Kraljevica - domy i apartamenty wakacyjne

Kraljevica leży w powiecie Primorje-Gorski, przy wejściu do Zatoki Bakarskiej i niedaleko mostu łączącego stały ląd z wyspą Krk - całość znajdziecie w północnej Chorwacji (sprawdźcie również ofertę "Chorwacja noclegi"). Ten popularny ośrodek wypoczynkowy z eleganckimi domami wakacyjnymi i apartamentami – Kraljevica -  znajduje się 20 kilometrów na południe od Rijeki. Gmina liczy sobie 4.600 mieszkańców i składa się z miejscowości Bakarac, Kraljevica, Križišće, Mali Dol, Šmrika i Veli Dol. Zarezerwuj dziś prywatne zakwaterowanie w Kraljevicy i spędż w nim swoje wymarzone wakacje w Zatoce Kvarner.

Kraljevica - wakacje w Zatoce Kvarner

Popularne domy wakacyjne w Kraljevica

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kraljevica

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kraljevica

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kraljevica

Loading...

Historia Kraljevicy

Kraljevica ma ciekawą historię sięgającą czasów Ilirów i Rzymian. Dzięki swoim walorom przyrodniczym miasto od najwcześniejszych lat było ważnym portem handlowym. Nazwa Kraljevica pochodzi od łacińskiego słowa Portorium oznaczającego "cło" i Porto Re oznaczającego  "port królewski". Chorwacka nazwa Kraljevica została po raz pierwszy wymieniona w 1605 roku. W tym czasie książęta Zrinscy zbudowali stary zamek w mieście, a kilkadziesiąt lat później Frankopanie wybudowali nowy zamek. Pod koniec XVII wieku wojska Habsburgów przeniosły się do tych obiektów. W 1729 r. cesarz Karol IV zlecił budowę stoczni dla austriackiej żeglugi, pierwszej w historii stoczni na chorwackim wybrzeżu. W ciągu dziejów władcy Kraljevicy zmieniali się kilkakrotnie. Dziś Kraljevica jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowym idealnym na wakacje w Chorwacji, z pięknymi plażami w szerokiej zatoce i krystalicznie czystą wodą.

Kraljevica - wakacje w Zatoce Kvarner

Zwiedzanie podczas wakacji w Kraljevicy

Przy zatoce Bakar znajdują się trzy wioski: Kraljevica przy wejściu, Bakarac na południu zatoki i Bakar na północy. Miejsca te można doskonale zwiedzać dzięki imponującej drodze zbudowanej  wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Zatoka była przez wieki wykorzystywana do celów wojskowych i gospodarczych, a później również do celów turystycznych. Średniowieczna dzielnica Bakar, z jej wspaniałymi starymi domami, wciąż przypomina nam o dawnej obecności kupców i kapitanów. Wiele wąskich schodów prowadzi z domów w dół do portu. W kościele św. Andrzeja obejrzeć można barokowe marmurowe ołtarze. Świątynia ta jest trzecim co do wielkości kościołem, który możecie zwiedzić, jeśli wybierzecie obiekt z katalogu "Chorwacja apartamenty i domy". Widoczny z daleka fort usytuowany jest na najwyższym szczycie. W 1903 r. w Bakarze wybudowano jeden z pierwszych hoteli w Chorwacji, w którym to wypoczywać mieli mieszkańcy imperium Habsburgów. W Kraljevicy dominują dwa średniowieczne zamki: Stari Grad i Novi Grad oraz kościół św. Mikołaja. Wizyta w kościele i "Nowym Zamku" powinna być obowiązkowa podczas wakacji w Kraljevicy. "Nowy Zamek" zbudowany jest planie kwadraty, posiada cztery wieże i mieści w sobie muzea i centrum kultury. Pierwszy kurort nadmorski został zbudowany na półwyspie Oštro w 1891 roku, a wiele starych willi z tego okresu upamiętnia początek turystyki w Kraljevicy. Latarnia morska miasta została wybudowana w 1872 roku, a odrestaurowana w 2006 roku.

Urlop z dzieckiem w Kraljevicy

Główną atrakcją turystyczną Kraljevicy jest półwysep Oštro z nadmorskim kurortem. W Uvala Scott znajduje się piękna zatoka z czystymi żwirowymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Po przyjemnym dniu spędzonym na kąpieli można wybrać się na wycieczkę statkiem z portu Kraljevica lub z pobliskiego małego portu w Crišnjevo, na przykład na wyspę Krk lub na wyspy Cres i Lošinj. Na lądzie można wybrać się na wycieczkę do Opatiji, Rijeki, nad jeziora w pobliżu Fužine i do innych atrakcyjnych miejsc w regionie Gorski Kotar. Kąpiele termalne Selce, w centrum Riwiery Crikvenica zapraszają do relaksu.

Specjały regionalne

Na górskich zboczach Zatoki Bakarskiej można zobaczyć stare murowane tarasy przypominające nam o dawnej uprawie winorośli i produkcji wina musującego. Wino musujące Bakarska Vodica istnieje do dziś, jednak nie pochodzi już z tego regionu. W zatoce już od średniowiecza parano się połowem tuńczyka. W Bakarac można do dziś zobaczyć skośnie, drewniane drabiny, używane do lat osiemdziesiątych w celu obserwacji ławic ryb. Wędkarstwo na dużą skalę już nie istnieje, ale w restauracjach można spróbować świeżego tuńczyka złowionego przez małe statki rybackie. Wakacje  w Zatoce Kwarenrskiej przysporzą Wam wyjątkowych doznań kulinarnych. Możecie także kupić świeże lokalne produkty na targu i spróbować samodzielnie wykonać chorwacki specjał w kuchni swojego prywatnego domu wakacyjnego.