Selce - domy i apartamenty wakacyjne

Selce to małe miasteczko na położone na południe od Crikvenicy,  w północnej części Chorwacji (sprawdźcie również ofertę "Chorwacja noclegi"). Miasteczko stanowi istną perłę – niejednokrotnie zdobywało ono tytuł najbardziej prestiżowego miejsca turystycznego na Kvarnerze. Otrzymało także ogólnokrajową  nagrodę Błękitny Kwiat i zdobyło tutuł najbardziej rozwiniętego miejsca na Adriatyku. To chyba wystarczy, by zamarzyć o spędzeniu tutaj chociażby tygodnia wakacji.

Wakacje w Selce

Popularne domy wakacyjne w Selce

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Selce

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Selce

Loading...

Historia i zabytki Selce

Nazwa miasta Selce po raz pierwszy wspomniana została w 1366 roku, a jego historia sięga czasów Rzymian. Słowianie osiedlili się na tym obszarze pod koniec szóstego wieku, gdzie mieszali się z rdzennymi rzymskimi mieszkańcami, od których przejęli umiejętności i kulturę uprawy winorośli. W średniowieczu miasto stało się znane ze swoich winnic. Od XIII wieku Selce znajdowało się pod panowaniem książąt Krk, a w XVI znalazło się w mocy książąt Zrinskich, którym przypisuje się  odpowiedzialność za postęp w rozwoju handlu w tym regionie. Kolejni władcy nie zaniedbali jednak tradycji uprawy winorośli, oliwek, połowów tuńczyka i hodowli owiec. Znajdowały się tu nawet trzy młyny oliwne, a ostatni zbudowany młyn wciąż wyposażony jest w kamienne koła i zbiorniki. Warto odwiedzić barokowy kościół św. Katarzyny, a także znajdującą się w zielonym parku przedromańską kaplicę poświęconą tej samej świętej. W Selce mieści się także kaplica św. Juraja z XI wieku, która była tutaj najsławniejszym miejscem świętym w średniowieczu, a którą teraz możesz odwiedzić spędzając wakacje w Chorwacji.

Urlop w Selce

Atrakcje w Selce

Decydując się na ofertę "apartamenty Chorwacja", zastanówcie się koniecznie nad wyborem właśnie tego regionu. Znajdziecie tu piękną promenadę, która łączy Crikvenicę z miastem Selce. Nigdzie indziej w Chorwacji tradycja turystyki nie jest tak zakorzeniona, jak w Zatoce Kvarner, a w Selce sięga ona aż do roku 1880, kiedy to miasto odwiedził pierwszy turysta. Wkrótce powstał tu kompleks basenów z wodą morską oraz  pierwsza drewniana plaża, znana z filmów z początków XX wieku. Prawdziwy rozkwit miasta i jego oferty turystycznej miał miejsce na początku lat sześćdziesiątych. Odtąd będziecie mieć okazję cieszyć się nie tylko wspaniałymi, pięknymi i dobrze wyposażonymi placami zabaw dla dzieci przy plażach, ale także niezapomnianymi i wspaniale zaprojektowanymi parkami i ogrodami kwiatowymi. Wieczorem możesz spacerować po tym pięknym miejscu i dać mu zachwycać się na każdym kroku. Od czasu do czasu Selce zamienia się w teatr, w którym rozrywka i kultura stają się tematem przewodnim. Będziecie mieć okazję zobaczyć tutaj tradycyjne tańce ludowe, wspaniałe koncerty i recitale oraz rozkwitającą sztukę uliczną - w sam raz na udany urlop w apartamencie w Zatoce Kvarner.

Selce wakacje

Plaże i klimat w Selce

Doskonałe warunki klimatyczne sprawiają, że wybierając zakwaterowanie w Selce, zamieszkasz w centrum rehabilitacji i odnowy zdrowia. Lokalna plaża odznaczona została Błękitną Flagą, która jest znakiem najwyższej jakości i rozsądnego zarządzania ekologicznego. Wzdłuż wspomnianej wcześniej promenady i parków położone są najpiękniejsze plaże, jakie można sobie wyobrazić. Znajduje się tu również działająca marina i wybrzeża dla 120 łodzi. Selicma to renomowane centrum nurkowe, które odkryje przed Wami najpiękniejsze niebieskie tajemnice Adriatyku. Możecie także wybrać się na zorganizowaną wycieczkę statkiem pirackim lub katamaranem wycieczkowym.

Jedyne co musisz zrobić, to przejrzeć nasz katalog "Chorwacja apartamenty i domy", zarezerwować nocleg i spędzić urlop w tym pięknym miejscu!