search

Wakacje na Dugi Otok – domy wakacyjne

Urlop na wyspie Dugi Otok

Dugi Otok uważany jest za największą wyspę archipelagu wysp Północnej Dalmacji. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek w ciszy i spokoju, z dala od tłumów turystów. Na wyspie jest niewiele sklepów i restauracji. Jednakże w sezonie letnim bez problemu znajdą tu Państwo restauracje, oferujące tradycyjne potrawy z ryb i owoców morza oraz sklep z pamiątkami. Panują tu idealne warunki do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Wyspa Dugi Otok jest bardzo korzystnie położona, niedaleko wysp Iż, Rava i Ugljan oraz Riwiery Zadaru. Nazwa wyspy oznacza dosłownie „Długa wyspa” i nawiązuje do wymiarów, a w szczególności do długości wyspy, która wynosi 52 km. Szerokośc wyspy to 5 km. Linia brzegowa jest tu zróżnicowana, w przeważającej części skalista z poszarpanym brzegiem. Apartamenty wakacyjne dadzą Wam okazję do poznania tego wspaniałego miejsca. Dom na Dugi Otok będzie dobrą bazą wypadową na Państwa wycieczki po wyspie i jej okolicy.

Dugi Otok

Wspaniałe miejsce na wakacje

Dugi Otok, to dobry pomysł na początek na Wasze wakacje w Dalmacji Północnej. Jest to miejsce niezwykle różnorodne. Odwiedzającym oferuje wspaniałą przyrodę oraz krystalicznie czystą wodę. Rodowici wyspiarze wielkim szacunkiem darzą wyspę, dzięki czemu obecnie można tu podziwiać interesujące rośliny i zwierzęta. Dzięki dobremu połączeniu promowemu bez problemu można urządzić wycieczkę na pobliskie wyspy. Jeżeli są Państwo amatorami relaksu na plaży, zachęcamy do odwiedzenia malowniczej plaży Saharun - jest to jedna z piękniejszych plaż żwirowych w Chorwacji o ok. 500 m długości. Ponadto na Dugi Otok znajdziecie tu urocze zatoczki oraz inne plaże żwirowe i kamieniste. W Parku Krajobrazowym Telascica można oglądać delfiny. Są tu również ogromne, pionowe skały, pod którymi występujączerwone korale. Dugi Otok to idealne miejsce na wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Można tutaj urządzać wycieczki piesze i rowerowe. Natomiast doskonałe warunki do nurkowania znajdą Państwo w pobliżu wysp Mezanj i Taljuric. Oczaruje tu Państwa podwodny świat ze wspaniałymi roślinami i zwierzętami.

Dugi Otok

Atrakcje w okolicy

Spędzając urlop w Dalmacji, na wyspie Dugi Otok koniecznie powinniście zwiedzić wyspę i jej okolice. Poniżej kilka bardziej interesujących miejsc:

  • Bozava – piękne miasteczko portowe, położone w północnej części wyspy. Jest tu plaża żwirowa.
  • Jezioro Mir – niezwykle malownicze miejsce, idealne na ucieczkę od hałasów wielkiego miasta. W jeziorze jest słona woda.
  • Sali – największa miejscowość na wyspie. Warto tu zobaczyć kościół św. Marii oraz wziąć udział w festynie Saljske uzance, którego główną trakcją jest wyścig osłów.
  • Savar – malutka miejscowość znana z jaskiń Strasna pec oraz kamienia, który posłużył do budowy rzymskiego forum w Zadarze oraz budynków ONZ w Nowym Jorku. Niedaleko Savar jest malowniczy półwysep z kościołem św. Pelegrina.
  • Veli Rat – można tu podziwiać najwyższą nad Adriatykiem latarnię morską Punta Bianka. Ma ok. 42 m wysokości.

Spędzając wakacje na Dugi Otok warto również odwiedzić pobliskie wyspy: Pag, Ugljan, Vir a także Riwierę Zadaru i archipelag Kornati. Kwatery z katalogu "Chorwacja apartamenty" od NOVASOL z pewnością Was nie rozczarują.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy