search

Pakostane - domy i apartamenty wakacyjne

Witajcie w Pakostane

Pakostane to turystyczny kurort położony w północnej części Dalmacji, w środkowej Chorwacji (przejdź do foerty "domy i apartamenty Chorwacja"). Miejscowość umiejscowiona jest na wąskim przesmyku, który oddziela Morze Adriatyckie od Jeziora Vransko. Dzięki temu, znajdziecie tu bogatą ofertę sportów wodnych, zarówno na słodkich, jak i słonych wodach.

Pakostane jest bardzo korzystnie położone, bowiem znajduje się blisko głównej autostrady chorwackiej. Poza tym, wybierając noclegi w Chorwacji, możecie dostać się tu samolotem. Bliskie położenie Splitu i Zadaru, a co za tym idzie, ich lotnisk, sprawia, że część turystów zostawia samochody w swoim kraju.

Wybierając kwatery z katalogu "Pakostane noclegi", poznacie prawdziwe znaczenie zwrotu „aktywne wakacje”. Oprócz wcześniej wspomnianych atrakcji wodnych, czekają Was tu liczne szlaki turystyczne, prowadzące przez pagóry i skaliste wzniesienia. Amatorzy rowerów i pieszych eskapad, z pewnością wybiorą właśnie Pakostane na swoje wymarzone wakacje w Chorwacji.

  Pakostane noclegi

Domy i apartamenty wakacyjne z oferty "Pakostane noclegi"

Wszystkim szukającym kwater wakacyjnych w Pakostane, polecamy obiekty NOVASOL. Nasze domy i apartamenty w Dalmacji są w pełni wyposażone oraz gotowe na Wasz przyjazd. W naszej ofercie znajdziecie zarówno małe, kameralne apartamenty dla par, jak i duże domostwa, mogące pomieścić kilkanaście osób. Produkt "Chorwacja noclegi" z NOVASOL, to gwarancja prywatności i atrakcyjna alternatywa do hotelowych pokoików. Jeśli z katalogu "Pakostane noclegi", wybierzecie dom z basenem, to możecie być pewni, że unikniecie tłumów na leżakach, a w samym basenie swobodnie wypoczniecie w ciszy i spokoju.

Warto również dodać, że z racji położenia miejscowości Pakostane, z naszych obiektów wakacyjnych będziesz mieć zawsze blisko do wody!

 Pakostane noclegi

Atrakcje w Pakostane i okolicy

Urlop w obiekcie spod znaku "Pakostane noclegi", to gwarancja słonecznej i pięknej pogody. Nic więc dziwnego, że największą popularnością cieszą się tu plaże i wypoczynek nad wodą  - a tych w Pakostane nie brakuje. Tu, możecie wypocząć na plażach miejskich, jak i w małych zatoczkach, gdzie odpoczniecie od codziennego zgiełku i hałasu. Na plażach miejskich z kolei, znajdziecie rozbudowaną infrastrukturę i liczne atrakcje. Najbardziej popularne plaże Pakostane to:

  • Pilatusa – miejsce polecane rodzinom z małymi dziećmi. Żwirowo-piaszczysta plaża z łagodnie opadającym dnem oraz bliskość lasu piniowego, zapewniającego cień – to główne atuty.

  • Buzakovina – niewielka, ale pięknie położona ( w wąskiej zatoczce) plaża.

  • Punta – główna plaża miejska. Czeka Was tu bogata oferta gastronomiczna i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

  • Janice – najdłuższa, żwirowo-kamienista plaża miejska.

Urlop w Dalmacji to doskonała okazja na uprawianie sportów wodnych. Zarówno na wodach Adriatyku, jaki Jeziora Vransko, czekają na Was wypożyczalnie, łodzi, rowerów wodnych i żaglówek. Możecie także wziąć udział w rejsie statkiem lub w spływie kajakowym. Poza tym, polecamy zabranie ze sobą rurki i okularów wodnych do snorkelingu, bowiem tutejsze dno morskie jest bardzo bogate we florę i faunę już od samego wejścia z plaży do wody.

Położenie Pakostane pozwala również na szybkie dostanie się do atrakcyjnych miejsc regionu. W bliskim otoczeniu miejscowości jest Park Narodowy Krka (słynne wodospady) oraz Park Naorodowy Kornati na wyspie Kornat ( z kurortu kursują specjalne rejsy do rezerwatu). Prócz tego, w promieniu 100km znajdziecie takie ciekawe i pełne zabytków miasta, jak Biograd, Szybenik, Zadar (polecamy Wam również ofertę "Zadar noclegi"), Split oraz Trogir. W kwaterze wakacyjnej z oferty "Pakostane noclegi", nie będzie czasu na nudę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy