search

Domy i apartamenty wakacyjne Makarska

Wakacje w Makarskiej

Miasto Makarska jest naturalnie osłonięte przez przylądek Osejava oraz półwysep Sw. Piotra. Góra Biokovo (1762 m), na której zboczu znajduje sie amfiteatr, chroni miejscowość przed ostrym klimatem kontynentalnym. Jest to jedna z bardziej rozrywkowych miejscowości w regionie, co sprawia, że każdego roku odwiedza to miejsce wielu turystów. Okolica charakteryzuje się bogatą roślinnością śródziemnomorską. Panuje tutaj klimat, który zapewnia łagodne zimy i długie gorące lata z powiewem orzeźwiającej bryzy. Słońce świeci tutaj ponad 2750 godzin w roku, a średnia temperatura od czerwca do września z łatwością przekracza 20 stopni celsjusza. Położenie geograficzne oraz dorobek historyczny i kulturowy sprawiły. że Riwiera makarska jest jednym z najatrakcyjniejszych regioniów turystycznych w Chorwacji. Kwatery w Dalmacji będą więc idealną bazą wypadową na Wasz urlop.

Makarska

Sport i rekreacja

W miejscowości znajdziecie dwa nadmorskie bulwary otoczone butikami, kawiarniami, barami, a także długą plażę, na której również sprzedawane są produkty spożywcze. Co kilkanaście metrów można trafić na budkę z lodami. Makarska oferuje również liczne możliwości uprawiania sportów m.in. wodnych, ale i nie tylko, a także świetne restauracje z lokalną kuchnią. Z portów w Makarskiej można dopłynąć na sąsiednie wyspy , gdzie znajdują się popularne kurorty takie jak Hvar czy Brac. Można również skorzystać z wycieczki statkiem w kierunku ujścia rzeki do morza, gdzie miesza się woda słodka ze słoną. Dla odważnych oraz tych, którzy chcą zwalczyć swój lęk wysokości lub potrzebują zastrzyku adrenaliny proponujemy skok na Bungee lub spadochron ciągnięty za motorówką. Dzięki swojej bogatej ofercie, Makarska to idealne miejsce na wakacje w Chorwacji.

Makarska

Atrakcje turystyczne

  • Franciszkański klasztor z kolekcją muszli
  • Muzeum Miejskie wystawia eksponaty etnograficzne, archeologiczne i historyczne związane z miastem.
  • Katedra św. Marka na placu Kaćić, przed kościołem na placu pomnik o. Andrijeja Kaćić i barokowa fontanna.
  • Park przyrody i góra Biokovo

Makarska

Idealny klimat na wakacje

Panuje tutaj klimat, który sprawia, że jest tutaj długie gorące lato oraz łagodne zimy. Średnia temperatura od czerwca do września przekracza 20st. C. Położenie geograficzne, dorobek kulturowy oraz historyczny, sprawia, że Makarska jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w całej Chorwacji. W ofercie NOVASOL posiadamy wiele sprawdzonych przez naszych pracowników domów nie tylko w samej Makarskiej, ale i całej Dalmacji.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy