Vela Luka - domy i apartamenty wakacyjne

Vela Luka

Vela Luka - domy i apartamenty wakacyjne

Vela Luka to miejscowość położona w zachodniej części wyspy Korcula, należącej do archipelagu wysp dalmatyńskich. Jest to największe miasto wyspiarskie na całym Morzu Adriatyckim i znany oraz ceniony kurort wypoczynkowy. Vela Luka jest również dowodem na słuszność łacińskiej sentencji „Per aspera ad astra” (przez trudności do gwiazd), bowiem aby się tu dostać, trzeba najpierw dojechać do Splitu, a następnie skorzystać z trzygodzinnej przeprawy promowej. Jednak Ci z Was, którzy wybiorą apartament lub dom wakacyjny nz oferty "Korcula noclegi", nie będą zawiedzeni. Przyjemny klimat, duża liczba godzin słonecznych oraz krystalicznie czyste, błękitne wody Adriatyku – z nawiązką zrekompensują trudy dojazdu.

Wybierając noclegi w Chorwacji, będziecie również mieli okazję poznać wyjątkową kuchnię Korculi. Świeże ryby, owoce morza, oliwki i wino z tutejszych winogron – to główne elementy tutejszego menu. Zapowiadają się pyszne wakacje w Chorwacji!

 

Popularne domy wakacyjne w Vela Luka

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Vela Luka

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Vela Luka

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Vela Luka

Loading...

Noclegi w Vela Luka

Jeśli planujecie urlop na wyspie Korcula, to koniecznie sprawdźcie propozycje kwater jakie przygotowała dla Was NOVASOL. W naszej ofercie znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne, które już czekają na Wasz przyjazd. Nasze kwatery z oferty "apartamenty Chorwacja" są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty i meble oraz objęte są opcją „all inclusive”. Oznacza to, że rezerwując dowolny dom lub apartament wakacyjny usługę sprzątania końcowego, wszelkie media oraz pościel wraz z ręcznikami macie już w cenie.

Nasze obiekty wakacyjne znajdziecie w dogodnej dla siebie lokalizacji. Kwatery ulokowane są zarówno w pierwszej linii brzegowej, w centrum miejscowości jak i na obrzeżach – w otoczeniu zielonego krajobrazu. Także Wasz budżet dostosujecie do swoich potrzeb. W naszej ofercie są bowiem i kameralne apartamenty dla 2 osób, jak i duże domostwa mogące pomieścić kilkanaście osób.

 

Urlop w Vela Luka

Wybierając się na urlop w Chorwacji, z pewnością będziecie chcieli zażyć kąpieli słonecznych i morskich. W Vela Luka miejsc do tego znajdziecie bardzo dużo. Wzdłuż brzegu miasteczka położonych jest ponad 16 plaż, które już czekają na Wasze przybycie. Plaże te są kamieniste lub żwirowe, dlatego też nie zapomnijcie zabrać ze sobą specjalnego obuwia, które uchroni Was przed niepotrzebnym urazem. Podobnie, jak w innych chorwackich kurortach, w Vela Luka znajdziecie typowe plaże miejskie z bogatą infrastrukturą, jak i urokliwe zatoczki gdzie czeka na Was cisza i spokój. Najbardziej znanymi plażami w kurorcie są Posejdon, Fuza, Spiliska orz Poplat.

Jeśli już wybierzecie się na plażę to sprawdźcie jakie dodatkowe atrakcje na nich czekają. Rezerwując noclegi w Dalmacji, macie okazję poznać podwodną florę i faunę – czy to biorąc udział w rejsie połączonym z nurkowaniem, czy uprawiając snorkeling tuż przy brzegu. W każdym przypadku czekają Was niezapomniane przeżycia. Popularne są tu również rejsy łodziami wyposażonymi w zjeżdżalnie, łodziami ze szklanym dnem, uprawianie windsurfingu czy paddle-boardingu.

Wybierając kwatery z katalogu "Chorwacja noclegi", możecie również poznać lądowe atrakcje okolicy. Już w samej Vela Luce czekają na Was miejskie muzeum, stanowisko archeologiczne Vela Spila oraz fort Hum. Z kolei przy brzegu czeka na Was marina oraz liczne bary i kawiarenki. Warto także wybrać się w głąb Korculi, do miasteczek Prizba lub Lombarda oraz na pobliskie wyspy Blar, Hvar czy Mljet.