczesnoromańskich - Gospa kraj mora, natomiast w Zedno mogą Państwo odwiedzić przedromański kościół Sw. Maura (Sveti Maur). Ponadto warto odwiedzić również dominikański klasztor św. Krzyża, klasztor św. Antoniego, najstarszy kościół Najświętszej Marii Panny lub kościół św. Jakuba. Między innymi to właśnie bogate dziedzictwo kulturowe sprawia, że wyspa Ciovo to jedno z ciekawszych miejsc na wakacje w Dalmacji.

Ciovo apartamenty

Miasta w okolicy Waszej kwatery z katalogu "Ciovo apartamenty"

  • Trogir – częściowo (przy okazji, zerknijcie do oferty "Trogir noclegi")

  • Arbanija

  • Slatine

  • Mastrinka

  • Okrug Gornji

  • Okrug Dolnji

Jeśli jednak zechcecie wybrać się na stały ląd – warto przedostać się mostem do Trogiru, gdzie zwiedzić można między innymi:

  • Bramę Lądową, zbudowaną w XVI wieku z jasnego kamienia. Nad łukiem znajduje się lew św. Marka, a nad nim figura błogosławionego Jana z Trogiru, który uznawany jest za patrona miasta.

  • Pałac Stafileo (Palača Stafileo), wybudowany z końcem XVw. Charakterystyczną cechą budowli są weneckie okna gotyckie zdobione wyrzeźbionymi motywami roślinnymi.

  • Katedrę św. Wawrzyńca (Sv. Lovre) - wybudowana na ruinach kościoła zniszczonego przez Saracenów w 1123 roku.Obok katedry zobaczyć można dzwonnicę z XIV wieku.

  • Pałac Cipiko (Palača Ćipiko), renesansowy pałac wybudowany w 1457r. na zlecenie najbogatszej w tym okresie rodziny o nazwisku której nosi nazwę pałac. Między łukami umieszczone zostały figury czterech aniołów – dwa środkowe mają w rękach herb rodziny Cipiko.

Wszystkie te atrkacje są na wyciągnięcie ręki - zarezerwuj tylko naszą kwaterę z oferty ’wyspa Ciovo apartamenty i domy wakacyjne’.

Ciovo apartamenty

Klimat na wyspie Ciovo

Jak przystało na Chorwację, temperatury w lecie osiągają tu bardzo wysoki pułap. Średnia temperatura maksymalna to nawet +30°C, a minimalna to +20 °C, w zimie natomiast często przekracza +15 °C. Dlatego też zachecamy do rezerwacji produktu "Chorwacja apartamenty" o różnych porach roku.

Domy wakacyjne NOVASOL

NOVASOL posiada w ofercie wiele domów w ramach oferty "Ciovo apartamenty", jak i na stałym lądzie w pobliżu. Zachęcamy do skorzystania z oferty sprawdzonych obiektów z NOVASOL. Dom lub apartament na Ciovo będzie idealną bazą wypadową na Wasze wakacje.