Kolan - domy i apartamenty wakacyjne

Kolan - wakacje na wyspie Pag

Kolan - domy i apartamenty wakacyjne

Kolan to piękna miejscowość w gminie o tej samej nazwie, położna na wyspie Pag na pograniczu Dalmacji i Zatoki Kvarner. W pewnym sensie gmina znajduje się nie tylko w centrum wyspy, ale także „w jej wnętrzu”, ponieważ usytuowana jest przy brzegu zatoki głębinowej. Jest otoczona trzema wzgórzami, które mają tylko 256 metrów wysokości i są idealne na spokojny spacer wśród pięknych widoków, jakie oferuje ta pełna kontrastów wyspa. Rezerwując kwaterę z oferty "domki i apartamenty Chorwacja" na wyspie Pag, między innymi w Kolan, będziesz mógł w pełni cieszyć się bogactwem atrakcji, jakie do zaoferowania ma okolica.

Popularne domy wakacyjne w Kolan

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kolan

Loading...

Plaże i zabawa na Pag

Piękne plaże, takie jak Girenica, Sv. Duha, Čiste, Prnjice i Rogoze oddają do waszej dyspozcyji piaszczyste zatoczki, w których można cieszyć się spokojem z dala od miejskiego zgiełku i pędu współczesnego świata. Po drugiej stronie, zaledwie osiem kilometrów na północ znajduje się słynna plaża Zrće, która nazywana jest „Ibizą Chorwacji”. Z tego powodu Kolan jest idealnym miejscem zarówno na rodzinne wakacje, jak fanstastyczną bazą dla tych, którzy planując wakacje w Chorwacji, myslą także o zabawie. Rezerwując apartament w Kolan, sam decydujesz, kiedy dać się porwać imprezowamu szaleństwu, a kiedy odpocząć na plaży jedynie wśród dzwięków świerczy i wtórującemu mu szumowi fal.

Kolan - wakacje na wyspie Pag

Specjały kulinarne

Wyspa Pag słynie szczególnie z wyrabianego jedynie tutaj, oryginalnego owczego sera, którego koniecznie musicie skosztować spędzając wakacje w Zatoce Kvarner. Jest to ser twardy, a jego słony smak pozostaje w pamięcie na długo. Spędzając urlop w Kolan, nie przegapcie "Święta Sera", podczas którego zobaczycie , jak się go wyrabia oraz skosztujeci ejego pysznych odmian. Wyspa Pag słynie także z wysokiej jakości baraniny, jednak największą popularnoscią cieszy się paska jagnięcina. Ponadto, oprócz specjałów do jedzenia, spędzając urlop w Kolan na wyspie Pag koniecznie należy spróbować lokalnego wina. Tutejsza ludność od zawsze uprawiała winorośle, a jako że gościnność jest główną cechą mieszkańców, to także domowej roboty białe wino - žutica – pomoże przełamać pierwsze lody i zaprzyjaźnic się się z rdzennymi mieszkańcami.

Rezerwat Dubrava-Hanzine

Spędzając urlop w domu lub apartamencie z katalogu "Chorwacja noclegi", możesz spotkać się ze strony lokalnych mieszkańcow z pytaniem, czy kiedykolwiek byłeś na Księżycu. Kiedy, oczywiście, odpowiesz, że nie – wówczas spotkasz się z odzewem, że to właśnie wyspa ma powierzchnię bardzo podobną do powierzchni Księżyca. Można w to uwierzyć szczególnie podczas oglądania Pag z głównej magistrali biegnącej wzdłuż linii brzegowej i wzgórz Velebitu. Jednak kiedy się zbliżysz do wyspy, zobaczysz, że tak nie jest. Wzdłuż wybrzeża na południe od Kolan rozciąga się wyjątkowy krajobraz i rezerwat leśnej roślinności - Dubrava-Hanzine. Rdzeń wyrazu Dubrava (dub) w języku starosłowiańskim zawsze oznaczał „obszar zalesiony”. Ten rezerwat przyrody z jednej strony graniczy z morzem i naturalnymi piaszczystymi plażami, a drugiej z kamienistą plażą, która ciągnie się aż do najwyższego szczytu wyspy.

Domy wakacyjne w Kolan

Wszystko to i wiele więcej możesz doświadczyć na wakacjach w Kolan! Sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz wille, domy i apartamenty na wyspie Pag. Wszystkie nasze kwatery są osobiście sprawdzone orzez naszych pracowników oraz w pełni wyposażone, dzięki czemu nie zabraknie Wam niczego podczas urlopu. Każdy z naszych obiektów z oferty "Chorwacja apartamenty" został samodzielnie urządzony przez swojego właściciela – dzięki temu kązdy posiada swój oryginalny charakter i pomoże spędzić Wam urlop jak najbliżej naturalnego oblicza wybranego regionu.