search

Pakostane - domy i apartamenty wakacyjne

Witajcie w Pakostane

Pakostane to turystyczny kurort położony w północnej części Dalmacji, w środkowej Chorwacji (przejdź do foerty "domy i apartamenty Chorwacja"). Miejscowość umiejscowiona jest na wąskim przesmyku, który oddziela Morze Adriatyckie od Jeziora Vransko. Dzięki temu, znajdziecie tu bogatą ofertę sportów wodnych, zarówno na słodkich, jak i słonych wodach.

Pakostane jest bardzo korzystnie położone, bowiem znajduje się blisko głównej autostrady chorwackiej. Poza tym, wybierając noclegi w Chorwacji, możecie dostać się tu samolotem. Bliskie położenie Splitu i Zadaru, a co za tym idzie, ich lotnisk, sprawia, że część turystów zostawia samochody w swoim kraju.

Wybierając kwatery z katalogu "Pakostane noclegi", poznacie prawdziwe znaczenie zwrotu „aktywne wakacje”. Oprócz wcześniej wspomnianych atrakcji wodnych, czekają Was tu liczne szlaki turystyczne, prowadzące przez pagóry i skaliste wzniesienia. Amatorzy rowerów i pieszych eskapad, z pewnością wybiorą właśnie Pakostane na swoje wymarzone wakacje w Chorwacji.

  Pakostane noclegi

Domy i apartamenty wakacyjne z oferty "Pakostane noclegi"

Wszystkim szukającym kwater wakacyjnych w Pakostane, polecamy obiekty NOVASOL. Nasze domy i apartamenty w Dalmacji są w pełni wyposażone oraz gotowe na Wasz przyjazd. W naszej ofercie znajdziecie zarówno małe, kameralne apartamenty dla par, jak i duże domostwa, mogące pomieścić kilkanaście osób. Produkt "Chorwacja noclegi" z NOVASOL, to gwarancja prywatności i atrakcyjna alternatywa do hotelowych pokoików. Jeśli z katalogu "Pakostane noclegi", wybierzecie dom z basenem, to możecie być pewni, że unikniecie tłumów na leżakach, a w samym basenie swobodnie wypoczniecie w ciszy i spokoju.

Warto również dodać, że z racji położenia miejscowości Pakostane, z naszych obiektów wakacyjnych będziesz mieć zawsze blisko do wody!

 Pakostane noclegi

Atrakcje w Pakostane i okolicy

Urlop w obiekcie spod znaku "Pakostane noclegi", to gwarancja słonecznej i pięknej pogody. Nic więc dziwnego, że największą popularnością cieszą się tu plaże i wypoczynek nad wodą  - a tych w Pakostane nie brakuje. Tu, możecie wypocząć na plażach miejskich, jak i w małych zatoczkach, gdzie odpoczniecie od codziennego zgiełku i hałasu. Na plażach miejskich z kolei, znajdziecie rozbudowaną infrastrukturę i liczne atrakcje. Najbardziej popularne plaże Pakostane to:

  • Pilatusa – miejsce polecane rodzinom z małymi dziećmi. Żwirowo-piaszczysta plaża z łagodnie opadającym dnem oraz bliskość lasu piniowego, zapewniającego cień – to główne atuty.

  • Buzakovina – niewielka, ale pięknie położona ( w wąskiej zatoczce) plaża.

  • Punta – główna plaża miejska. Czeka Was tu bogata oferta gastronomiczna i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

  • Janice – najdłuższa, żwirowo-kamienista plaża miejska.

Urlop w Dalmacji to doskonała okazja na uprawianie sportów wodnych. Zarówno na wodach Adriatyku, jaki Jeziora Vransko, czekają na Was wypożyczalnie, łodzi, rowerów wodnych i żaglówek. Możecie także wziąć udział w rejsie statkiem lub w spływie kajakowym. Poza tym, polecamy zabranie ze sobą rurki i okularów wodnych do snorkelingu, bowiem tutejsze dno morskie jest bardzo bogate we florę i faunę już od samego wejścia z plaży do wody.

Położenie Pakostane pozwala również na szybkie dostanie się do atrakcyjnych miejsc regionu. W bliskim otoczeniu miejscowości jest Park Narodowy Krka (słynne wodospady) oraz Park Naorodowy Kornati na wyspie Kornat ( z kurortu kursują specjalne rejsy do rezerwatu). Prócz tego, w promieniu 100km znajdziecie takie ciekawe i pełne zabytków miasta, jak:

Biograd na Moru

Biograd na Moru to nadmorskie miasto, które położone jest kilka kilometrów na północ od Pakostane. Nie dość, więc, że podróż będzie bardzo krótko, to na dodatek będziecie mogli spędzić czas w bardzo atrakcyjnym miejscu. Marina, długa promenada, liczne zabytki oraz muzea – to jedne z wielu ciekawostek, które czekają tu na Was tylko po to, aby Wasze wakacje w Chorwacji były jak najbardziej udane. Dodamy jeszcze, że pomiędzy Biogradem i Pakostane, znajdziecie park rozrywki, w którym czekają Was godziny świetnej zabawy.

 

Biograd na Moru

Zadar

Zadar to miasto, które jest swoistą perłą regionu, a także jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Do Zadaru można dotrzeć w ok. 40 minut jadąc autem, lub 50 minut jadąc pociągiem – nie jest to więc długa i wycieńczająca podróż. Jednak jest jak najbardziej warta zachodu, bowiem, oprócz piękna i atrakcyjności, znajdziecie tu mnóstwo ciekawych zabytków pochodzących z różnych epok, interesujące muzea, artystyczne pomniki, parki oraz port, z którego można wybrać się niezapomniany rejs po wodach Adriatyku. Na koniec, proponujemy Wam zapoznanie się z ofertą „Zadar noclegi”, w której czekają na Was, kompletnie wyposażone oraz atrakcyjne cenowo, domy i apartamenty wakacyjne.

 

Zadar

Primosten

Do Primosten czeka Was nieco dłuższa, bo trwająca ponad godzinę podróż. Znów jest to jednak warte trudu, bowiem, w tym słonecznym kurorcie, znów czeka na Was sporo atrakcji. Oprócz zabytków, plaż i turystycznych umilaczy, znajdziecie tu historyczne winnice. Są one na tyle unikatowe, że aż zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie ma więc chyba w tym nic dziwnego, że gorąco Wam polecamy spacer pośród winorośli, który połączony będzie z degustacją miejscowych specjałów. Równie gorąco zachęcamy także do zapoznania się z katalogiem „Primosten noclegi”, w którym oferujemy m.in. domy z basenem oraz apartamenty na wspólne wakacje z ukochanym psem lub kotem.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy