search

Gradac - domy i apartamenty wakacyjne

Witamy w Gradac

Gradac jest kurortem turystycznym, położonym na riwierze Makarskiej, w środkowej części chorwackiej Dalmacji. Nazwa kurortu pochodzi od fortecy, która wznosiła się kiedyś na pobliskim wzgórzu. Miejscowość ta, wraz z sąsiadującymi z nią Zaostrogiem, Podaca i Drvenikiem, tworzy swoją własną riwierę, która składa się z 36 naturalnych plaż żwirowych o łącznej długości 10 kilometrów. Śmiało więc, można założyć, że rezerwując apartamenty w Dalmacji, głównie swój czas spędzicie nad błękitnymi wodami Morza Adriatyckiego.

Gradac położony jest również u stóp niesamowitego masywu górskiego Biokovo, który słynie z licznych jaskiń i innych zjawisk krasowych. Oczywiście, ten skalisty masyw jest również gwarancją niesamowitych widoków, które podziwiać można np. z plaży czy tarasu domu wakacyjnego.

Kolejnym atutem miejscowości są liczne zabytki, które sięgają nawet czasów prehistorycznych. W okolicy miejscowości również ich nie brakuje. Możecie więc tu poznać ciekawą historię regionu i całej Chorwacji.

 Rezerwujcie więc obiekty z katalogu "Chorwacja apartamenty" już teraz!

  Gradac

Zamieszkaj w Gradac     

Jeśli marzy Wam się połączenie urlopu nad morzem z wypoczynkiem w górach, to sprawdźcie ofertę NOVASOL w Gradac i okolicy. Znajdziecie tu apartamenty i domy wakacyjne położone zarówno w pierwszej linii brzegowej, jak i położone w wyższych partiach miejscowości, skąd można, codziennie z tarasu, podziwiać panoramiczne widoki na morze i góry.

Nasze apartamenty w Dalmacji są dostępne dla każdego, czy to z mniejszym czy większym budżetem. Wszystkie nasze obiekty są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty oraz meble, co dotyczy również kuchni. Kuchnie w naszych obiektach są idealnie dostosowane dla osób, które lubią przygotowywać miejscowe specjały samemu.

Domy i apartamenty w Chorwacji są dla Was dostępne praktycznie przez cały rok. Zważywszy na to, że przyjemne temperatury panują tu od kwietnia do końca października, możecie się do nich wybrać również w terminach, które gwarantują wypoczynek w cichszych i spokojniejszych warunkach.

  Gradac

Atrakcje w Gradac i okolicy

Rezerwując noclegi w Chorwacji, będziecie mieli okazję wypocząć na naturalnych plażach żwirowych. Są one wąskie, ale bardzo długie, więc nie ma obaw, że dla kogoś zabraknie miejsca. Znajdziecie tu zarówno, wyposażone w liczne atrakcje plaże, jak i zaciszne części wybrzeża, gdzie bez przeszkód można zażywać kąpieli słonecznej z ulubioną książką. Od siebie dodamy, że najbardziej znaną plażą jest Gornja Vala, która jest najdłuższą plażą riwiery Makarskiej.

Spędzając urlop w Dalmacji, warto również wybrać się do sąsiednich miejscowości i poznać co mają do zaoferowania, a jest tego sporo. Szczególnie polecamy wizytę w takich miejscach jak:

  • Zaostrog – miejscowość, w której podziwiać można zjawisko podwójnego wschodu Słońca! Prócz tego, warto wybrać się tu do gotyckiego kościoła Barbary z pięknymi organami oraz klasztoru franciszkańskiego, gdzie można podziwiać bogaty zbiór etnograficzny.

  • Podaca – miasteczko, w którym podziwiać można liczne pozostałości pozostałych po Cesarstwie Rzymskim oraz kościół ś. Jana z XII wieku.

  • Delta Neretwy – niesamowite miejskie nazywane Chorwacką Kalifornią. Warto tu zaopatrzyć się w uprawiane przez miejscowych rolników warzywa i owoce.

  • Jeziora Bacina – grupa siedmiu jezior (6 z nich jest połączonych). Są one otoczone górami, a ich dna położone są poniżej poziomu morza. Jest to miejsce, gdzie podziwiać będziecie niesamowite widoki.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy