Apartamenty i domy w Todi

Apartamenty i domy w Todi

Apartamenty i domy w Todi

Todi to jedno z najpiękniejszych miast włoskiej Umbrii, często też nazywany jest jej perłą. Miejscowość położona jest na wysokim wzgórzu o dwóch szczytach, a całość znajduje się w południowej części regionu, ok. 43 kilometrów od słynnej Perugii (polecamy Wam również nasz produkt „Perugia noclegi”). Co ciekawe są dwie legendy mówiące o powstaniu miasteczka. Pierwsza mówi o orle, który wskazał to miejsce jako idealne do zasiedlenia, a druga dowodzi, że Todi zostało założone przez Herkulesa, który właśnie w tym miejscu pokonał Kakusa – trzygłowego potwora ziejącego ogniem. Kto wie, może Wam uda się dociec prawdy, który mit ma więcej wspólnego z prawdą.

Wakacje w Todi to propozycja dla wszystkich spragnionych wypoczynku w otoczeniu ciekawych miejsc i niezwykłych widoków. Todi, z racji swojego wysokiego położenia, oferuje piękne krajobrazy, w tym widok na rzekę Tyber. Wypoczywając tu, będziecie mieli także okazję na wiele możliwości aktywnego wypoczynku oraz poznania wyjątkowego smaku tutejszej oliwy z oliwek oraz wina. Nie ma więc chyba co się dłużej zastanawiać nad wyborem miejsca na urlop, tylko wybrać domy wakacyjne w Todi na niezapomniane wakacje we Włoszech.

 

Popularne domy wakacyjne w Todi

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Todi

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Todi

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Todi

Loading...

Apartamenty i domy w Todi

Aby wakacje były w pełni udane, to oprócz atrakcji, również i „dach nad głową” musi budzić przyjemne wspomnienia. I dlatego właśnie polecamy Wam naszą ofertę wypoczynkową, która znacznie różni się od tego co jest proponowane przez hotele. Nasz produkt „domy i apartamenty w Todi” to kompletnie wyposażone oraz samodzielne kwatery, w których macie zagwarantowaną prywatność, swobodę, komfort oraz wygodę. Mało tego, wszystkie nasze obiekty z oferty „Umbria wakacje” są dostępne praktycznie przez okrągły rok, a więc można w nich spędzić miłe chwile nie tylko w sezonie wakacyjnym.

Naszą ofertę wakacyjną charakteryzuje również duża różnorodność. Domy i apartamenty w Todi zlokalizowane są w centrum miasteczka, na jego obrzeżach, a także na sąsiednich wzgórzach, w otoczeniu naturalnych krajobrazów lub agroturystycznych klimatów. Nasze kwatery maja również różny standard, wielkość oraz są wyposażone w dodatkowe udogodnienia – wystarczy tylko sprawdzić opis obiektu. Czekają tu na Was, między innymi: domy z panoramicznym widokiem, domy z basenem, domy dla aktywnych, domy przyjazne zwierzętom i wiele innych rodzajów kwater. Pozostaje nam już tylko, w imieniu właścicieli kwater, zaprosić Was do Umbrii!

 

Apartamenty i domy w Todi

Wakacje w Todi

Gdy już wypoczniecie i w pełni zregenerujecie siły po roku ciężkiej pracy, koniecznie sprawdźcie jakie atrakcje czekają na Was w mieście i okolicy. Wakacje w Todi to przede wszystkim świetna okazja na poznanie ciekawych budowli miejskich, które pochodzą z różnych okresów historycznych. Tak więc, rezerwując produkt „apartamenty Włochy” poznacie m.in.:

  • Fragmenty murów miejskich – Todi otoczone jest aż trzema pasami murów obronnych, które powstały w czasach Etrusków, w czasach Cesarstwa Rzymskiego oraz w średniowieczu. Dzięki temu, można poznać jak zmieniała się architektura fortyfikacji obronnych na przestrzeni wieków.

  • Katerdrę miejską – jest to piękna, gotycka budowla z XI wieku.

  • Średniowieczną starówkę – charakterystyczny dla regionu plac miejski, który otoczony jest świetnie zachowanymi pałacami, budynkami sakralnymi o domostwami.

  • Kościół San Fortunato – to najstarszy obiekt sakralny w mieście. Pochodzi z VII wieku i obejmuje także ruiny średniowieczne fortecy.

  • Nicchioni – to nazwa budynków, które pozostały po czasach Cesarstwa Rzymskiego i do tej pory nie poznano jakie funkcje pełniły. W mieście są też pozostałości po rzymskim amfiteatrze

  • Zamek Todi – świetnie zachowana fortyfikacja, która znajduje się 15 kilometór od centrum