Povljana - domy i apartamenty wakacyjne

Povljana znajduje się na południu wyspy Pag, na granicy Dalmacji i Zatoki Kvarner, w centralnej części Chorwacji (przy okazji, zerknijcie do oferty "domy i apartamenty Chorwacja"). Morze, które jest w zatoczce, jest krystalicznie czyste. Naturalna zatoka skierowana jest na zachód i jest chroniona przed silnymi wiatrami. Povljana zawsze oferowało ochronę i schronienie osobom przybywających z morza. Wybierając wakacje na wyspie Pag, spędzicie je w promieniach słońca i wśród śródziemnomorskiej roślinności. Povljana znajduje się na zboczu wzgórza wśród skalistych pól wapiennych. Biją tu bogate źródła wody pitnej, które umożliwiły całoroczną uprawę i dlatego nie brakuje tu pól warzywnych ani winnic. Rybołówstwo i, oczywiście, hodowla bydła od zawsze były ważne dla działalności lokalnej ludności. Po drugiej wojnie światowej w regonie zaszły duże zmiany i rozwinęła się turystyka. Początkowo w Povljana rozwijała się przede wszystkim turystyka myśliwska. Dziś Povljana jest pięknym ośrodkiem miejskim, położonym daleko od obszarów wiejskich.

Wakacje Povljana

Popularne domy wakacyjne w Povljana

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Povljana

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Povljana

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Povljana

Loading...

Historia i kultura w Povljanie

Okazuje się, że obszar Povljana od dawna jest dobrym miejscem do życia, a najstarszym znalezionym obiektem jest kawałek kamiennej osi z neolitu. Liburnianie i Rzymianie pozostawili po zobie ślady w postaci ruin w kilku miejscach tej gminy. Pierwsi osadnicy przybyli tu i osiedlili się stosunkowo wcześnie, o czym świadczy kilka średniowiecznych kościołów i cmentarzy: stare Povljana, Grušna, Belotine i Gomilica. Pierwsza osada została opuszczona w XVII wieku i od tego czasu stara osada nazywa się Stara Povljana. Od tego czasu osada znajduje się po przeciwnej stronie i nosi nazwę Nova Povljana. W Povljanie kultywowane są tradycyjne pieśni. Artystyczne umiejętności zespołów uświetniają  większość wydarzeń kulturalnych w tym regioniem, a także w innych częściach kraju, czego możecie samodzielnie doświadczyć spędzając wakacje w Chorwacji.

Wakacje na Pag

Domy wakacyjne w Povljana

Wynajmując kwaterę z katalogu "Chorwacja apartamenty i domy", gwarantujesz sobie i swoim najbliższym niezapomniany urlop w swobodnej atmosferze. Na takim urlopie nikt nie mówi Ci, o której godzinie należy wstać czy zjeść śniadanie. Nikt nie dyktuje tego, co należy zwiedzić i jak spędzać swój wolny czas. Podczas urlopu we własnym domu wakacyjnym jesteś panem swojego czasu. Możesz spędzać go tak, jak lubisz najbardziej, dzięki czemu tak długo wyczekiwane wakacje będą obfitować w wyjątkowe i niepowtarzalne wspomnienia. Warto też mieć na uwadze, że wszystkie domy i apartamenty w NOVASOL zostały osobiście sprawdzone przez naszych pracowników. Dzieki temu każda nasza kwatera w Chorwacji łączy w sobie indywidualność i gościnność oferowaną przez gospodarza z jakością i bezpieczeństwem, jakie gwarantuje duża firma.

Kuchnia w Povljana

Tradycyjna, zdrowa i prosta kuchnia, której skosztować mozesz podczas urlopu w Dalmacji, króluje i w tym regionie. Podstawą lokalnych kulinarnych przysmaków są skorupiaki, mięczaki i dania rybne. Na lokalnym rynku można kupić świeże owoce morza. Jednak to, z czego szeroko znana jest wyspa Pag, jest słynna jagnięcina, a także „paski ser”.

Aktywne wakacje w Povljanie

Cała wyspa Pag wprost idealnie nadaje się do jazdy na rowerze, a liczne szlaki piesze i trekkingowe są zróżnicowane pod względem trudności dzięki różnorodności terenu. Możecie także spróbować sił w nurkowaniu, a dla tych, którzy preferują sporty naziemne, do dyspozycji są korty tenisowe. Pragnącym  podniesienia sobie poziomu adrenaliny oraz przeżycia wyjątkowych przygód polecamy wypożyczenie żaglówki. Sprawdź naszą ofertę willi, apartamentów i domków letniskowych w katalogu "Chorwacja noclegi", a następnie zarezerwuj wakacje w Povljana.