Peljesac noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Peljesac noclegi

Peljesac noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Peljesac jest drugim po Istrii największym półwyspem należącym do Chorwacji (zachęcamy do zapoznania się z ofertą "Chorwacja noclegi"). Położony jest praktycznie wzdłuż wybrzeża na odcinku 65 km między cieśniną Ston aż do miejscowości Loviste. Mało brakowało, a tworzyłby wyspę, jednak proces odłączania się od lądu nie skończył się. Wyspa Korcula stanowi naturalne przedłużenie tego półwyspu. Najwyższym szczytem Peljesaca jest Sveti Ilija, znany także, jako Wężowy szczyt. Teren półwyspu jest porośnięty śródziemnomorską roślinnością i lasami sosnowymi. Znajdziecie tu wiele uroczych zatoczek, gai oliwnych, cyprysów oraz klifów. Peljesac to wspaniałe miejsce na wakacje, tu z pewnością zapomnicie o codziennych problemach i naładują się pozytywną energią! Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat oferty "Peljesac noclegi".

Popularne domy wakacyjne w Peljesac

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Peljesac

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Peljesac

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Peljesac

Loading...

Bogata historia i Kultura

Półwysep Peljesac może pochwalić się bogatą historią. W V w.p.n.e. teren półwyspu zamieszkiwany był przez Ilirów. Dwa wieki później panowanie przejęli Rzymianie, którzy panowali tu do 35 roku naszej ery. W VII w.n.e. na terenie półwyspu osiedlili się Słowianie, aż do roku 1333 Peljesac należał do księstwa Zahumlje. Wtedy to półwysep został wykupiony przez Republikę Dubrownicką. Bogata historia Peljesaca odcisnęła swoje piętno na miejscowej architekturze. Obok bogatej kultury i historii, Peljesac znany jest z dobrej jakości win z regionów Dingac i Postup oraz dobrej oliwy z oliwek, a także bogatej oferty "Peljesac noclegi". Poza turystyką, mieszkańcy półwyspu utrzymują się głównie z uprawy winorośli, połowu ryb oraz hodowli małży. Na miejscu znajdziecie wiele atrakcji i miejsc idealnych dla miłośników jedzenia i wybornego wina. Podczas urlopu w Dalmacji, polecamy wycieczkę szlakami wzdłuż winnic oraz odwiedzenie tradycyjnych winiarni.

Urlop w domu wakacyjnym z katalogu "Peljesac noclegi"

Dom lub apartament wakacyjny na Półwyspie Peljesac to idealne rozwiązanie, jeżeli szukacie miejsca na spokojny wypoczynek w otoczeniu przyrody. W naszej ofercie znajdziecie wspaniałe, w pełni wyposażone apartamenty wakacyjne. NOVASOL dokłada wszelkich starań, aby oferta domów wakacyjnych na Peljesac była dostosowana do potrzeb konkretnych klientów - możecie zarezerwować dom wakacyjny blisko plaży, willę z basenem czy apartament wakacyjny z dostępem do internetu. Ponadto, wybierając obiekt z naszej oferty "Chorwacja apartamenty", możecie przyjechać z pieskiem lub kotem. Wybierając wakacje w obiekcie "Peljesac noclegi", decydujecie się indywidualny wypoczynek w całkowicie prywatnej atmosferze. A co najważniejsze, wszystkie nasze domy i apartamenty wakacyjne zostały sprawdzone przez lokalnych pracowników. Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Atrakcje

Decydując się na kwaterę z katalogu "Peljesac noclegi", znajdziecie wiele uroczych miejscowości, do najbardzie znanych możemy zaliczyć:

  • Loviste - miasteczko położone w uroczej zatoczce. Na wybrzeżu znajdą tu Państwo jaskinie i plaże. Miasto otoczone jest plażami piaszczystymi, na które można dostać się wyłącznie od strony morza. To idealne miejsce dla plażowiczów.

  • Kuciste - idealne miejsce dla amataorów zwiedzania. Centrum miejscowości pochodzi z XVI w., można tu znaleźć charakterystyczne domy kapitańskie. Warte odwiedzenia są: dom rodziny Lazarovic oraz Kościół świętej Trójcy.

  • Orebic - turystyczne centrum półwyspu, otoczone roślinnością śródziemnomorską. To miasto portowe, powstało między XV i XVI w., jako część Republiki Dubrowieckiej. Warte odwiedzenia są tu: klasztor franciszkański z XV w. , Muzeum Marynistyczne, kościół Matki Bożej Anielskiej oraz zabytkowy dom kapitanów. Miłośnicy plażowania koniecznie powinni odwiedzić zatoczkę Trstenica. Zerknijcie także do oferty "Orebic oclegi"

  • Janjina - idealne miejsce, jeżeli chcą Państwo poznać klasyczny sposób życia w zgodzie z tradycją. W połowie ubiegłego stulecia miasto było centrum rzemiosła. Podczas karnawału miasto wypełniało się młodymi ludźmi.

  • Zuljana - wspaniałe miasto o śródziemnomorskim charakterze, otoczone wieloma plażami. Znajduje się tu m.in Vucine, jedna ze wspanialszych plaż Adriatyku.

  • Ston - miasto okolone jest kamiennym murem, długim na 5 km, który zaraz po Murze Chińskim jest drugim najdłuższym murem w Europie.

Planując kolejne wakacje, prosimy pamiętać, iż NOVASOL ma w swojej ofercie sprawdzone domy na wakacje w Chorwacji. Zachęcamy do sprawdzenia naszych kwater na wakacje oraz wybranie odpowiedniego dla siebie domu wakacyjnego!