Mrkopalj - domy i apartamenty wakacyjne

Wakacje w Mrkopalj

Mrkopalj - domy i apartamenty wakacyjne

Mrkopalj to cudowna miejscowść na wakacje w Gorski Kotar. Ten górzysty region położony na górzystych terenach Chorwacji i zaledwie 50 km od nadmorskiej Rijeki, może zaoferować bardzo wiele, szczególnie tym, którzy swój urlop lubią spędzać w sposób aktywny i to zarówno latem, jak i zimą. Natomiast dom na wakacje w Chorwacji będzie zarówno dobrą bazą wyjściową, jak i miejscem relaksu po całodniowej aktywności.

Popularne domy wakacyjne w Mrkopalj

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Mrkopalj

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Mrkopalj

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Mrkopalj

Loading...

Historia Mrkopalj

Po raz pierwszy Mrkopalj zostało wspomnianie pod koniec piętnastego wieku, a dokładnie w 1477 roku, kiedy Martin Frankopan przyznał Mikulice Domazetsko część swoich dóbr. Na wzgórzu Fortica znaleziono pozostałości średniowiecznego kościoła wzniesionego przez Frankopanów, które warto zobaczyć spędzajac wakacje w obiekcie z oferty "Chorwacja noclegi". Od pierwszej połowy XVIII wieku przez Mrkopalj przechodziła ważna droga handlowa, a samo miasto było dość ważnym w regionie ośrodkiem handlu, głównie owcami i drewnem. W drugiej połowie XVIII wieku, panujący wówczas cesarz Józef II Habsburg, przyznał miastu tytuł królewskeigo wolnego miasta handlowego.

Urlop w Mrkopalj

Mrkopalj na narty

Miasto to także jeden z najstarszych w Chorwacji ośrodków sportów zimowych, położony we wschodniej części masywu Velika Kapela i panują tu świetne warunki do uprawiania narciarstwa. Ośrodek narciarski Čelimbaša znajduje się w centrum Mrkopalj i ma trzy trasy, dwie czerwone i jedną czarną. Na szczyt (1074 m) dociera się do wyciągiem o długości 750 m. Istnieje również wyciąg dla dzieci o długości 250 m. Trasy zadowolą zarówno początkujących, jak i wymagających narciarzy. Ośrodek narciarski Begovo Razdolje znajduje się w najwyższej położonym zamieszkałym miejscu, na wysokości ponad 1078 metrów nad poziomem morza. Znajduje się na północnych zboczach góry Bjelolasica i posiada wyciąg narciarski o długości 450 m., natomiast najmłodsi mogą wyszaleć się na trasie saneczkowej.  Wybierzecie się do regionu Zatoka Kvarner na urlop zimą i przekonajcie się, że obszar Gorski Kotar nadaje się także do uprawiania biatlonu i narciarstwa biegowego.

Mrkopalj na lato

Gdy tutejszych gór nie pokrywa śnieg, obszar ten jest idealny do uprawiania wycieczek wysokogórskich oraz wspinaczki. Zadowoleni będą także wielbiciele turystyki pieszej i rowerowej. Urlop w obiekcie z katalogu "domi i apartamenty Chorwacja" może być tak aktywny, jak sam zdecydujesz. Warto jednak wybrać region dostosowany do spwoich sportowych oreferencj. Oprócz wcześniej wspominancyh dyscyplin i aktywności, okolice Mrkopalj polecamy również miłośnikom przyrody i bliskiego kontaktu z naturą. Mrkopalj jest więc idealnym miejscem do spędzenia zarówno spokojnych, jak i aktywnych wakacji o każdej porze roku.

Wydarzenia w Mrkopalj

W każdą trzecią niedzielę września mieszkańcy Mrkopalj świętują Prostenje. Jest to wydarzenie religijno-kulturowe przypominające o nagłym ustaniu plagi dotykającej bydła, które nawiedziło ten obszar pod koniec XVIII wieku. Lokalne targi zachwycą cię kolorową i bogatą ofertą różnorodnych towarów, a okoliczne restauracje zachwycą ofertą gastronomiczną. W nocy z 19. Na 20. lutego każdego roku przypada święto poświęcone Drugiej Brygadzie 13 Primorsko-Gorskiego Dywizjonu.  Na pamiątkę cierpienia i śmierci spowodowanej straszliwymi warunkami zimowymi, odbywają się tu uroczystości pod Pomnikiem Pokoju oraz organizwoane są liczne imprezy sportowe, np. zawody narciarstwa biegowego. Odbywający się zazwyczaj w lipcu Festiwal Sztuki w Mrkopalj zapewni wam rozrywkę podczas wieczorów poetyckich, koncertów muzyki współczesnej i tradycyjnej, etno i eko targów, wystaw i występów tanecznych. Bez względu na to, jaki rodzaj zakwaterowania z katalogu "Chorwacja apartamenty" wybierzesz – czy będzie to apartament, willa z basenem, czy domek na wsi, spędzisz tu fantastyczny urlop zorientowany na potrzeby tylko twoje i twojej rodziny.