Jablanac - domy i apartamenty wakacyjne

Jablanac - wakacje na Rab

Jablanac - domy i apartamenty wakacyjne

Riwiera Senj rozciąga się wzdłuż wybrzeża zatoki Kvarner, w kierunku północnym i południowym od samego miasta Senj. Miejscowoś Jablanac położona jest na południowy wschód od wyspy Rab. Usytuowana jest u podnóża masywu gór Velebit, co zapewnia tej okolicy wyjątkowe, świeże powietrze oraz przyjemne temperatury w nocy, nawet po najbardziej upalnych dniach. Zarezerwuj swój wymarzony obiekt z katalaogu "Chorwacja apartamenty i domy" właśnie w Jablanac i ciesz się unikatowością tego miejsca. Wybrzeże będzie spełnieniem marzeń dla miłośników małych zatoczek, które tworzą malowniczy krajobraz dzięki położeniu u podnóża stromych skał porośniętych śródziemnomorskimi ziołami, krzewami i drzewami.

Popularne domy wakacyjne w Jablanac

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Jablanac

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Jablanac

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Jablanac

Loading...

Jablanac – łączy góry z morzem

Dawna miejscowość targowa, a dziś malownicza wioska rybacka i turystyczna Jablanac, położona jest w głębokiej zatoce pomiędzy Stara Vlaka i Smokovača. Jednym z najstarszych zabytków kultury i historii miejscowości jest kościół św. Mikołaja z XII wieku, z pozostałościami średniowiecznych murów ówczesnej osady Ablana. Osada ta w XIII wieku miała status wolnego królewskiego miasta. Przed II wojną światową, dr Miroslav Hirtz, znany przyrodnik i pisarz, zbudował na 26-metrowym, kamiennym klifie, górską chałupę, która nosi teraz jego imię. Szczególnie interesującym faktem związanym z tym domem jest to, że jest to najniżej położona górska chata na świecie, a do pięknej plaży można dostać się z niej po 122 schodach. Ten górski domek jest również punktem wyjściowym oznaczonego szlaku, który poprzez cudowne krajobrazy doprowadzi was górskiego schorniska gór Velebit. Spacer zajmuję ok. 4 godzin i powienien być obowiązkowym punktem podczas waszych wakacji w Zatoce Kvarner.

Stinica

Zaledwie kilka kilometrów na północ od Jablanac, warto zjechać z autostrady wzdłuż Adriatyku i zajechać do miejscowości Stinica. Miejscowość składa się z dwóch części: starej i nowej, w której znajduje się wiekszość mieszkań i domów wakacyjnych. Zatoka Mala Stinica jest płytka i znajduje się tam niewielki dok. Nowa przystań promowa została zbudowana na potrzeby połączenia promowego z Mišnjakiem połozonym na pięknej, sąsiedniej wyspie Rab. W ciągu zaledwie dwudziestu minut możesz znaleźć się na jednej z najbardziej ulubionych wysp w Chorwacji i spędzić wakacje w Chorwacji. Promy pływają w obu kierunkach przez cały rok od wczesnych godzin rannych do północy. Na zachód od portu promowego znajduje się prehistoryczna osada Ortopála. Polecamy wycieczkę do Štrovača, górzystej okolicy w południowej części Parku Narodowego Północnego Velebitu, znanego ze starych lasów iglastych. Štirovača zawsze była bardzo lubianym miejscem dla lokalnych mieszkańców.

Zatoka Zavratnica

Zavartnica jest obszarem chronionym stanowi jedną z najpiękniejszych zatok w regionie Kvarner, jeśli nie w całej Chorwacji. W regionie pasma Velebit znajdują się dwa parki narodowe, ścisłe i botaniczne rezerwaty oraz liczne pomniki przyrody. Wśród nich znajduje się także ta piękna, głęboka zatoka. Dojdziecie tu w podczas zaledwie piętnastominutowego spaceru z  Jablanac. Można też tu dotrzeć ze wsi Zavratnica, schodząc piaszczystą ścieżką prowadzącą do zatoki. Oficjalnie teren ten należy do Parku Przyrody Velebit. Jest to konieczny punkt wycieczkowy, jeżeli spędzasz urlop obiekcie z oferty "Chorwacja noclegi" w Zatoce Kvarner. Jablanac to idealne miejsce na urlop wypełniony rześkim powietrzem, blisko krystalicznie czystego morza i wśród cudownego krajobrazu pieknych zatok u stóp Velebitu. Panują tu wręcz niekończące się możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przejrzyj naszą ofertę apartamentów i domów w Jablanac i zarezerwuj wymarzone wakacje!