Palit - Domy i apartamenty wakacyjne

Palit to miejscowość administracyjnie należąca do miasta Rab, położonego na wyspie o tej samej nazwie. Miejscowość znajduje się na północ od półwyspu ze starą częścią miasta Rab i półwyspu Frkanj, rozciąga się wzdłuż zatoki św. Eufemii, na wschód od Kamporu, na północny zachód od Banjola i Barbata.  Mieszkając tu znajdziecie się wystarczająco blisko uroków i gwaru miasta, jednak w odległości na tyle komfortowej, aby poczuć atmosferę panującą na zielonych ziemiach Zatoki Kvarner. Rab jest wyspą zieleni i piaszczystych plaż. Sam się o tym przekonasz, gdyż znajdują się one zawszew odległości krótkiego spaceru lub niedługiej jazdy. Palit będzie fanastycznym wyborem na wakacje w Chorwacji, jeżeli masz ochotę odpocząć trochę od codziennego prowadzenia samochodu.

W zasięgu krótkiej pieszej wycieczki znajduje się plaża, piękna zatoka, wspaniałe restauracje i sklepy spożywcze, a także supermarkety. Od Palit możesz wybrać się własnym samochodem lub taksówką na  półwysep Frkanj, a także na plażę nudystów.  Jednak polecamy zacząć od spacerów i pieszych wycieczek – w promieniu zaledwie kilkuset metrów znajdziecie bowiem piękne widoki i liczne atrakcje, takie jak na przykład starą część miasta Rab.

Wakacje w Palit

Popularne domy wakacyjne w Palit

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Palit

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Palit

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Palit

Loading...

Co robić podczas wakacji na Rab?

Jeśli chcecie zamieszkać na wyspie Rab, polecamy Wam nasze wakacyjne kwatery z oferty "Chorwacja noclegi". Jest tutaj dużo słońca, morze jest krystaliczne, a nad nim znajdują się nie tylko piaszczyste, ale także żwirowe i kamieniste plaże – na zarówno bardziej popularnych i rodzinnach odcinkach wybrzeża, jak i w zacisznych zatoczkach.  Jeżeli Ty i Twoi przyjaciele preferujecie aktywne spędzanie czasu, możecie tu zaznać przyjemności nurkowania w przejrzystych wodach, spocić się na kortach tenisowych lub poprawić swoją życiówkę na licznych trasach do biegania. Możecie także wybrać się przed snem na spacer i nacieszyć się ciepłym wieczorem. W sezonie letnim można wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, takich jak koncerty muzyki klasycznej, występy taneczne, wystawy i projekcje filmowe. Nie można przejśc obojętnie obok inscenizacji walk rycerskich, podczas których wszystkie miejscowości wyspy Rab zamieniają się w śedniowieczne wioski.

Urlop w Palit

Poza sezonem

Jeśli wolisz spokojniejszą część roku, to również jesień i wiosna to świetny czas na wakacje na wyspie Rab. Pogoda jeszcze wciąż sprzyja, a według niektórych, jest tu wówczas nawet piękniej niż latem. To idealny czas na długie spacery wybrzeżem, wycieczki rowerowe wzdłuż morza lub lasu. Kiedy wokół nie ma takiego tłumu i zgiełku, możesz zobaczyć wszystko tak, jak widzą to na codzień rdzenni mieszkańcy miasta czy wyspy. Mimo pory roku, wciąż możesz skorzystać z oferty sprtów wodnych, profesjonalnych wycieczek z przewodnikiem na pobliskie wyspy Goli i Grgur, a także do kilku innych miejsc, jak na przykład parki narodowe.

Naturyzm i plaże na Rabie

W 1934 r. Richard Ehrman z Wiednia, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Naturystów, otworzył pierwszą plażę dla naturystów na wyspie Rab, która jest jednocześnie pierwszą tego typu plażą, którą możesz odwiedzić spedzając wakacje w Zatoce Kvarner i ogólnie w tej części Adriatyku. Wszystkie plaże nudystów na tej pięknej wyspie znajdują się poza centralnymi kąpieliskami i położone są na łonie natury. Najbardziej znana plaża, Kandalora, to skalista, czysta zatoka, oferująca dużo cienia, w pobliżu której znajduje się restauracja, prysznice i toalety. Pudarica to naturalna plaża z drobnym żwirkiem, natomiast Lopar jest plażą piaszczystą. 

Jeśli szukasz radosnych, ale jednocześnie spokojnych wakacji, nasza oferta "domy i apartamenty Chorwacja" w Palit będzie trafionym wyborem.