search

Podgora - domy i apartamenty wakacyjne

Odkryj Podgorę

Podgora to kurort turystyczny, położony w środkowej części Dalmacji – tuż nad turkusowymi wodami Morza Adriatyckiego. Jego nazwa pochodzi od słów „pod górą” i wzięła się z faktu, iż tuż za miasteczkiem wznosi się potężny skalisty masyw Biokovo. Dzięki takiemu położeniu, codziennie podziwiać można tutaj niesamowite panoramy oraz aktywnie spędzić wakacje w Chorwacji.

Miasteczko Podgora powstało już w XV wieku i jego główną funkcją było rybołówstwo. Dziś również jest ono ważne, dlatego rezerwując apartamenty w Dalmacji, będziecie mieć niepowtarzalną okazję wypróbowania dań ze świeżo złowionych ryb i owoców morza. Można powiedzieć, że zapowiada się pyszny i smakowity urlop w Chorwacji.

Podgora oferuje również bogatą infrastrukturę turystyczną, która sprawia, że nikt nie będzie się tu nudził. Dodatkowo, w sezonie letnim, organizowane są tu liczne festyny folklorystyczne oraz specjalne imprezy, jak np. nocne połowy ryb i połączone z tym degustacje.

Podsumowując, znajdziecie tu plaże, góry, atrakcje dla całej rodziny i gwarancję słonecznej pogody od maja do października! Podgora zaprasza na niezapomniany wypoczynek!

  Podgora

Noclegi w Podgorze

Skorzystajcie z oferty NOVASOL i wybierzcie się na niezapomniany urlop w Dalmacji. My proponujemy Wam alternatywę dla hotelowych pokojów i tłumów przy basenie. Nasze domy i apartamenty wakacyjne gwarantują Wam indywidualność, prywatność, a także ciszę i spokój, co przecież jest niezbędnym składnikiem udanego urlopu.

Nasze domy i apartamenty w Chorwacji są również kompleksowo wyposażone oraz zawsze gotowe na Wasz przyjazd. Znajdziecie w nich również dodatkowe udogodnienia, jak np. taras z panoramicznym widokiem, plac zabaw dla najmłodszych, siłownia czy basen. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie filtry, aby wyszukać obiekt spełniający wszystkie Wasze wymagania.

Jeśli planujecie wakacje z psem lub innym domowym ulubieńcem, to w Podgorze znajdziecie kwatery, których właściciele nie widzą żadnego problemu na wypoczynek ze zwierzakiem.

Koniecznie sprawdźcie nasze noclegi w Dalmacji i wybierzcie się na niezapomniane i wyjątkowe wakacje!

  Podgora

Aktywne wakacje w Podgorze

Podogra to świetne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Wybierając noclegi w Chorwacji będziecie mieli okazję:

  • Wypocząć na pięknych plażach oraz uprawiać sporty wodne. Rodzinom z dziećmi polecamy centralną plażę miejską oraz plażę Drasnice. Z kolei, amatorom spokojniejszego wypoczynku i snorkelingu, rekomendujemy malowniczą plażę kamienistą Garma. Położona ona jest u stóp pięknych klifów i gwarantuje niezapomniane wrażenia.

  • Uprawiać sporty górskie. Masyw górski Biokovo świetnie nadaje się na piesze i rowerowe wycieczki, które zadowolą najbardziej wymagających turystów. Można tu również uprawiać kolarstwo górskie, wspinaczkę górską oraz eksplorować jaskinie, które w tych górach są prawdziwym fenomenem.

  • Poznać niesamowitą historię miasta. Mało kto wie, że do lat ’60 ubiegłego wieku, centrum miasteczka mieściło się w górach. Jednak po trzęsieniu ziemi, mieszkańcy przenieśli się bezpośrednio nad wodę i mimo, że stara część Podgory została zniszczona, to do dziś organizowane są tu wycieczki. Można tu podziwiać kościół Svih Svetih, wieże obronne oraz kamienny posąg „Galebovo krilo”.

  • Odkryć okoliczne atrakcje. W pobliskich miejscowościach czekają na Was plaże oraz ciekawe miejsca, takie jak wieża Zali w Igranach czy kościół św. Jerzego z XV wieku w Drasnicach.

  • Poznać fenomen miejscowości Makarska. Sprawdźcie dlaczego, jest to jeden z najbardziej popularnych kurortów w Europie!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy