Sveti Juraj - domy i apartamenty wakacyjne

Apartamenty Sveti Juraj

Sveti Juraj - domy i apartamenty wakacyjne

Sveti Juraj jest typowo małym nadmorskim miasteczkiem położonym w zatoce po jednej stronie wzgórza Gradina, podczas gdy po drugiej stronie zdajduje się wyspa Lisac. Jeszcze w czasach prehistorycznych, przed powstaniem starożytnych cywilizacji, istniała tutaj osada zwana Lopsica. Wzdłuż morza położony jest stary cmentarz, na którym do dziś można zobaczyć pozostałości kościoła św. Filipa i Jakuba. Kościół ten jest wzmiankowany już w źródłach średniowiecznych. W centrum miejscowości znajduje się lokalne kąpielisko. Tym, którzy wolą spędzać czas w bardziej prywatnej atmosferze i w mniejszym tłoku, polecamu zatoki Rača, Grabova, Spasovac, Vlaska, Ujča, Kalić i Planinkovac. Spędzając wakacje w Chorwacji, w tym Zatoce Kvarner, zauważycie zakaz wstępu ze zwierzętami na główne lokalne lub miejskie plaże. Dlatego własnie warto szukać plaż w mniejszych zatokach i poza miastem. Właśnie w zatoce Vlaska znajduje się oznakowana plaża dla zwierząt domowych. W miejscowości Sveti Juraj znajduje się kilka kawiarni i tawern oraz restauracji, w których koniecznie trzeba spróbować lokalnego miodu, który według miejscowej ludności jest najlepszy na świecie, co potwierdzają liczne nagrody regularnie zdobywane na różnych konkursach.

Popularne domy wakacyjne w Sveti Juraj

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Sveti Juraj

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Sveti Juraj

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Sveti Juraj

Loading...

Miód ze Sveti Juraj

W Sveti Juraj do dziś kultywowana jest tradycja pszczelarstwa i produkcji miodu. Pszczelarze ze Sveti Juraj wytwarzają wyroby zawsze na najwyższym poziomie jakości. Ich produkty zdobywają też wiele medali w konkursach w Chorwacji, są także dobrze przyjmowane na międzynarodowych konkursach. Zapraszamy także do odwiedzenia wytwórców miodu w pobliskim Senj. Warto pamiętać, że apartamenty wakacyjne w Senj także dostępne są w ramach oferty "Chorwacja noclegi". Zachwyci cię nie tylko wybór najbardziej zróżnicowanych rodzajów miodu, ale także produktów z wosku pszczelego, mleczka pszczelego i propolisu.

Wakacje Sveti Juraj

Co zobaczyć, gdy jesteś na wakacjach w Sveti Juraj

Chociaż Sveti Juraj to idealne miejsce na spokojne wakacje w Zatoce Kvarner, możesz mimo wszystko zaspoić turystyczne ambicje. W regionie Senj i w jego okolicach znajduje się wiele miejsc, które na prawdę warto odwiedzić:

  • Twierdza Nehaj - Twierdza ta została zbudowana w 1558 roku i jest symbolem miasta Senj. Zbudowana jest na planie kwadratu, którego boki zwrócone są na cztery strony świata. Niegdyś prowadził do niej drewniany most, a mury miała grubość od dwóch do trzech metrów i zakończone były koroną składającą się z pięciu małych wież. W ścianach znajdowało się około sto otworów strzelniczych i jedenaście większych otworów armatnich. Wewnątrz znajduje się intersująca skarbnica z której rozciąga się niezapomniany widokiem. W twierdzy Nehaj można obejrzeć ciekawe wystawy i interesujące kolekcje regionalych, zabytkowych przedmiotów. 

  • Park Narodowy Północny Velebit - niespełna pół godziny jazdy samochodem od Sveti Juraj położony jest Park Narodowy Północny Velebit. Jest to najmłodszy park narodowy Chorwacji i został założony w 1999 roku. Znajdują się w nim najbardziej atrakcyjne i naturalnie najcenniejsze obszary północnej części największego masywu górskiego w kraju. Można tu zobaczyć jaskinie Hajdučka i Rozanska, ogród botaniczny i jama Lukina, jedna z najgłębszych na świecie.

  • Muzeum Leśnictwa Krasno - z okazji 240-lecia Leśnictwa Krasno, w 2005 roku zostało otwarte pierwsze muzeum leśnictwa w Chorwacji. Znajduje się w odległości około 25 km od Sveti Juraj. Trzysta eksponatów ujetych jest kilku kolekcjach stałych wystaw. Można tu zobaczyć narzędzia i akcesoria do wycinania, niegdyś używane w leśnictwie, stare mapy lasów, fotografie, dokumenty, literaturę i trofea leśne pochodzące z tego obszaru.

Jeżeli marzą Wam się spokojne wakacje, przepełnione świeżym górskim powietrzem i jednocześnie słoną, morską bryzą - koniecznie sprawdźcie katalog "Chorwacja apartamenty" w Sveti Juraj!