search

Wakacje w domu wakacyjnym w Primosten

Wakacje w Primosten

Miasto Primosten w środkowej Dalmacji położone jest na półwyspie, który praktycznie w całości pokrywa. Do miasta prowadzi pas ziemi, który jednocześnie służy za miejską plażę. Jednak większość turystów woli trzymać się mniejszych, pobliskich miejscowości. W okolicy znajduje się wiele miejsc, z wieloma atrakcjami turystycznymi, które spełniają oczekiwania stawiane nowoczesnym miejscowościom turystycznym. Jeśli szukacie świetnej bazy wypadowej, to idealnie do tego nadaje się nasz dom wakacyjny lub apartament. Chorwacja już na Was czeka!

Warte polecenia są piękne plaże żwirowe i skaliste oraz zatoki Primoste, Peles Vela i Mala Raduca. Koniecznie odwiedzić należy starówkę z jej nadbrzeżną promenadą, pozostałościami muru miejskiego i licznymi restauracjami i przytulnymi kafejkami. Prosimy skosztować lokalnego czerwonego wina Babic i świeżej ryby. W mieście kładzie się dużą wagę na dobre jedzenie i picie. Poza świeżo złowionymi rybami, produkowana jest tutaj szynka, która dzięki swojej jakości może bez dwóch zdań konkurować z szynką parmeńską. Także sery oraz lokalne wina nie powinny zostać pominięte. Wszystkie te delicje na pewno najlepiej smakować będą w domowym zaciszu... Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Primosten

Urlop w domu wakacyjnym

W domu wakacyjnym w Primosten znajdziecie idealne warunki do wypoczynku. Na wyposażeniu każdego apartamentu wakacyjnego jest dobrze urządzona kuchnia, w której bez problemu samodzielnie przygotujecie wspaniałe posiłki. W ofercie NOVASOL są domy wakacyjne o różnym standardzie i wyposażeniu. Decydując się na wakacje w domu wakacyjnym w Primosten, sami decydujecie o poziomie luksusu, w jakim chcecie spędzić urlop. Jednak bez względu na standard, wybranego przez Was domu, NOVASOL dołoży wszelkich starań, aby Wasze wakacje w Dalmacji były niezapomniane. Wszystkie nasze domy wakacyjne zostały sprawdzone przez lokalnych pracowników NOVASOL. Prosimy nie zwlekać i już dziś zarezerwować apartament wakacyjny na urlop w Primosten!

Primosten

Historia i Kultura

Primosten założony został w XVI w. Pierwotnie osada znajdowała się na wysepce niedaleko lądu, jednak podczas inwazji Turków, w roku 1542, była połączona z lądem za pomocą podnoszonego mostu. Stąd właśnie wzięła się nazwa miasteczka: od słowa primostiti, które oznacza przerzucać most. Po zakończeniu inwazji tureckiej, wyspa została połączona groblą ze stałym lądem. Część osady została przeniesiona na stały ląd. Primosten ma interesujący układ ubranistyczny: od głównych placy rozchodzą się uliczki, prowadzące w głąb wyspy. Obecnie miejscowa ludność utrzymuje się z turystyki, uprawy winorośli, oliwek oraz rybołóstwa. Winnice w okolicy Primosten wpisane są na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ich zdjęcie można podziwiać w budynku ONZ w Nowym Jorku. Ze względu na ograniczone możliwości mechanizacji pracy, ludność tego regionu w dalszym ciągu ręcznie uprawia ziemię.

Przygotowaliśmy dla Was więcej informacji na temat wypoczynku w Chorwacji. Największą plażą Primosten jest Mala Raduca, zaliczana do najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Apartament wakacyjny w Primosten to świetna baza wypadowa na organizowane przez Was wycieczki. Gorąco zachęcamy do zobaczenia kościoła św. Juraja, zbudowanego w XV w., który został odbudowany w roku 1760. W sezonie letnim w Primosten organizowane są wyścigi osłów. Koniecznie powinni Państwo skosztować lokalnego wina, które charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Jeżeli szukacie miejsca na wspaniałe wakacje w gronie przyjaciół, Primosten jest odpowiedni. Znajdziecie wszystko to, co jest niezbędne na niezapomniane wakacje w Dalmacji środkowej.

 

Wakacje pełne wrażeń

Spędzając urlop w Dalmacji koniecznie powinniście odwiedzić Primosten z jego bogatą ofertą kulturalną. Czeka tu na Was wiele zabytków i atrakcji. Poniżej prezentujemy kilka z nich:

  • kościół Św. Jerzego – pochodzi z XV wieku i jest charakterystyczny dla miasta. Znajduje się tu sarkofag biskupa Arnerica;
  • obraz Matki Boskiej z Loreto;
  • kościół Matki Boskiej Miłosiernej, zbudowany w 1553 roku oraz kaplica Św. Rocha z 1680 roku;
  • dzielnica portowa oraz nabrzeżna promenada;
  • plaża Raduca.

W Primosten znajdziecie wspaniałe plaże żwirowe oraz uroczy deptak, biegnący wzdłuz dawnych murów miejskich. W okresie wakacji w mieście organizowanych jest wiele imprez: wieczory z muzyką ludową Dalmacji, występy folklorystyczne czy nocne połowy ryb. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą tutaj grać w tenisa, minigolfa, pływać na skuterach wodnych oraz uprawiać inne sporty wodne. Spędzając wakacje w Chorwacji koniecznie powinniście skosztować pysznych specjałów lokalnej kuchni.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy