Supetarska Draga - domy i apartamenty wakacyjne

Supetarska Draga wakacje

Supetarska Draga - domy i apartamenty wakacyjne

Wyspa Rab jest znanym celem podróży zarówno rodzinnych jak i romantycznych - nie dziwi więc spora popularność naszej oferty "Chorwacja noclegi" w tym właśnie miejscu.. Supetarska Draga to jedno z najstarszych miast wyspiarskich o bogatych tradycjach morskich. Nazwa Supetarska Draga pochodzi od nazwy klasztoru św. Piotra w Drazi (Sanctus Petrus in Valle), najstarszego klasztoru benedyktyńskiego na wyspie. Zatoka Supetarska Draga jest otoczona małymi wyspami Maman, Srednjak i Sailovac, gdzie znajdziesz piękne naturalne piaszczyste i żwirowe plaże. Znajduje się tu także największa na wyspie Rab marina ACI. Ta część wyspy znana jest również jako miejsce lęgowe wielu gatunków ptaków. W kurorcie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do spokojnego wypoczynku, takie jak sklepy i wiele różnych restauracji i tawern. Samo miasto Rab znajduje się w odległości od siedmiu do dziewięciu kilometrów, w zależności od tego, w której części Supetar Draga zamieszkasz. Jedna część Supetarska Draga nazywana jest dolną, a druga górną. W pierwszej znajdują się dwie piaszczyste zatoki z plażami: Dumci i Gonar. W drugiej znajdują się kamieniste plaże idealne dla tych, którzy podczas wakacji pragną więcej spokoju.

Popularne domy wakacyjne w Supetarska Draga

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Supetarska Draga

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Supetarska Draga

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Supetarska Draga

Loading...

Piękno przyrody

Wyspa ta znana jest jako zielona wyspa, pełna słonecznych, piaszczystych plaż. Jest to z pewnością jedna z najbardziej pożądanych wysp na wakacje w Zatoce Kvarner. Cała wyspa mierzy około 21 kilometrów długości, jednak trudno jest ją pokonać za jednym razem, mimo że istnieje tu ponad sto kilometrów szlaków rowerowych i tras turystycznych. Są one na tyle zróżnocowane, że możesz dostosować trasę do swoich możliwości. Półwysep Kalifront jest według wielu najpiękniejszą częścią tej zielonej wyspy. Słynie on z surowej rzeźby terenu i linii brzegowej obfitującej w piękne zatok, z czego część ukryta jest pośród lasów sosnowych. Teren sprzyja zarówno niespiesznym spacerom, jak i żwawym wędrówkom. Najwyższy szczyt Rab leży na wysokości 94 metrów nad poziomem morza i dlatego stanowi idelany cel jednej z wycieczek.

Apartament Supetarska Draga

Rajska plaża

Koniecznie warto odwiedzić gminę Lopar, położoną na północ od Supetarska Draga, gdzie znajduje się rajska plaża, która wydaje się być bezkresna. CNN umieścił ją w roku 2012 na swojej liście dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie. Wyspa Rab od dawna znana jest takżo jako miejsce, gdzie zaczynał się ruch nudyzmy w tej części Adriatyku. Dziś znajdziesz tu plaże odpowiadające wszystkim gustom. Wybierając prywatne kwatery z katalogu "Chorwacja apartamenty", wyspa Rab staje przed Tobą otworem!

Lasy wyspy Rab

Na wyspie można znaleźć ponad tysiącletnią odmianę wiecznie zielonego dębu. Las Dundo jest jednym z niewielu lasów, który został ogłoszony parkiem botanicznym w 1949 roku. Warto pamiętać także o parku Komrčar, który co prawda nie jest artefaktem przyrody, ale jest to coś, czego nie można przegapić. Przez wyspę przechodzi również "szlak Premužić", który swoją nazwę zawdzięcza wybitnemu inżynierowi i entuzjaście leśnictwa.

Geopark Rab

Obszar Lopar i Fruga został ukształtowany poprzez wiatr i erozję. Na piaszczystym terenie znajdują się magiczne kaniony i inne formy skalne, a także liczne piękne piaszczyste zatoczki. Dla prawdziwych miłośników geologii i skamieniałości polecamy zwiedzanie okolicy poprzez wędrówkę oznakowanymi szlakami spacerowymi.

Szukając wspaniałego miejsca na wakacje w Chorwacji, sprawdź naszą ofertę domów i apartamentów w Supetarska Draga , jak i na całej wyspie Rab!