Kampor - domy i apartamenty wakacyjne

Kampor - wakacje na wyspie Rab

Kampor - domy i apartamenty wakacyjne

Rzymska nazwa Kampor oznacza "pole" lub "kampus", a jej nazwa świadczy o tym, że Rzymianie zdecydowali się niegdyś właśnie tutaj na rozwój rolnictwa dla rosnącej populacji regionu. Rolnictwo do dzisiaj jest najbardziej popularnym zajęciem w tym regionie i polega głównie na tradycyjnej uprawie owoców i hodowli zwierząt gospodarskich. Jest to obszar całkowicie zielony, więc wszyscy poszukujący naturalnej atmosfery będą  pewnością zadowoleni mogąc spędzić tu swoje wakacje w Chorwacji. Domy wakacyjne w Kampor oferują wspaniałe widoki na zielone otoczenie. W miejscowości znajduje się muzeum, galeria sztuki z obrazami Testena oraz biblioteka pełna starych kronik. Jest to idealne miejsce do poznania kultury wyspy. W tym regionie znajdują się również piękne plaże z dwiema dużymi zatokami, idealne na wakacyjny, letni relaks. Jeśli uważasz, że jest to miejsce zbyt ciche jak na twój gust, możesz udać się do tętniącego życiem miasta Rab, który oodalony jest o zaledwie około 6 km. Pamiętaj, że nasze domy i apartamenty wakacyjne, można zarezerwować we wszystkich małych i dużych miastach całego kraju.

Popularne domy wakacyjne w Kampor

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kampor

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kampor

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kampor

Loading...

Wakacje na wyspie Rab

Kampor położony jest w północno-wschodniej części wyspy Rab, na Półwyspie Kalifront. Znajduje się w chronionym rezerwacie leśnym Dundo, który przyciąga rzesze turystów z całego kraju. W Kampor do dnia dzisiejszego istnieją silne powiązania z tradycyjnym dziedzictwem rybackim wyspy. Zarezerwuj dowolny z naszych domów z oferty "Chorwacja noclegi" i spróbuj lokalnych przysmaków przygotowanych według tradycyjnych przepisów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest tutaj klasztor franciszkański św. Eufemii – patronki miasta. W klasztorze znajdują się również jedne z najstarszych bibliotek, w których przechowywane są archiwa chorwackich manuskryptów. Warto odwiedzić ten region także poza głównym sezonem wakacyjnym i wziąć udział w nkektórych lokalnych festiwalach, np. w odbywającym się w poniedziałek wielkanocny lub z okazji dnia św. Eufemii, przypadającym na dzień 16 września.

Plaże w Kampor

W samym Kampor oraz w jego okolicy możecie znaleźć praktycznie wszystkie typy plaż. Tym samym rodziny z małymi dziećmi mogą skorzystać z delikatnie opadającej ku morzu plaży piaszczystej Mel, a pary szukające intymności mogą zaznać relaksu na jednej z intymniejszych plaż żwirowych czy kamienistych. Dzięki tak wielkiemu wyborowi możecie być pewni, że znajdziecie tu plaże odpowiadającą w stu procentach waszym preferencjom. Przy plażach możecie skorzystać z plusów, jakie oferują nadmorskie promenady. Warto także miec na uwadze, że wybierając domy wakacyjne w Kampor z katalogu "Chorwacja apartamenty", do plaży nigdy nie będzie zbyt daleko.

Aktywny urlop w Kampor

Mimo, że w miesiącach letnich Kampor jest ewidentnie nastawione na turystykę, to poza sezonem musi dbać nie tylko o przyjezdnych, ale także o lokalnych mieszkańców. Dzieki temu będziecie mieli możliwość skorzystania tutaj z bogatej infrastruktury sportowej i rekareacyjnej. W wolenj chwili możecie wybrać się na boiska do koszykówki czy piłki nożnej lub skorzystać z atrakcyjnie ulokowanych tras rowerowych. Amatorzy zwiedzania podwodnego świata będą zadowoleni z oferty centrum nurkowego usytuowanego w porcie. Możecie tu np. wypozyczyć sprzęt, ale także łódź motorową, dzięki której spojrzycie na wakacje w Zatoce Kvarner z innej perspektywy.

Domy wakacyjne w Kampor

Wszystkie nasze domy wakacyjne w Kampor położone są w dogodnej okolicy. W zależności od Twoich potrzeb, możesz wynająć dom z duzym tarasem, bezpłatnym dostępem do Internetu, czy parkingiem przed domem. Wszystkie nasze kwatery z katalogu "apartamenty Chorwacja" są samodzielnymi jednostakim mieszkalnymi, co gwarantuje pełną prywatność. Zarezerwuj wymarzony dom na wakacje w Kampor i zwiedzaj fantasyczny region wyspy Rab.