search

Supetarska Draga - domy i apartamenty wakacyjne

Supetarska Draga - urlop na zielonej wyspie w Zatoce Kvarner

Wyspa Rab jest znanym celem podróży zarówno rodzinnych jak i romantycznych - nie dziwi więc spora popularność naszej oferty "Chorwacja noclegi" w tym właśnie miejscu.. Supetarska Draga to jedno z najstarszych miast wyspiarskich o bogatych tradycjach morskich. Nazwa Supetarska Draga pochodzi od nazwy klasztoru św. Piotra w Drazi (Sanctus Petrus in Valle), najstarszego klasztoru benedyktyńskiego na wyspie. Zatoka Supetarska Draga jest otoczona małymi wyspami Maman, Srednjak i Sailovac, gdzie znajdziesz piękne naturalne piaszczyste i żwirowe plaże. Znajduje się tu także największa na wyspie Rab marina ACI. Ta część wyspy znana jest również jako miejsce lęgowe wielu gatunków ptaków. W kurorcie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do spokojnego wypoczynku, takie jak sklepy i wiele różnych restauracji i tawern. Samo miasto Rab znajduje się w odległości od siedmiu do dziewięciu kilometrów, w zależności od tego, w której części Supetar Draga zamieszkasz. Jedna część Supetarska Draga nazywana jest dolną, a druga górną. W pierwszej znajdują się dwie piaszczyste zatoki z plażami: Dumci i Gonar. W drugiej znajdują się kamieniste plaże idealne dla tych, którzy podczas wakacji pragną więcej spokoju.

Supetarska Draga wakacje

Piękno przyrody

Wyspa ta znana jest jako zielona wyspa, pełna słonecznych, piaszczystych plaż. Jest to z pewnością jedna z najbardziej pożądanych wysp na wakacje w Zatoce Kvarner. Cała wyspa mierzy około 21 kilometrów długości, jednak trudno jest ją pokonać za jednym razem, mimo że istnieje tu ponad sto kilometrów szlaków rowerowych i tras turystycznych. Są one na tyle zróżnocowane, że możesz dostosować trasę do swoich możliwości. Półwysep Kalifront jest według wielu najpiękniejszą częścią tej zielonej wyspy. Słynie on z surowej rzeźby terenu i linii brzegowej obfitującej w piękne zatok, z czego część ukryta jest pośród lasów sosnowych. Teren sprzyja zarówno niespiesznym spacerom, jak i żwawym wędrówkom. Najwyższy szczyt Rab leży na wysokości 94 metrów nad poziomem morza i dlatego stanowi idelany cel jednej z wycieczek.

Rajska plaża

Koniecznie warto odwiedzić gminę Lopar, położoną na północ od Supetarska Draga, gdzie znajduje się rajska plaża, która wydaje się być bezkresna. CNN umieścił ją w roku 2012 na swojej liście dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie. Wyspa Rab od dawna znana jest takżo jako miejsce, gdzie zaczynał się ruch nudyzmy w tej części Adriatyku. Dziś znajdziesz tu plaże odpowiadające wszystkim gustom. Wybierając prywatne kwatery z katalogu "Chorwacja apartamenty", wyspa Rab staje przed Tobą otworem!

Apartament Supetarska Draga

Lasy wyspy Rab

Na wyspie można znaleźć ponad tysiącletnią odmianę wiecznie zielonego dębu. Las Dundo jest jednym z niewielu lasów, który został ogłoszony parkiem botanicznym w 1949 roku. Warto pamiętać także o parku Komrčar, który co prawda nie jest artefaktem przyrody, ale jest to coś, czego nie można przegapić. Przez wyspę przechodzi również "szlak Premužić", który swoją nazwę zawdzięcza wybitnemu inżynierowi i entuzjaście leśnictwa.

Geopark Rab

Obszar Lopar i Fruga został ukształtowany poprzez wiatr i erozję. Na piaszczystym terenie znajdują się magiczne kaniony i inne formy skalne, a także liczne piękne piaszczyste zatoczki. Dla prawdziwych miłośników geologii i skamieniałości polecamy zwiedzanie okolicy poprzez wędrówkę oznakowanymi szlakami spacerowymi.

Szukając wspaniałego miejsca na wakacje w Chorwacji, sprawdź naszą ofertę domów i apartamentów w Supetarska Draga , jak i na całej wyspie Rab!