Urlop w domu wakacyjnym w Szybenik

Sibenik

Urlop w domu wakacyjnym w Szybenik

Szybenik (Šibenik) to historyczne miasto, które ma do pokazania wiele wartościowych pomników kultury i historii. Najbardziej znany z nich to Katedra Św. Jakuba, jedna z najbardziej oryginalnych budowli późnego średniowiecza w Europie, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Biała, kamienna kopuła katedry unosi się nad miastem niczym korona. Katedra była budowana przez ponad 100 lat z kamienia dostarczanego z wysp Brač i Korčula.

Poza zabytkami można w Szybeniku latem obejrzeć Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy, festiwal Wieczory Dalmatyńskiej Szansony i malownicze Szybenickie Targi Średniowieczne. Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Popularne domy wakacyjne w Sibenik

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Sibenik

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Sibenik

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Sibenik

Loading...

Historia i Kultura

W regionie wokół Szybenika znadują się dwa parki narodowe - Krka i Kornaty. Bogowie chcieli ukoronować swoje dzieło i ostatniego dnia tworzenia z łez, gwiazd i tchnienia morza stworzyli Kornaty, zapisal pewnego razu George Bernard Shaw podziwiając piękno archipelagu. O tej niepowtarzalnej kreacji natury - najliczniejszym łańcuchu wysp w basenie śródziemnomorskim, wystarczy powiedzieć tylko, że tych boskich, skamieniałych w morzu gwiezdnych łez jest dokładnie 365, czyli jedna wyspa na jeden dzień w roku. Z tego ponad 150 tworzy jedną całość: Park Narodowy Kornati. Park Narodowy Krka obejmuje środkowy i dolny brzeg rzeki Krka.

Podążając bajkowymi ścieżkami cudownego krasowego królestwa rzeki Krka natraficie na przepiękne wodospady i kaskady. Rzeka Krka przelewa swoje szlachetne wody aż przez siedem wodospadów, z tego najpiękniejsze to Roski Slap i Skradinski Buk. Na wysepce wynurzającej się ze szmaragdowego jeziora utworzonego przez rzekę Krka znajduje się klasztor franciszkanów, skrywający bogatą bibliotekę, dzieła sztuki i mnóstwo cennych zabytków.

Pierwsze wzmianki o Szibeniku pochodzą z 1066 roku, kiedy to w Chorwacji panował król Kresimir IV. W odróżnieniu od innych chorwackich miast, Szybenik jest najstarszym na wybrzeże Adriatyku miastem o chorwackim rodowodzie. Prawa miejskie uzyskał w roku 1298. Od roku 1412, po trzyletnich walkach, znajdował się pod panowaniem Republiki Weneckiej, następnie po upadku republiki, władze nad miastem przejęła Monarchia Habsburgów. Po I Wojnie światowej miasto zostało włączone do Jugosławii. Z kolei po II Wojnie światowej Szybenik znalazł się pod panowaniem faszystowskich Włoch i Niemiec. Aż do roku 1991 miasto było przyłączone do Jugosławii. Po rozpadzie Jugosławii, Szybenik należy do Chorwacji. Obecnie jest to duże miasto portowe, ośrodek przemysłowy oraz idealne miejsce na wakacje w Chorwacji!

Podsumowując, sprawdźcie ofertę "Chorwacja apartamenty" i w drogę!

Urlop w domu wakacyjnym

W ofercie NOVASOL znajdziecie wiele atrakcyjnych domów wakacyjnych w Dalmacji. Nasze kwatery wakacyjne w Szybenik i wielu innych miejscowościach nadają się idealnie zarówno na rodzinny wypoczynek, jak i urlop ze znajomymi. Pobyt w domu wakacyjnym to gwarancja swobody i prywatności. Tutaj możecie (i powinniście) poczuć się jak u siebie w domu. Każdy nasz apartament jest w pełni wyposażony, często dysponuje grillem, prywatną działką czy basenem. W NOVASOL rozumiemy, iż każdy klient ma indywidualne potrzeby. W naszej ofercie mamy domy wakacyjne z dostępem do internetu, wille położony blisko plaży, apartamenty wakacyjne położone w centrum miast, domy z możliwością przyjazdu ze zwierzakiem domowym. NOVASOL dołożyła wszelkich starań, aby każdy z Was znalazł odpowiedni dla siebie dom wakacyjny.

Okolice Szybenika z pewnością zachwycą Was cudownymi widokami, malowniczymi osadami oraz pięknem przyrody. Po aktywnym dniu zachęcamy do odwiedzenia lokalnych restauracji, które serwują wspaniałe posiłki oraz wyborne wino.

Podczas planowania wakacji prosimy pamiętać, iż NOVASOL dysponuje bogatą ofertą zatytułowaną "domy i apartamenty Chorwacja". Zachęcamy do zapoznania się z nią oraz rezerwacji jednego z naszych wspaniałych domów wakacyjnych.