Lovran - domy i apartamenty wakacyjne

Lovran jest znanym kurortem turystycznym położonym na wschodnim wybrzeżu półwyspu Istryjskiego, a więc graniczy z błękitnymi wodami Zatoki Kvarner. Całość znajduje się w północnej części Chorwacji (sprawdźcie naszą ofertę "Chorwacja noclegi"). Nazwa pochodzi od rośliny zwanej wawrzynem szlachetnym (łac. Laurus nobilis), który tu występuje i jest wpisany w herb miejscowości.

Lovran to również jedna z najstarszych osad na Istrii, a wg. legendy założył ją Marek Agrypa – rzymski polityk i dowódca. Przez lata miejscowość była ważnym portem, a dziś jest jedną z najpopularniejszych destynacji na Istrii. Sprzyjają temu piękne położenie i przyjemny klimat. Apartamenty w Lovran szczególnie polecane są aktywnym urlopowiczom, którzy, oprócz odpoczynku, lubią zwiedzanie i całodzienne wycieczki. Niesamowita linia brzegowa oraz wysokie wzniesienia w głębi lądu, sprawiają, że jest to popularne miejsce wśród rowerzystów i pieszych wędrowców. Oczywiście, osoby szukające tylko odpoczynku są tu jak najbardziej mile widziani i spędzą tu odprężające i relaksujące wakacje w Chorwacji.

 

Lovran

Popularne domy wakacyjne w Lovran

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Lovran

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Lovran

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Lovran

Loading...

Zamieszkajcie w Lovran

Jeśli planujecie swój niezapomniany urlop w Chorwacji, to sprawdźcie naszą bazę domów i apartamentów w Lovran i okolicy. Nasze kwatery znajdziecie zarówno w pierwszej linii brzegowej, jak i na obrzeżach kurortu, a nawet na terenie parku przyrody Ucka. Wszystkie nasze domy i apartamenty na Istrii łączy to, że są w pełni wyposażone (w tym kuchnie) i gotowe na Wasz przyjazd! Nie musisz martwić się ściskiem w hotelowym holu, bowiem nasze obiekty są w pełni prywatne oraz gwarantują wypoczynek z dala od charakterystycznego harmidru pokojów hotelowych.

Noclegi na Istrii z oferty NOVASOL to również dodatkowe udogodnienia, które z pewnością umilą Wam wakacje. Możecie tu znaleźć domy z prywatnymi basenami, ogrodami, siłowniami, placami zabaw i innymi dodatkami. Również opcja „wakacje z psem” jest dostępna w naszej ofercie – wystarczy wybrać odpowiedni filtr, który pokaże kwatery przyjazne zwierzętom.

Dodatkowo, nasze kwatery z oferty "domki i apartamenty Chorwacja" są objęte programem „all inclusive”. Dzięki temu, wszelkie media, pościel, ręczniki i sprzątanie końcowe są tu w cenie!

 

Urlop w Lovran i okolicy

W Lovran czeka na Was mnóstwo atrakcji i możliwości spędzenia czasu. Z pewnością, każdy z Was, przynajmniej jeden dzień spędzi nad błękitnymi wodami Zatoki Kvarner. Wybierając noclegi na Istrii znajdziecie wiele, mniejszych i większych plaż, jednak najbardziej znaną jest plaża Peharovo. Jest to miejsce idealne dla rodzin z małymi dziećmi, bowiem zejście dna morskiego jest tu w miarę łagodne, a sama plaża ma podłoże żwirowo-piaszczyste. Plaża ta co roku jest odznaczana Błękitną Flagą. Oprócz tego, znajdziecie tu sklepy, punkty gastronomiczne, przebieralnie oraz możliwość wypożyczenia roweru wodnego.

Nad wodą, oprócz plażowania, czekają na Was wypożyczalnie sprzętu wodnego, tj. kajaki, łodzie wiosłowe czy żaglówki. Prosto z nabrzeża można również wybrać się w rejs po wodach zatoki, np. łodzią ze szklanym dnem lub z wbudowaną zjeżdżalnią. Wybierając apartamenty w Zatoce Kvarner, będziecie również mogli poznać florę i faunę dna morskiego, bowiem czyste i przejrzyste wody sprzyjają uprawianiu nurkowania i snorkelingu.

W Lovran jest również kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć:

  • Nadmorską promenadę – pełną sklepów i kawiarenek

  • Starówkę miejską z Wieżą warowną, kościołem św. Jerzego i  kościołem Trójcy Świętej

  • Festiwal słodkich Kasztanów – co roku, w październiku odbywa się w Lovran wielki festyn kulinarny, którego głównym elementem są jadalne kasztany.