search

Urlop w Orebić - domy wakacyjne

Zapraszamy do Orebić                  

Orebić to przepiękny kurort położony w północnej części półwyspu Peljesac. Jego piękno spowodowane jest niesamowitymi widokami jakie oferuje. Z jednej strony jest błękitne Morze Adriatyckie i wyspa Korcula, a z drugiej strony fantastyczny, skalisty masyw górski. Do tego palmy oraz różnorodna roślinność – całość tworzy niezapomniane wrażenie. Co ważne, Orebić nie jest jeszcze tak bardzo „zadeptany” przez turystów jak inne kurorty Dalmacji. Fakt ten wynika z tego, że położenie miasteczka jest dość odległe. Można tu dostać się drogą lądową, ale wtedy trzeba przejechać prawie całą Chorwację i cały półwysep. Można też „skrócić” sobie drogę, korzystając z przeprawy promowej na trasie Ploce – Trpanj. Jednak niezależnie od wybranej opcji nie pożałujecie! No to teraz, wystarczy już tylko wybrać odpowiedni domek z oferty "domy i apartamenty Chorwacja".

Orebić

Zakwaterowanie w Orebić

Jeśli szukacie atrakcyjnej alternatywy do ciasnych hotelowych pokoi, to koniecznie sprawdźcie naszą ofertę. Domy i apartamenty wakacyjne na Półwyspie Peljesac już na Was czekają. W Orebić i jego okolicy znajdziecie kwatery, które spełnią Wasze wymagania. Panoramiczne widoki z okien i tarasów, baseny, w pełni wyposażone kuchnie, udogodnienia dla dzieci, siłownie – jest tu z czego wybierać! Do naszych obiektów można wybrać się na wakacje w małym gronie lub grupą kilkunastu osób wspólnie spędzających niezapomniany urlop. A wszystko to z gwarancją pełnej prywatności! Przypominamy również, że część naszych obiektów pozwala na wypoczynek z domowym zwierzakiem.

Orebić

Aktywne wakacje

Rezerwując dom wakacyjny w Dalmacji nie będziecie mieli czasu na nudę! W Orebić i okolicy znajdziecie mnóstwo ciekawych propozycji i atrakcji, które sprawią, że urlop będzie  w pełni satysfakcjonujący. Już na pierwszy rzut oka łatwo stwierdzić, że mnóstwo zabawy będzie czekać na Was na wybrzeżu. Tutejsze plaże są żwirowe i kamieniste oraz świetnie przygotowane na przyjazd wczasowiczów. Oprócz korzystania z kąpieli słonecznych i morskich, będziecie mieli możliwość wynajęcia łodzi, kajaku, roweru wodnego lub żaglówki. Jeśli jednak nie czujecie się zbyt pewnie w manewrowaniu łodzią, to polecamy rejs z miejscowy żeglarzem (szczególną popularnością cieszą się tu rejsy łódkami wyposażonymi w zjeżdżalnię). Na wybrzeżu znajdziecie też bazy windsurfingowe oraz nurkowe. Na urlop nad Adriatykiem sugerujemy zabrać ze sobą okulary i rurkę do snorkelingu – bogate życie podwodne czeka na Was już na samym brzegu.

Orebić położony jest u podnóża góry Św. Eliasza – masywu z pięknymi formacjami skalnymi. Poprzez masyw biegną ciekawe szlaki piesze i rowerowe, które sprawdzą Waszą aktualną kondycję. Podczas wspinaczki warto udać się do klasztoru Franciszkanów i kościoła Gospa od Angela oraz koniecznie zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny, ponieważ widoki ze szczytu są oszałamiające.

Orebić jest również świetnym punktem wypadowym do ciekawych miejsc w okolicy. Zaledwie 15-minutowa przeprawa promowa dzielić będzie Was od Korculi – wyspy z pięknymi krajobrazami i uroczymi miasteczkami. Z kolei z południowej części Półwyspu kursują promy na mniej znaną wyspę Mljet, na której również znajdziecie nasze domy i apartamenty wakacyjne. Wybierzcie się również do małych miasteczek (np. Loviste, Donja Banda) w głębi półwyspu, gdzie czekają sielskie knajpki i atmosfera.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy