Urlop w domu wakacyjnym na riwierze Opatija

Wakacje w Opatija

Urlop w domu wakacyjnym na riwierze Opatija

Riwiera Opatijska to eleganckie wybrzeże w północnej części kraju (przy okazji zerknijcie do pełnej oferty "domy i apartamenty Chorwacja"), z ok. 10 atrakcyjnymi miejscowościami. Najwspanialsze z nich przyciągały dawniej europejską arystokrację, głównie z Monarchii Austro-Węgierskiej. Najbardziej znaną miejscowością była i jest Opatija, gdzie austriaccy cesarze i królowie, arcyksiążęta i grafowie zamieszkiwali piękne wille, szukając wypoczynku na wybrzeżu, słuchając szumu fal czy też rozkoszując się zapachem kamelii i magnolii. Opatija była miejscem pobytu wiedeńskiego dworu królewskiego i nieprzypadkowo miejscem narodzin turystyki chorwackiej. Od 1899 roku ma Opatija status uzdrowiska klimatycznego. Leczono tu schorzenia dróg oddechowych, serca oraz choroby reumatyczne. Promenada wzdłuż wybrzeża Lungomare, o długości ok. 12 km, łączy Opatiję z miejscowościami Volosko, Ika, Icici i Lovran, Medveja i Moscenicka Draga. Ciekawostką jest, że w Lovranie ostatnie lata życia za poradą lekarzy spędził Stanisław Witkiewicz, co upamiętnia tablica w centrum miasta. To będą niezwykłe wakacje w Chorwacji!

Inne drogi prowadzą na górę Učka i do punktów widokowych, z których podziwiać można wspaniały widok na całą riwierę. Z tego miejsca widzi się liczne cele wycieczkowe. Dom lub apartament wakacyjny to idealna baza wypadowa na Wasz urlop. Na naszej stronie znajdziecie dodatkowe informacje na temat wypoczynku w Zatoce Kvarner.

Popularne domy wakacyjne w Opatija

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Opatija

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Opatija

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Opatija

Loading...

Opatija - prawdziwie wakacyjny raj

Riwiera Opatija nazywana jest Perłą Adriatyku. Duża część terenu jest tu pokryta wspaniałymi parkami, w których można zobaczyć egzotyczną roślinność, pochodzącą z Afryki i Azji. Spędzając wakacje w mieście Opatija koniecznie powinniście zobaczyć:

  • Lungo Mare - długa na 12 km promenada, wzdłuż której położone są wspaniałe wille z okresu monarchii austro-węgierskiej.

  • miasto Lowran - otoczone murami obronnymi miasto, gdzie na szczególną uwagę zasługują wąskie uliczki z połączonymi budynkami, schodami i maleńkimi oknami.

  • Park św. Jakuba - znajduje się tu kościół oraz klasztor, dziedziniec ze studnią oraz dzwonnica. Można tu również podziwiać ok. 160 gatunków roślin - to, z pewnością, urozmaici Wasze wakacje w Chorwacji.

  • Parki Opatiji i Lovranu - nazwa Lovran pochodzi od słowa lovor, które po chorwacku oznacza laur. Podczas spsaceru zachwycą Państwa zarówno różne rośliny, jak i unoszący się z powietrzu zapach lauru i mirtu.

  • Park Angiolina - Willa Angiolina - Willa Angiolina powstała pod koniec XIX wieku i stała się wzorem dla budowanych później willi. Obecnie niektóre wille z tego okresu zostały odnowione i można je wynająć.

Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą tu graćw tenisa, żeglować pośród wysp na Adriatyku, latać na paralotni w górach Ucka, nurkować, jeździć na rowerze czy urządzać piesze wędrówki.

Dom wakacyjny na Riwierze Opatija

Wakacje tylko w domu wakacyjnym

Jeżeli cenicie indywidualność i dowolność w poznawaniu nowych miejsc, idealna opcją będzie nasz produkt "Chorwacja apartamenty i domy". Mieszkając w domu wakacyjnym macie możliwość przebywania w sąsiedztwie lokalnych mieszkańców. Możecie tu poznać tradycję i kulturę regionu. Ponadto wybierając dom wakacyjny w Zatoce Kvarner sami zadecydujecie o poziomie luksusu, w jakim zechcecie spędzić urlop. W ofercie NOVASOL mamy domy i apartamenty wakacyjne o różnym wyposażeniu i standardzie, od prosto urządzonych apartamentów po ekskluzywne wille z wszelkimi udogodnieniami. Każdy dom wakacyjny w Opatiji został wyposażony zgodnie z gustem i możliwościami jego właścicieli, co sprawia, iż pobyt w nim będzie indywidualnym i niepowtarzalnym przeżyciem. W przypadku wielu domów i apartamentów wakacyjnych do dyspozycji Gości jest działka, grill oraz meble ogrodowe. Ponadto często nasze domy wakacyjne w Chorwacji położone są blisko morza, dzięki czemu wakacyjny pobyt jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Na Rowierze Opatiji znajdziecie zarówno plaże w pełni zagospodarowane, jak i plaże naturalne w uroczych zatoczkach. Rodzinom z dziećmi polecamy odwiedzenie plaży żwirowej w miejscowości Moscenicka Draga.

Kuchnia Chorwacji

Opatija - oferta kulinarna i rozrywkowa

W każdym domu wakacyjnym znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, gdzie możecie spróbować swoich sił w przygotowywaniu wspaniałych posiłków. Jeżeli wolicie jedzenie na mieście, zachęcamy do odwiedzenia lokalnych restauracji, gdzie koniecznie powinniście skosztować dań z owoców morza, świeżych ryb. Posiłki są tu przygotowywane w oparciu o świeże warzywa i owoce oraz oliwę z oliwek. Do wspaniałego posiłku koniecznie powinniście skosztować wyśmienitego regionalnego wina. Ciekawostką jest, że niektóre restauracje przygotowują dania w oparciu o przepisy z XIX wieku.

W okresie letnim na Riwierze Opatija odbywa się wiele imprez muzycznych. Oprócz tego w Opatiji odbywa się w czerwcu Festiwal Kwiatów, w lipcu Festiwal Liburnia Jazz lub w październiku Tydzień Brydża lub Turniej w Bocanju. Na Riwierze Opatija znajdziecie wiele dyskotek, nocnych klubów oraz lounge barów.  Planując kolejne wakacje, prosimy mieć na uwadze, iż w ofercie NOVASOL znajdują się obiekty umożliwiające niezapomniany urlop. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami pod hasłem "Chorwacja noclegi".