Domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Cres

Wakacje na wzspie Cres

Domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Cres

Wyspa Cres to najbardziej urozmaicona i jednocześnie najbardziej niedoceniana wyspa Chorwacji (sprawdźcie też ofertę "domy i apartamenty Chorwacja"). Rozciaga się wzdłuż Zatoki Kvarner w kierunku południowym. Krajobrazowo wyspa jest otoczona morzem i grzbietami gór. Charakterstyczne dla wyspy Cres są: gęsto porośnięta lasami północna część wyspy, gaje oliwne i winnice w środkowej części, jak i również śródziemnomorska roślinność oraz pastwiska na południu. Specyficzne są także liczne plaże, położone głównie między miastem Cres i zatoką Ustrinc. Miłośnikom sportów i aktywnego spędzania wolnego czasu wyspa Cres oferuje wiele możliwości. Do oferty zaliczyć można szkołę nurkowania, tenis, mini- golf, jak i również sporty wodne takie jak np. żeglowanie i surfing. Dom lub apartament wakacyjny stanowi dobrą bazę wypadową na Wasze wakacje w Chorwacji.

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Cres

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Cres

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Cres

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Cres

Loading...

Wyspa Cres - Historia i Kultura

Zgodnie z legendą wyspa powstała z nóg Absyrtosa, które jego siostra Medea wrzuciła do morza podczas walki o złote runo. Co prawda badania archeologiczne nie mówią nic na ten temat, jednak potwierdzają, iż wyspa była zasiedlona w neolicie. Turystów zachwyca tu architektura miasteczek, które zbudowane zostały na szczytach skał. Przywodzą na myśl dawne, bajkowe zamki. Przykłady takiego stylu budowy można znaleźć w miejscowościach Beli i Lubenice. Wyspa Cres była kolebką piśmiennictwa w języku chorwackim. Jeżeli interesują Was teksty pisane dawnym chorwackim pismem, to zachęcamy Was do odwiedzenia Lapidarium Głagolickiego, które znajduje się w miejscowości Valun.

Wiele miast na wyspie Cres jest ogrodzonych dawnymi murami miejskimi. Ślady dawnych czasów znaleźć można przede wszystkim na wzgórzach i w centrum miasta. W mieście Cres zachęcamy do zobaczenia kościoła św. Martina, klasztoru franciszkanów oraz pałacu rodziny Sforza. W sierpniu odbywa się tutaj święto Svete Marije Snjezne. Z kolei w miejscowości Osor można wziąć udział w Wieczorach Muzycznych. W miejscowości Beli zychęcamy do odwiedzenia Eko-centar Caput, gdzie można podziwiać sępy białogłowe. Wyspa Cres to cudowne miejsce do odkrywania historii podczas wakacji w Zatoce Kvarner.

Miasto Cres - na wakacje w Chorwacji

Wakacyjny raj

Na wyspie Cres czeka na Was wiele atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie jezioro Vransko - niezwykle czyste jezioro, z którym łączy się legenda o rusałkach, zamieszkujących pobliskie jaskinie. Miłośników historii zachęcamy do odwiedzenia muzeum miejskiego w Osor. Natomiast amatorom plażowania polecamy relaks na plaży Sveti Ivan, która zaliczana jest do piękniejszych plaż w całej Chorwacji. Spędzając wakacje na wyspie Cres, koniecznie powinniście odwiedzić położone na skale na wysokości 387 m.n.p.m. bajkowe miasto Lubenice oraz miejscowość Valun, która otoczona jest cudownymi zatokami i plażami żwirowymi. Idealne miejsce na idealne wakacje w Chorwacji!

Wyspa Cres na urlop

Wakacje - tylko w domu wakacyjnym

Aby być blisko wszystkich tych atrakcji wystarczy dokonać rezerwacji jednego z naszych sprawdzonych domów wakacyjnych na wyspie Cres. W ofercie NOVASOL znajdziecie kwatery wakacyjne o różnym wyposażeniu i standardzie. Od prosto i funkcjonalnie urządzonych apartamentów, poprzez standardowe trzygwiazdkowe domy aż po prawdziwe wille, często z prywatnym basenem lub innymi udogodnieniami. Bez względu na standard, wszystkie nasze domy z oferty "Chorwacja noclegi" zostały urządzone zgodnie z gustem i możliwościami konkretnach właścicieli - dzięki temu mogą mieć pewność, iż pobyt w nich będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Domy wakacyjne na wyspie Cres