search

Zadar noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Zadar to miasto, o którego bogatej kulturze duchowej i materialnej najlepiej świadczą zachowane mury obronne i liczne obiekty sakralne, które wieńczy symbol miasta - Kościół św. Donata z IX wieku, najbardziej monumentalna chorwacka budowla z okresu wczesnego średniowiecza. Jest tu także Bazylika św. Chryzogona z XII wieku i Katedra św. Anastazji z XII wieku. W starej części Zadaru wszędzie spotkamy zabytki przeszłości - mury miejskie, baszty, wspaniałe bramy miejskie, np. Baszta Kapitańska czy Brama Lądowa. Od XII wieku Zadar jest siedzibą arcybiskupa. Jest to wspaniałe miejsce, dlatego już dziś zarezerwujcie kwaterę z katalogu "Zadar noclegi" na niezapomniane wakacje w Chorwacji.

Zadar, oprócz swojego bogatego dziedzictwa archeologicznego i historycznego, szczyci się też faktem, że właśnie tutaj utworzono, już w 1396 roku, najstarszy chorwacki uniwersytet. Zadar, pełen wyjątkowych i bogatych zbiorów, bibliotek i znaczących skarbów kultury sakralnej to również miasto, gdzie powstała pierwsza chorwacka powieść i gdzie drukowane pierwsze chorwackie gazety. Dom lub apartament wakacyjny w Zadarze, to idealna baza wypadowa na Wasze wakacje! Bogate w zabytki są także wyspy w regionie Zadaru. Tutejsze wybrzeże jest bardzo rozczłonkowane i często odwiedzane przez żeglarzy. Wśród wysp szczególnie ważny jest Pasman, gdzie obok siebie znajdują się dwa klasztory - franciszkanów i benedyktynów. Na wyspach w pobliżu Zadaru są także stare twierdze, jak np. Kastelina na wyspie Vir i św. Michał na wyspie Ugljan, wieża Toreta na wyspie Silba, a w miejscowości Veli Rat na wyspie Dugi Otok znajduje się jedna z najpiękniejszych chorwackich latarni morskich. Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Zadar noclegi

Sport i rekreacja

Poza raftingiem, spływami kajakowymi, rejsami statkiem wycieczkowym Zrmanja i paintballem, Zadar oferuje liczne możliwości wycieczkowe i korzystanie z bogatej infrastruktury sportowej. Jeżeli preferujecie odpoczynek w sposób aktywny, obiekt wakacyjny z oferty "Zadar noclegi" będzie trafnym wyborem na wakacje w Dalmacji Północnej. Długą tradycją cieszy się tutaj wędkarstwo sportowe, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z roku 1938, kiedy to w Zadarze odbyły się mistrzostwa w wędkowaniu z łodzi. W każdym zakątku Riwiery skrywa się okazja do uprawiania aktywnego wypoczynku. Z Zadaru do Kozina prowadzi trasa rowerowa. Tutejsze morze cechuje się bogactwem ryb i skorupiaków, a rybacka tradycja odibja się w zachowanej w czasów średniowiecza architekturze.

Zadar noclegi

Rozrywka

Miasto Zadar obfituje w możliwości rozrywki dzięki bardzo licznym i różnorodnym barom i klubom. Organizowane tu często koncerty i imprezy sprawiają, że Zadar pozostaje w czołówce chorwackich miast pod względem bogactwa życia kulturowego. Jeżeli podczas wakacji planujecue wziąć udział w lokalnym wydarzeniu, jak koncert, spektakl teatralny, festyn folklorystyczny, impreza kulinarna czy wydarzenie sportowe, wystarczy wybrać dom lub apartament z oferty "Zadar noclegi" i wybrać to najbardziej interesujące z całej palety.

Zadar noclegi

Plaże

Wybierając kwaterę z katalogu "Zadar noclegi", zamieszkacie w miejscu pełnym różnorodnych plaż. W Kozin znajdziecie krystalicznie czyste morze i plaże, otoczone przez fascynującą śródziemnomorską roślinność. Wyjątkowym urokiem cechują się piaszczyste i żwirowe plaże w okolicy Sukosan. Północna część Riwiery jest pełna piaszczystych plaż z łagodnym zejściem do wody, co czyni to miejsce idealnym na wakacje z dziećmi. Korzystając z oferty "Chorwacja apartamenty" będziecie mogli wypocząć wedle własnych upodobań.

Zadar noclegi

Atrakcje czekające na wynajmujących kwaterę z katalogu "Zadar noclegi"

  • Powitanie Słońca i Morskie Organy na promenadzie w Zadarze - dwie instalacje miejskie na samym szczycie półwyspu Zadar
  • Kościół św. Donata - znak rozpoznawczy miasta Zadar
  • Kalelagra - Kult ulicy i jednym z symboli miasta, które tętni wspomnienia pięknych chwil i wydarzeń jako miejsce spotkań towarzyskich, rozrywki i rekreacji, procesji i uroczystości

 

Zadar - podróż w czasie

Zadar, z ponad dziewięćdziesięcioma tysiącami mieszkańców, jest miastem centralnym Dalmacji Północnej. Wizyta w tym mieście jest jak podróż w czasie.Korzenie Zadaru sięgają aż 3000 lat wstecz, kiedy to miasto założone zostało jako rzymska kolonia o symetrycznej sieci ulic. Podobnie jak wiele innych chorwackim miast portowych, Zadar był atrakcyjny dla Rzymian i wielu następnych władców jako ośrodek handlu z powodu swojego korzystnego położenia między wschodem a zachodem. Później wielokrotnie zmieniały się potęgi panujące nad miastem – między innymi Cesarstwo bizantyjskie, Zakon Krzyżacki, Wenecja, Austria i Napoleon – aż w końcu piękne miasto portowe stało się częścią Jugosławii.

Dziś, po uzyskaniu niepodległości przez Republikę Chorwacji (przy okazji zerknijcie do katalogu "Chorwacja noclegi"), miasto stoi jako pomnik tych przeróżnych czasów i kultur. Z pewnością jest to jeden z powodów, z których Zadar został okrzyknięty Najlepszym Celem Podróży w Europie 2016. Jest to również zasługa nowoczesnych atrakcji, jak na przykład organy morskie przy porcie. Jest to akustyczna instalacja, na której gra wiatr i delikatnie oddaje swoje tony szum morza. Z tego samego miejsca widać również instalację „Pozdrowienia dla słońca” składającą się z wielu warstw szyb i paneli słonecznych, zamieniającą energię słoneczną w niesamowitą feerię barw. Zadar szczyci się również pięknymi zachodami słońca, o których Alfred Hitchcock powiedział kiedyś, iż są one najpiękniejszymi na całym świecie.

Swoje następne wakacje zaplanujcie korzystając z oferty "Zadar noclegi", w której NOVASOL zaoferować może wiele domów i apartamentów wakacyjnych. Zadar posiada wiele cudownych plaż z krystalicznie czystą wodą, na których bezpiecznie mogą bawić się dzieci. Tutejsza woda jest bowiem płytka i pozbawiona mocnych prądów.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy