Omisalj - domy i apartamenty wakacyjne

Omisalj na wakacje

Omisalj - domy i apartamenty wakacyjne

Spędź niezapomniane chwile podczas wakacji na Krk w Omišalj. Jest to pierwsza miejscowość, którą zobaczycie po zjechaniu z mostu Krka, łączącego wyspę ze stałym lądem. To usytuowane na północy miasteczko wzniesione zostało na prawie 90-metrowym klifie w urokliwej zatoce, dzięki czemu rozciąga się stąd niezapomniany widok na kilka miasteczek znajdujących się w lądowej części Chorwacji (przy okazji, sprawdź ofertę "Chorwacja noclegi"). Omišalj to także miejscowość portowa, a miejscowa ludność obok rolnictwa i turystyki zajmuję się również rybołówstwem. Miasto otoczone jest przez liczne pastwiska i aromatyczne lasy, a panujący tu  łagodny klimat sprawia, że Omislaj będzie idealnym miejscem na urlop dla osób w każdym wieku.

Popularne domy wakacyjne w Omisalj

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Omisalj

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Omisalj

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Omisalj

Loading...

Bogata historia i mnogosć zabytków

Omisalj, wraz z miastem Krk stanowią najstarsze miasta na całej wyspie. Ślady osadnictwa w Omisalj pochodzą już z czasów prehistorycznych, jednak pierwsze wzmianki pojawiły się w XII wieku. Rzymianie zamieszkiwali miasto w starożytności, natomiast w epoce średniowiecza zostało ono ufortyfikowane. Centrum zabudowy miasta stanowił zamek, wokół którego, w bardzo nieregularny sposób zależny od pagórkowatego ukształtowania terenu, rozchodziły się wąskie i kręte uliczki. Zamek niestety nie przetrwał do dzisiejszych czasów, gdyż został zburzony w XIX wieku. Jednak mimo upływy lat, Omisalj zachowało swój średniowieczny kształt pełen tajemniczych uliczek. Centrum Starego Miasta, położone na 85-metrowym klifie, pełne historycznych atrakcji, będzie doskonałym punktem początkowym do zwiedzania. Pozostałości z czasów starożytnych i średniowiecznych, wraz z wieloma innymi świadectwami minionych epok, nadają mu teraz charakter epitafium miejskich zabytków. Już dziś zarezerwuj oferty z oferty NOVASOL i spędź wspaniałe wakacje w Chorwacji pełne atrakcji i poznawania historii kraju.

Wakacje na Krk

Rozeta Omisalj

Omišalj jest znanym miejscem turystycznym, chętnie wybieranym na urlop w Zatoce Kvarner, z bogatym dziedzictwem kulturowym, szczególnie popularnym ze względu na jego dostępność, łagodny klimat i doskonałą lokalizację. Szczególnie interesujące jest wydarzenie o nazwie "Omisaljska roseta". Tradycja śpiewania "a capella" przez cztery dekady zapoczątkowała pomysł zorganizowania tego właśnie festiwalu, odbywającego się co roku 4 sierpnia. Nagroda otrzymana za najlepsze wykonanie nazywa się rozetą, która wiąże się z kulturą i historią tego miasta. W kościele w centrum miasta znajduje się rozeta stworzona przez artystę zwanego "mistrzem Sinogi". Rozeta stała się w ten sposób symbolem miasta.

Atrakcje podczas wakacji w Omisalj

Atrakcją samą w sobie będzie spacer krętymi i wąskimi uliczkami starego miasta. Oprowadzą Was one po Starym Mieście, gdzie na każdym kroku czeka na was jakiś zabytek. Do tych najważniejszych, które koniecznie należy zobaczyć spędzając urlop w Omisalj, należy kaplica św. Heleny z XV wieku oraz kaplica św. Antoniego z XVI wieku. Obejrzyjcie także ruiny pałacu oraz pełną gotyckich zdobień rezydencję Pancerov. Przejdź się do parku Dubec i zobacz ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki z V wieku, znajdujące się w odległości zaledwie 2 km od Omišalj. Wybierając obiekt z oferty "apartamenty Chorwacja" w Omisalj,  warto także odwiedzić lokalne restauracje i kawiaranie, by skosztować lokalnych przysmaków. Spróbuj jagnięciny, Vrbnička žlahtina, oliwy lub innych smacznych dań z okolicy!

Plaże i aktywne spędzanie czasu

Omisalj i sąsiednie Njivice mogą poszczycić się wieloma pięknymi plażami, gdzie można spędzić wiele godzin na pływaniu, opalaniu się i cieszeniu się turkusową wodą. Plaże są dostosowane do wszystkich grup wiekowych. W okolicy znajdziecie również dokładnie oznaczone plaże dla zwierząt. Plaża miejska Pesja jest oznaczona niebieską flagą potwierdzającą doskonałą jakość morza, dostęp dla osób niepełnosprawnych oraz infrastrukturę. Wybierz miejsce w cieniu sosnowego lasu i zrelaksuj się podczas pikniku z rodziną. Ci, którzy szukają bardziej aktywnego wypoczynku, mogą wybrać trasy trekkingowe lub rowerowe. Wyspa Krk oferuje bezpłatną aplikację rowerową, która ułatwi planowanie rowerowych wycieczek. W NOVASOL znajdziesz mnogość  domów i apartamentów wakacyjnych na wyspie Krk! Wybierz jeden z nich kierując się własnymi kryteriami i gustem.