search

Wakacje w domu wakacyjnym w Baska Voda

Wakacje w Baska Voda

Miejscowość Baska Voda posiada zaledwie ponad 2000 mieszkańców i położona jest niecałe 10 km od miasta Makarska. Miejcowa ludność żyje głownie z turystyki, jednak znajdziecie tu również wiele winnic, gajów oliwnych, a także upraw czereśni i fig. Otoczona jest przez góry Biokovo i lasy piniowe. Ciągnące się kilometrami białe plaże z drobnym żwirkiem oraz malownicze zatoki tworzą z tego miejsca prawdziwy raj wakacyjny. Interesujący urlop zapewnią Państwu także liczne zabytki i atrakcje historyczne. Domy z oferty "Baska Voda noclegi" to idealna baza wypadowa na Wasze wycieczki! Zapraszamy do rezerwacji obiektów z katalogu "Chorwacja noclegi".

Baska Voda noclegi

Historia i Kultura

W starożytności na terenie dzisiejszej Baska Vody znajdowała się osada Aronia, która przestała istnieć w VII w., kiedy to jej tereny zajęli Słowianie. Osada Baska Voda powstała ok. 1688 roku. Pierwszymi powstałym tu budynkiem był kościół św. Wawrzyńca (1750 rok). Kolejno zbudowano tu szkołę (1845 rok) oraz otwarto pocztę (1900 rok). Dzięki wybudowaniu portu, w roku 1912 miasto stało się swego rodzaju miejscem wymiany handlowej między wyspami a stałym lądem. W roku 1933 powstało tu stowarzyszenie, którego celem jest upiększenie miejscowości. Jednak to wybudowanie trasy wzdłuż Adriatyku przyczyniło się do rozwoju turystyki. W ostanich latach Baska Voda jest jedną z bardziej popularnych miejscowości na wakacje w Chorwacji. Od kilku lat miasto otrzymuje prestiżową nagrodę nagrodę w dziedzinie turystyki Niebieski Kwiat i dlatego, tym bardziej, zachęcamy do rezerwacji kwater z oferty "Baska Voda noclegi".

Baska Voda

Baska Voda - Wakacyjny raj

W Baska Voda panują idealne warunki do wypoczynku. Są tak samo idealne jak nasze apartamenty. Choracja to przede wszystkim łagodny, śródziemnomorski klimat. Lata są słoneczne i gorące, średnia temperatura powietrza latem to 24 stopnie Celsjusza. W zimie na wybrzeżu śnieg jest rzadkim zjawiskiem. Czasami w maju można kąpać się w ciepłym morzu i jednocześnie podziwiać szczyty Biokova skąpane w śniegu. Amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą tu wiele możliwości spędzenia czasu wolnego - można tu grać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę plażową czy w tenisa ziemnego. Można tu również jeździć na rowerach, nartach wodnych, rowerach lub skuterach wodnych oraz latać na paralotni. Na miejscu czekają na Was wspaniałe, długie plaże żwirowe. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia lokalnych restauracji i skosztowania regionalnych smakołyków, t.j.: Fritule (lokalne pączusie), biokovska peka (różnego rodzaju mięsa pieczone razem z ziemniakami pod pokrywką, która jest przykryta żarem), Pasticada (pieczeń wołowa) oraz Brujet (zupa rybna). Do pysznych dań polecamy kieliszek pysznego lokalnego wina.

Spędzając wakacje w obiekcie wakacyjny z kategorii "Baska Voda noclegi", koniecznie powinni Państwo odwiedzić: Muzeum Geograficzne, które zawiera m.in.eksponaty o charakterze sakralnym oraz zabytkowe narzędzia oraz Muzeum Malakologiczne, gdzie zobaczycie wspaniałe muszle i eksponatu w całego Adriatyku. Na miejscu koniecznie powinniściw zobaczyć: figurę św. Mikołaja, kościół Wszystkich świętych, Kościół św. Roka, Kościół Wniebowstąpienia Matki Boskiej, kościółek św. Lovrego oraz kościół św. Mikołaja.

Baska Voda

Urlop w domu wakacyjnym z katalogu "Baska Voda noclegi"

W NOVASOL znajdziecie wspaniałe domy i apartamenty wakacyjne w Dalmacji. Również w Baska Voda czekają na Was w pełni wyposażone apartamenty wakacyjne. Możecie tu wybierać spośród wielu kwater na udane wakacje w Baska Voda. W naszej ofercie znajdują się domy i apartamenty wakacyjne o różnym standardzie i wyposażeniu: od funkcjonalnych, praktycznie wyposażonych mieszkań wakacyjnych, poprzez standardowe trzygwiazdkowe domy wakacyjne aż po luksusowe wille. Wiele z naszych z naszych domów wakacyjnych objętych jest dodatkowymi ofertami specjalnych, i tak, w ramach produktu "Baska Voda noclegi", możemy Wam zaoferować np. domy przyjazne dla zwierząt, domy blisko plaży, domy z basenami, apartamenty z dostępem do internetu czy domy dla większej grupy. Rezerwując dom wakacyjny, sami decydujecie o poziomie luksusu, w jakim chcecie spędzić urlop w Chorwacji.

Podczas planowania wymarzonych wakacji prosimy mieć na uwadze, iż NOVASOL dysponuje sprawdzonymi obiektami w katalogu "Chorwacja apartamenty". Nie zwlekajcie ani minuty dłużej i już dziś zarezerwujcie wymarzony apartament wakacyjny na cudowne wakacje w Chorwacji!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy