search

Wakacje w Starigrad Paklenica – domy wakacyjne

Raj na ziemi

Starigrad Paklenica to niewielka miejscowość portowa, położóna niedaleko Zadaru na wybrzeżu kanału Velebit. Miejscowość połozona jest praktycznie w samym środku Dalmacji. W skład gminy Starigrad Paklenica wchodzą Starigrad, Seline oraz Tribanj oraz nasze kwatery, skupione pod szyldem "Starigrad Paklenica noclegi". Jest to prawdziwy raj dla amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz miłośników plażowania. Na odwiedzających czekają tu kilometry malowniczych plaż, urocze zatoczki oraz wspaniałe widoki. Można odnieść wrażenie, że góry przechodzą tu w morze. Jest to również doskonała destynacja dla grotołazów i wielbicieli wspinaczek wysokogórskich, podczas których można podziwiać unikalną florę i faunę. Niedaleko Starigradu Paklenicy znajduje się Park Narodowy Paklenica, gdzie jest się część pasma górskiego Velebit. Są tu także dwa wąwozy: Wielka i Mała Paklenica o długości ok. 10 km i głębokości ok. 400 m. NOVASOL oferuje Wam atrakcyjne apartamenty wakacyjne. Nasze kwatery wakacyjne z oferty "apartamenty Chorwacja", dadzą Wam dużo prywatności oraz indywidualności w planowaniu czasu wolnego.

Starigrad Paklenica

Starigrad Paklenica - Historia

Pierwsze wzmianki o Starigrad Paklenica pochodzą z II w. p.n.e., wówczas została tu założona rzymska osada Argyruntum. W IV w.n.e. osada została zaatakowana przez barbarzyńców. Chorwaci przybyli tu dopiero w średniowieczu. Z tego okresu pochodzi kaplica Św. Jerzego z przełomu IX – X wieku. W wyniki walk z Turkami miejscowośc wyludniła się w znacznym stopniu, i dopiero po przejęciu terenu przez Republikę Wenecką w XVII – XVIII wieku powróciła tu ludność. Z tego okresu pochodzą wczesnoromański Kościół Św. Piotra oraz pozostałości wieży Vecka. W starej części miasta znajduje się wiele zabytków architektonicznych, np. Willa Petar Haktorovic. W okresie letnich wakacji w mieście Starigrad Paklenica organizowane są „Wieczory Rybackie”, podczas których przy muzyce na żywo można spróbować dań z ryb i owoców morza oraz wybornego lokalnego wina. Ciekawostką jest, że w okolicy Starigradu kręcone było wiele scen do filmów o przygodach Winnetou. Zapewniamy, iż obiekty z katalogu "Starigrad Paklenica noclegi" to doskonały pomysł na Wasz urlop w Dalmacji Północnej.

Starigrad Paklenica

Atrakcje

Spędzając wakacje w Chorwacji, z pewnością powinniście odwiedzić Starigrad Paklenica z jego wspaniałymi atrakcjami. Poniżej kilka miejsc wartych odwiedzenia:

  • Park Narodowy Paklenica –założony został w 1949 roku. Na terenie parku występują trzy rodzaje klimatu: nadmorski, kontynentalny oraz sub – alpejski. Znajdątu Państwo kaniony, jaskinie oraz wysokie góry.
  • Park Narodowy Krka – oddalony kilkadziesiąt kilometrów od Starigradu. Zachwycą tu Państwa zjawiskowe wodospady.
  • Park Kornati – zwany parkiem tysiąca wysp. Bardzo charakterystyczne tu są skały stromo wcinające się w morze.

W Starigrad Paklenice dominują plaże żwirkowe i kamieniste. Jednak dzięki róznorodnemu rodzajowi wybrzeża każdy znajdzie tu idealną dla siebie plaże. Tutaj czymś normalnym jest, że na niewielkim odcinku wybrzeża można znależć rózne plaże. Plaże żwirkowe przechodzą w betonowe platformy kąpielowe. Gdzieniegdzie są tu łagodne zejścia do wody, w innych miejscach z kolei do wody prowadzą schodki z poręczami. Plaże najczęściej są dosyć wąskie. Najpiękniejsza plaża na Riwierze Paklenica to Kulina, znajdująca się pomiędzy Starigradem i Seline.  Rezerwując kwatery z oferty "Starigrad Paklenica noclegi", będziecie mieć dostęp od restauracji i knajpek, w których można zjeść pyszne domowe posiłki z ryb i owoców morza. Starigrad to doskonały pomysł na urlop w obiektach z katalogu "Chorwacja apartamenty".

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy