search

Trogir - domy wakacyjne

Wakacje w Trogirze

Trogir to historyczne miasto portowe, położone w środkowej części Dalmacji. Znajduje się tuż nad wodami Morza Adriatyckiego i rozłożone jest w trzech lokalizacjach: na kontynencie, na wyspie Ciovo oraz na małej wyspie pomiędzy lądem a Ciovo. Trogir jest miastem o bogatej i interesującej historii. Już choćby sam fakt, że powstał w III wieku p.n.e. i  jego dosłowna nazwa oznaczała „kozią wieś”, świadczy o tym, że warto wybrać się tu na wakacje w Chorwacji. Miasto, jak i jego okolica i pobliskie wyspy, oferuje także plaże, ostoje dzikiej przyrody i mnóstwo atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego turystę. Także, jeśli szukacie kierunku wakacyjnego, który zapewni Wam zarówno wypoczynek jak i zwiedzanie, to sprawdźcie produkt "domy i apartamenty Chorwacja".

Trogir

Plaże Trogiru i okolic

Urlop kojarzy się głównie z odpoczynkiem i regeneracją sił, po roku ciężkiej pracy. I tak tez kojarzy się Trogir i jego okolice. Słońce, czyste śródziemnomorskie powietrze, gaje oliwne, lasy piniowe i krystalicznie czyste wody Adriatyku – to idealne warunki do wypoczynku na tutejszych plażach. Rezerwując domy lub apartamenty wakacyjne w Chorwacji, będziecie mogli wypocząć zarówno na plażach w dużych, pełnych atrakcji, kurortach lub na plażach dzikich, wręcz dziewiczych, gdzie czeka Was niczym niezmącony relaks. Oto niektóre propozycje kąpielisk:

  • Kava – piaszczysta plaża naturalna, gdzie nie ma żadnej infrastruktury. Dzięki temu jest to najlepsze, naturalne kąpielisko w tej części kraju. Położona jest około 12 kilometrów od Trogiru.
  • Pantan – plaża położona u ujścia rzeki Pantan do morza. Jest to kąpielisko piaszczysto-żwirowe, otoczone laskiem piniowym.
  • Okrug – najbardziej popularna plaża. Położona jest na wyspie Ciovo i oferuje bogatą infrastrukturę barów, restauracji oraz tawern. Dostępne jest tu także centrum sportów wodnych.
  • Krknjasi – przepiękne wybrzeże na wyspie Drvenik Veliki. Turkusowa woda idealnie łączy się z zielonym wybrzeżem. Są tu plaże kamieniste i żwirowe. Świetne miejsce do obserwacji podwodnego życia.

Trogir

Atrakcje i zabytki

Wynajmując apartamenty wakacyjne w Chorwacji z oferty NOVASOL, będziecie mieli okazję na poznanie historycznych miejsc Trogiru i jego okolic. Na pierwszy plan wybija się starówka, położona na małej wysepce pomiędzy lądem a Ciovo. Jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ponieważ tutejsze budowle romańsko-gotyckie należą do najlepiej zachowanych w całej Europie środkowej. Możecie tu podziwiać m.in. Fortecę Kamerlengo, Pałac Cipiko, Pałac Książęcy oraz mury, bramy i kościoły. Równie imponujące wrażenie stwarzają wybrzeża i promenady nadmorskie. Poobsadzane palmami i roślinami śródziemnomorskimi, oferują bogatą ofertę sklepów, barów, restauracji i rozrywki.

Decydując się na ofertę "Chorwacja apartamenty", możecie też aktywnie spędzić czas. Znajdziecie tu liczne szlaki turystyczne i rowerowe, które prowadzą zarówno przez ląd, jak i przez okoliczne wyspy. Wyspy możecie też podziwiać podczas rejsu, czy to zorganizowanym promem czy wynajmując łódź lub żaglówkę.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy