Urlop w domu wakacyjnym w Senj

Widok z tarasu domu wakacyjnego w Senj

Urlop w domu wakacyjnym w Senj

Senj to najstarsze miasto na chorwackim wybrzeżu, położone między morzem a najwyższymi górami Velebit. Symbolem miasta jest górująca dumnie i butnie nad miastem twierdza Nehaj. To miasto z nadzwyczaj bogatą kulturą ma interesującą i burzliwą historię. To miasto zrodzone i stworzone ze skał. Warty zobaczenia jest historyczne centrum miasta z 6 małymi placami, barokowa brama miejska i katedra, która aż do XX. wieku była siedzibą biskupa Senju. W okolicy Senj są zasadniczo plaże żwirowe. Jakość wody w tej okolicy jest idealna. Zatoczki zapraszają do kąpieli i do nurkowania. Dom lub apartament wakacyjny z katalogu "Chorwacja noclegi", to idealna baza wypadowa na Wasz urlop. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wypoczynku w Zatoce Kvarner.

Popularne domy wakacyjne w Senj

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Senj

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Senj

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Senj

Loading...

Senj - Historia i klultura

Dzięki położeniu, już w dawnych czasach Senj było centrum komunikacyjnym między wybrzeżem Jadranskim i Równiną Panonską. Miłośnicy historii z pewnością nie będą rozczarowaniu pobytem w mieście. Można tu odnaleźć umocnienia, wieże obronne, bramy z 17. wieku a także wspaniały barokowy rynek ze starym zamkiem. Symbolem miasta jest średniowieczna twierdza Nehaj. Jednak warte zobaczenia są również: gotycki ratusz i pałac Carina, gdzie obecnie znajduje się probostwo, na którym znajduje się kolekcja sztuki sakralnej, biblioteka i archiwum biskupie. W Senjska Draga mogą Państwo zwiedzić mauzoleum z 1848 roku. W okresie letnim w Senj odbywają się imprezy, takie jak Międzynarodowy Letni Karnawał Senj, letni musical, uroczystości rybackie, święto Gospa Snjezna, turniej piłki nożnej oraz zimowy karnawał. Koniecznie musicie spedzić wakacje w Zatoce Kvarner!

Wakacje w Senj

Senj - wakacje w domu wakacyjnym

Najlepszym sposobem na poznanie historii i zwyczajów panujących w Senj, jest pobyt w domu wakacyjnym. Mieszkając w domu lub apartamencie wakacyjnym w Senj macie możliwość przebywania w sąsiedztwie lokalnych mieszkańców. Wybierając wakacje z dojazdem własnym, wybieracie niezależność i indywidualność w planowaniu czasu wolnego. Ponadto apartament wakacyjny w Senj oferuje Wam pobyt w prywatnej atmosferze. Rezerwując dom wakacyjny w Senj, sami  decydujecie o poziomie luksusu, w jakim spędzicie wakacje. W naszej ofercie mamy domy i apartamenty wakacyjne o różnym standardzie i wyposażeniu. Nieważne czy planujecie rodzinne wakacje czy pobyt w gronie znajomych. Nieważne czy preferujecie aktywny wypoczynek czy słodkie leniuchowanie. W naszej ofercie, każdy znajdzie idealne dla siebie, w pełni wyposażone obiekty z katalogu "domy i apartamenty Chorwacja".

Dom wakacyjne w Senj

Senj - atrakcje na miejscu

Amatorów kąpieli słonecznych i miłośników sportów wodnych zapraszamy na główną plażę w Senj, jak również na mniejsze okoliczne plaże. Bez problemu możecie tu pływać, nurkować czy po prostu wypoczywać przy wodzie. Okolice sprzyjają jeździe na rowerach oraz spacerom, podczas których można podziwiać wspaniałą przyrodę i cudowne widoki. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia okolicznych miast: Rijeka, Opatija, Karlovac. Koniecznie powinniście również odwiedzić lokalne restauracje, gdzie można zjeść regionalne dania oraz skosztować wybornego lokalnego wina.

Na naszej stronie znajdziecie dodatkowe informacje na temat wypoczynku w Chorwacji. Z pewnością pomogą one przy wyborze konkretnego domu lub apartamentu wakacyjnego na wakacje w Chorwacji.