search

Klis - domy i apartamenty wakacyjne

Klis zaprasza na urlop

Klis to miejscowość położona w chorwackiej Dalmacji, tuż obok kurortu Solin, który z kolei graniczy z drugim co do wielkości miastem w Chorwacji, a mianowicie Splitem. Dzięki takiemu położeniu, do najbliższych plaż jest niecałe 9 kilometrów.

Klis to miasto o strategicznym i historycznym położeniu. Wybierając nasz produkt „apartamenty Chorwacja”, zamieszkacie w dolinie pomiędzy dwoma potężnymi masywami górskimi: Mosor oraz Kozjak. Dolina ta była punktem obrony przed najeźdzcami ze wschodu, gdyż był to jedyny przesmyk, którym można było dostać się do Splitu i dalej na północ Chorwacji.

Nasza oferta „Chorwacja kwatery”, jest skierowana do wszystkich tych, którzy chcą wypocząć w miejscu, które nie jest daleko od morza, ale jednocześnie można tu się zrelaksować z dala od zgiełku i hałasu. Jeśli dodamy do tego możliwość całodziennych wędrówek po górach oraz mnóstwo, ważnych historycznie miejsc, otrzymacie idealne miesjce na idylliczne wakacje w Chorwacji. Zapraszamy!

Klis

Zakwaterowanie w Klis

Sprawdźcie naszą ofertę „domy i apartamenty w Dalmacji", która jest również dostępna w miejscowości Klis. Niewątpliwym atutem naszych obiektów na wymarzony urlop jest to, że większość z nich oferuje panoramiczny widok na góry. Tylko sobie wyobraźcie poranną kawę lub wieczór przy lampce wina i piękny, zapierający dech w piersiach widok z tarasu – tego trzeba doświadczyć na własnej skórze!

Nasze kwatery w Chorwacji są dla Was dostępne praktycznie przez okrągły rok, także macie możliwość poznania jesiennego, a nawet zimowego oblicza tego pięknego kraju. Kolejnym atutem naszego produktu „Dalmacja noclegi” jest fakt, że oferują one pełną prywatność oraz wyposażenie we wszelkie niezbędne meble oraz sprzęty (dotyczy to również kuchni).

Na naszych stronach znajdziecie noclegi na każdą kieszeń – od romantycznych mieszkanek dla par, po wielopokojowe rezydencje z ogrodem i basenem. Tutaj, każdy znajdzie coś dla siebie - rezerwujcie więc obiekty z katalogu "Chorwacja noclegi"!

Klis

Atrakcje w Klis i okolicy

Miasto Klis słynie z górującego nad nim wzgórza, na którym znajdują się świetnie zachowane ruiny Fortecy Klis. Fortyfikacja ta, brała udział a wielu wielkich bitwach i dziś służy jako cenna lekcja historii. Dodatkowo, w okresie letnim, odbywają się tu rekonstrukcje bitew z różnych epok, co jest dużą atrakcją dla całej rodziny.

Wybierając nasz produkt „noclegi Chorwacja” będziecie mogli wziąć udział w całodziennych wędrówkach po górach (samotnie lub z przedwodnikiem). Oprócz pięknych widoków, na trasach czeka na was unikalna flora, fauna, jaskinie oraz różne formy krasowe. Pamiętajcie tylko, że pogoda w wyższych partiach gór potrafi byc kapryśna, dlatego zawsze miejscie przy sobie ciepłe ubranie.

Oczywiście, bliskość Morza adriatyckiego sprawia, że z pewnością nie raz i nie dwa wybierzcie się na tutejsze plaże. W miastach takich jak Solin, Split, Kastel Sucura, Stobrec czy Makarska (polecamy Wam również ofertę "Makarska noclegi"), czekają na Was kilometry wybrzeża z plażami pełnymi atrakcji, restauracje, promenady, bary i możliwość uprawiania sportów wodnych czy odbycia rejsu.

Warto także, spróbować świeżo złowionej ryby lub owoców morza w portowej tawernie, jakich tutaj znajdziecie wiele – zapowiadają się samkowite wakacje w Chorwacji.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy