Wakacje w Karlobag – domy wakacyjne

Karlobag to miasto położone na wybrzeżu Adriatyku, u podnóża gór Velebit. Rozpościera sięstąd widok na położoną naprzeciwko wyspę Pag. Dzięki dogodnemu położeniu, Karlobag jest dobrą bazą wypadową na wycieczki do Rijeki, Zadaru i Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Karlobag graniczy w dwoma parkami narodowymi: Paklenica i Velebit. Jest to doskonałe miejsce, jeżeli podczas wakacji chcą Państwo połączyć aktywny wypoczynek w górach z relaksem na plaży. Dla poszukujących spokojnego miejsca, z dala od tłumów turystów, plaże Karlobag, urocze zatoczki i krystalicznie czysta woda w morzu będą wspaniałym celem wycieczek. Aby Wasze wakacje były jeszcze cudowniejsze, NOVASOL przygotowała bogatą ofertę domów i mieszkań wakacyjnych. Kwatery z katalogu "Chorwacja apartamenty", zapewnią Państwu dużo indywidualności. Tutaj cały dom przeznaczony jest do wyłącznej dyspozycji gości. Część kwater wakacyjnych dysponuje basenami lub ogrodem z dostępem do grilla. Zachęcamy do rezerwacji naszych domów wakacyjnych w Karlobagu.

Sprawdź domy wakacyjne w Karlobag

Popularne domy wakacyjne w Karlobag

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Karlobag

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Karlobag

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Karlobag

Loading...

Bogata historia

Pierwsze wzmianki o Karlobagu pochodzą z roku 1387, kiedy to miasto nosiło nazwę Bag, zostało założone przez cesarza rzymskiego Karola IV na terenie dzisiejszej twierdzy. W roku 1525 miasto zostało zniszczone przez Turków. Karol Habsburski odbudował miasto w roku 1579, a w roku 1825 Karlobag został otoczony murem. Teren Velebitu w przeszłości był rezerwatem biosfery. Z roku na rok do miasta przyjeżdża coraz więcej turystów, pragnących podziwiać wspaniałą przyrodę i wypoczywać w ciszy i spokoju. W Karlobag koniecznie trzeba zobaczyć klasztor Kapucynów połączony z kościołem św. Jakuba z XVIII wieku, barokowy kościół św. Karola z Borromeo oraz fortecę z XIII wieku (Fortica). W klasztorze Kapucynów można podziwiać zbiory książek i obrazów, w tym obraz „Ostatnia Wieczerz” namalowany przez nieznanego artystę. Karlobag to wymarzone miejsce na Wasze wakacje w Zatoce Kvarner. Obecnie głównym źródłem utrzymania lokalnych mieszkańców jest rybołóstwo i turystyka. W Karlobagu znajdą Państwo dobre warunki do żeglowania oraz turystyki górskiej.

Wspaniała okolica

Spędzając wakacje w Chorwacji, w Karlobagu będziecie mieć doskonałą okazje do zwiedzenia pobliskich miast i wysepek. Poniżej kilka miejsc, które warte są odwiedzenia:

  • Zadar – wspaniałe miasto o dużym znaczeniu historycznym. Poza wspanałymi plażami znajduje się tu wiele zabytków, takich jak gotycki kościół Św. Tomy, rzymskie forum i pozostałości rzymskich budynków, budynek straży miejskiej z wieżą zegarową, kościół Św. Donata czy ratusz. Ponadto na promenadzie znajdą Państwo morskie organy.

  • Pag – wyspa znana na świecie z wytwarzanych tu koronek i owczego sera. Warto zwiedzić kościoły Św. Jerzego, Św. Franciszka i Najświętszej Maryi Panny. Na wyspie Pag panują również doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku oraz cudowne plaże piaszczyste i kamieniste. Infrastruktura turystyczna jest tu dobrze rozwinięta.

  • Park Narodowy Jezior Plitwickich – kompleks 16 jezior krasowych, połączonych kaskadowo. Zachwycą tu Państwa wspaniała przyroda oraz cudowne widoki. Na terenie parku znajduje się 90 wodospadów, w tym jeden najwyższy w Chorwacji.

  • Rijeka – cudowne średniowieczne miasteczko ze starym miastem w kształcie prostokąta. Architektura miasta to doskonały przykład średniowiecznego sposobu budowy i zdobienia budynków z portalami, obramowaniami okiennic i uroczymi wąskimi uliczkami.

W NOVASOL jesteśmy pewni, iż pobyt w Karlobagu będzie wspaniałym doświadczeniem dla całej rodziny, więc sprawdźcie nasze kwatery z oferty "Chorwacja noclegi" już teraz!