Domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Vis

Vis

Domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Vis

Na wyspie Vis możecie spędzić wakacje z dala od zgiełku wielkiego świata, w towarzystwie winnic, rozmaitych przypraw i starych, zdziczałych drzew świętojańskich. Łagodny klimat śródziemnomorski, wędrówki na najwyższe wzniesienie Hum, ryba przyrządzona w specjalny sposób oraz dobre wino wniosą swój niepowtarzalny wkład do Waszych wakacji na wyspie Vis. Zapraszamy do zwiedzenia wysepek położonych w okolicy, m.in. wyspy Ravnik z jej zieloną grotą czy też wyspy Bisevo ze znaną grotą niebieską. Jeśli ten opis podziałał na Was zachęcająco, to czym prędzej rezerwujcie produkt "apartamenty Chorwacja". Wody wokół wyspy Vis skrywają nie tylko piękno czystego morza, ale także skarby jego podwodnego świata – wraki zatopionych statków, natomiast magiczne obrazy malowane przez podmorską faunę i florę zapierają dech w piersiach każdemu nurkowi. Warto także odwiedzić lądowe zabytki archeologiczne i historyczne oraz nacieszyć podniebienie autentycznymi smakami lokalnych potraw i wina w najlepszych w Dalmacji środkowej restauracjach i tawernach.

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Vis

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Vis

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Vis

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Vis

Loading...

Sport i rekreacja

Obecnie wyspa Vis stanowi istotne centrum nurkowe regionu. Podczas zwiedzania podwodnego świata wokół wyspy Vis, towarzyszyć może Wam doświadczony instruktor nurkowania, dzięki któremu zwiedzicie zatopione statki, będziecie pływać wśród czerwonych i żółtych gorgonii oraz odkryją tajemnice podwodnych jaskiń. W tutejszych wodach zatopionych jest wiele statków z sześciu różnych epok, od starożytności do II wojna światowej. Na terenie Vis popularny jest mini-golf i tenis stołowy, a tutejsze centrum rekreacyjne wyposażone jest w korty tenisowe i 6 wielofunkcyjnych boisk, na których można uprawiać m.in. koszykówki i piłki nożnej. Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Vis

Rozrywka na Vis

Ci z Was, którzy zmierzają na wakacje w celu doświadczenia typowo miejskich przeżyć, nie znajdą ich w miejscowości Komiza. Jednakże warto wybrać się do licznych tawern, które latem są miejscem rozlicznych wydarzeń muzycznych i w których rozbrzmiewają echa chorwackiej tradycji. Tawerny warto także odwiedzić ze względu na doznania kulinarne – nie można przejść obojętnie obok pysznego homara serwowanego w towarzystwie wybornego regionalnego wina. Jeżeli więc planujecie wakacje w Chorwacji, warto zastanowić się nad wyborem Vis, jako finalnej destynacji. Spotkanie różnych kultur podczas wydarzeń muzycznych wzbogacają życie na wyspie. Z pewnością nie pożałujecie wzięcia udziału w lokalnej uroczystości.

Vis

Plaże na wyspie Vis

Blisko miasta Vis znajdują się plaże kamieniste i piaszczyste (Mala Svitnja, Vela Svitnja, Rogacic Parja). Tutaj znajdą coś dla siebie zarówno Ci, którzy szukają aktywnego wypoczynku, jak i rodziny z małymi dziećmi. Natomiast na plaży w Komiza znajduje się wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych. W okolicy Komiza znajduje się kilka piaszczystych plaż, jednakże dla całego wschodniego wybrzeża zatoki charakterystyczne są plaże kamieniste, takie jak Gusarica, Nova Posta i Velo Zalo. W spokojniejszych miejscach na wyspie, Milna i Rukavac można rozkoszować się niepowtarzalną przyrodą i zrelaksować na pięknych żwirowych i piaszczystych plażach. Warto także zajrzeć do odgrodzonych wysokimi klifami i ukrytych przed wzrokiem małych zatoczek. Zarezerujcie dom lub apartament z oferty "Chorwacja noclegi", a wszystkie te miejsca staną przed Wami otworem!

Vis

Atrakcje turystyczne

  • Niebieska jaskinia na wyspie Bisevo

  • Muzeum Miasta Vis, znajdujące się w austriackiej twierdzy Batarija

  • Pozostałości rzymskich łaźni (kompleks basenowy) z 1-2 wieku

  • Zielona Grota na wyspie Ravnik obok Milne

  • Naturalna plaża żwirowa w pobliżu Rukavac, które słusznie należy do najpiękniejszych plaż Dalmacji

  • Słynne miasta Dalmacji, jak np. Trogir, Makarska (sprawdźcie także ofertę "Makarska noclegi") czy Split.