Vrbnik noclegi - domy wakacyjne i apartamenty

Vrbnik noclegi

Vrbnik noclegi - domy wakacyjne i apartamenty

Vrbnik to niewielkie i malownicze nadmorskie miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu największej wyspy Chorwacji (sprawdźcie też ofertę "Chorwacja noclegi") - Krk. Ta opiewana w wierszach miejsowość leży na nadmorskim, blisko 50-metrowym klifie, stromo schodzącym ku morzu. Krajobrazu dopełniają tu łagodne wzniesienia oraz urokliwe zatoczki z różnorodnymi plażami otoczonymi bujną, śródziemnomorską roslinnością. Samo miasto zbudowane zostało już w średniowieczu, jako otoczona murami osada warowna. Vrbnik słynie z wąskich uliczek i atmosfery przpominającej o minionych, historycznych czasach. Już z daleka widać widać wieżę kościółka stojącego na jednym ze wzgórz, a widok ten stał się rozpoznawalnną wizytówką miasta.

Popularne domy wakacyjne w Vrbnik

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Vrbnik

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Vrbnik

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Vrbnik

Loading...

Historia miasta Vrbnik

Pierwsze wzmianki o Vrbnik pochodzą już z  XII wieku. Oprócz funkcji warownej, miasto pełniło funkcję centrum duchowego, o czym świadczyć mogą znadujące się tu liczne świątynie i kościoły, m.in. godne zobaczenia XVI-wieczne kościoły Jana Chrzciciela oraz św. Marii, orzy którym znajduje się renesansowa dzwonnica pochodząca z XVI wieku i mieszcząca w sobie muzeum sztuki. Decydując się na zakwaterowanie z katalogu "Chorwacja apartamenty", będziecie mieć możliwość samodzielnego odkrywania uroku tego malowniczego miasta na wyspie Krk. Wędrując po Vrbnik, oprócz kościołów, murów obronnych oraz malowniczych uliczek warto odwiedzić biblioteke rodziny Vitezić oraz bibliotekę z manuskryptami pochodzącymi z XV i XVI wieku. Ciekawą atrakcją jest także drukarnia głagolitów, która dba o pamięć o najstarszym, IX-wiecznym chorwackim piśmie.

Vrbnik noclegi

Atrakcje miasta Vrbnik

Dla miasta charakterystyczne są wąziutkie uliczki, niespodziewanie skręcające się i wijące w górę i w dół. Najwęższa z nich to uliczka Klančić i ma szerokość zaledwie 40 cm. Spacerując nimi zwidzicie liczne kościoły i kapliczki, zobaczycie średnioweczne budowle, a także pozostałości murów obronnych miasta. Panuje tu niesamowita atmosfera tajemniczości, która nada wyjątkowego charakteru na wakacje w Chorwacji. Zwiedzając miasto i jego okolice koniecznie musicie spróbować lokalnego wina.

Vrbnik noclegi

Wino prosto z Vrbnik

Vrbnik znane jest z produkcji lokalnego białego wina o nazwie "Vrbnicka Žlahtina", które produkowane jest w praktycznie każdym lokalnym domostwie. Możecie jednak odkryć także niesamowite i wyjatkowe winiarnie, które wykute są w skalnych grotach. O tym, jak ważnym lokalnym przysmakiem jest lokalne wino świadczy nawet specyficzny układ starych domów, które formują kształt kiści winogrona, idealnie wpasowanej w układ otaczających miasto winnic. Jeżeli jesteście smakoszami wina, to spędzajac wakacje na Krk koniecznie weźcie udział w Dniach Wina wypsy Krk. Warto zajrzeć także do loklanych restauracji i knajpek, które obok wina serwują także takie przysmaki, jak wędzona szynka Pršut, czy twardy owczy ser.

Aktywnie i na plaży

Jako nadmorskie miasto, także Vrbnik oferuje wszystko to, czego oczekujemy podczas urlopu. Możecie tu pływać w czystch wodach i wygrzewać się na lokalnych plażach. Najbardziej popularna, to znajdująca się w centrum miasta plaża Zgribnica oraz oddalona o 15 minut spaceru plaża Kozica.  Inną plażą, do której możecie dotrzeć zarówno samochodem, jak i na pieszo, jest plaża Potovošće. Ponadto w okolica obfituje w  kilka mniejszych, położonych w urokliwych zatoczkach plaż żwirowych. Z urlopu w tej części Krk powinni być zadowoleni amatorzy nurkowania – instruktorzy i przewodnicy pokażą Wam tutaj ukryte przed wzrokiem z lądu jaskinie i tunele skalne. W mieście Vrbnik znajduje się także przystań dla łodzi, a także mały port. Jeżeli jakimś cudem znudzi Was plażowanie i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie, możecie wybrać się na spacery po górach, podczas których odkryć możecie liczne ruiny kapliczek oraz zachwycać się zapięrającymi dech w piersiach widokami. Możecie również odkrywać region z poziomu siodełka, dzieki kilku znakomitym trasom rowerowym.

Domy wakacyjne z oferty 'Vrbnik noclegi'

Wybierając ofertę "apartamenty Chorwacja", możecie zagwarantować sobie wyjątkowo spędzony czas z najbliższymi. Wyspa Krk obfituje w atrakcje, a miasteczko Vrbnik jest wsród nich wyjatkową, nieodkrytą perłą. Z jednej strony otoczone błękitem, a z drugiej zielenią i aromatem winic, tworzy wyjątkowe tło dla nietuzinkowych wakacji.