Otocac - domy i apartamenty wakacyjne

Otocac znajduje się w dolinie rzeki Gacka, w głębi lądu zatoki Kvarner, na wschód od pasma gór Velebit. Obszar ten, wraz z regionami Lika i Gorski Kotar stanowi najwyżej położoną część Chorwacji. Ta okolica jest idealna dla miłośników przyrody i i wakacji z dala od miejskiego zgiełku. Przejrzyj naszą ofertę domów wakacyjnych i apartamentów w Otočac i zarezerwuj wymarzone wakacje w Chorwacji już dziś!

Wakacje w Zubovici

Popularne domy wakacyjne w Otocac

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Otocac

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Otocac

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Otocac

Loading...

Historia Otočac

Miasto Otočac powstało na bazie fortyfikacji umiejscowionych na rzece Gacka, a przynajmniej tak donoszą zapiski historyka Valvasora, pochodzące z 1689 roku. Miasto, posiadając kilka tysięcy mieszkańców, stanowi centrum regionu Gacka i należy do najstarszych osad z ludnością słowiańską w Chorwacji. Wspomnianio o tym już w dokumentach pochodzących z 1100 r., istnieją jednak pewne informacje, które sugerują historykom, że miasto jest jeszcze starsze. Przez wieki miasto przeszło przez wiele rąk, co mozna zaobserwować dzięki ciekawym zabytkom. Wybierając się na wakacje w obiekcie z oferty "Chorwacja noclegi", warto chociażby odwiedzić Otocac oraz region doliny rzeki Gacka.

Domy wakacyjne w Otocac

Muzeum Gacko Otocac i dziedzictwo kulturowe

W centrum miasta możecie odwiedzić bardzo ciekawe muzeum, w którym mieści się kolekcja "Otocac kroz povijest". Przedstawia ona historię i artefakty regionu doliny rzeki Gacka już od czasów czasów prehistorycznych. Zobaczycie tu, jak wyglądał region za czasów Rzymian, powstanie pierwszej wzmianki o mieście, ślady walki z Imperium Osmańskim, historię regionu podczas pierwszej i drugiej wojny światowej oraz niedawnej wojny po rozpadzie Jugosławii. Najstarsze prehistoryczne ślady w regionie Gacka znajdują się w jaskini w Ličko Lešće, a są to pozostałości po epoce kamiennej. Obszar Vrhovina ukrywa pozostałości średniowiecza i późnejszej epoki brązu. Jedna z największych nekropolii jaskiniowych w Europie, pochodząca z XV wieku p.n.e., została odkryta w jaskini Bezdanjača. Wybierz apartmanet w Kvarner i poznaj fascynującą historię tego pięknego regionu.

Aktywne wakacje i wędkarstwo

Decydując się na obiekty z oferty "Chorwacja apartamenty", w tym regionie Zatoki Kvarner, możesz podziwiać wspaniałe krasowe i wodne krajobrazy. Najlepszy sposób na odkrycie piękna i uroku regionu Gacka i Velebit, to podążanie ścieżkami tematycznymi "Droga wodna i krasowa". Pod koniec maja i na początku czerwca możesz wziąć udział w ekologicznym zbieraniu truskawek. Jest to idealny teren do uprawiania turystyki pieszej, a ci, którzy szukają bardziej nowoczesnych atrakcji, mogą spędzić miło czas grając w paintball. Tradycyjnie można też tu skorzystać z kajaków. Zadowoleni będą także ornitolodzy i miłośnicy ptaków, gdyż dzięki temu, że region bogaty jest w zasoby wodne, można tu obserwować liczne, ciekawe gatunki ptactwa. Warto takze pamiętać, że okolica jest także fantastycznym miejscem do wędkowania, a licencję wędkarską można otrzymać właśnie w mieście Otočac. Piękna rzeka Gacka wraz z dopływami liczy sobie ponad sześćdziesiąt kilometrów. Mimo że jest to krasowy potok, to w wąwozie w pobliżu Otočac przyłącza się do kanału Karlovac, po czym łączy się z rzeką Lika. Dzięki specyfice tych wód, udało się tutaj złowić pstrąga o wadze pięciu kilogramów. Jednak nie musisz wcale wędkować, aby cieszyć się wyjątkowym pięknem tej rzeki i jej wodospadami, młynami oraz bujną roślinnością wokół.