Domy wakacyjne w Perugii

Atrakcyjne domy wakacyjne w Perugii

Domy wakacyjne w Perugii

Perugia jest stolicą Umbrii i jak wiele innych miejscowości tego regionu prezentuje się, jako perła historii i sztuki. Noce w Perugii są perfekcyjnym połączeniem blasku dawnych czasów z nowoczesnością. Oprócz tego, cały region ma do zaproponowania wiele ciekawych zabytków. Między innymi pałac Palazzo dei Priori, liczne kościoły, np. Katedra San Lorenzo, teatr, historyczne budynki i biblioteki. Regionalna kuchnia zorientowana jest na loklaną gospodarkę rolną i hodowlę bydła. Dom wakacyjny w Perugii to także idealna baza wypadowa na wcieczki po okolicy. Zapowiadają się wyjątkowe wakacje we Włoszech.

Popularne domy wakacyjne w Perugia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Perugia

Loading...

Historia i kultura

Historia Perugii rozpoczęła się wieleset lat temu w czasach Etrusków, którzy pozostawili na tej ziemi wiele śladów. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z 310 roku p.n.e. W kolejnych latach Perugia oblegana była przez Gotów i Longobardów, aby w IX w. wejść w skład Państwa Kościelnego. W XII i XIII wieku czterokrotnie odbywało się tu konklawe. W XV wieku ród Baglionich przejął władzę w Perugii. Następnie w roku 1534 miasto zdobyły wojska papieskie. Kolejno Perugia znajdowała się pod panowaiem Francji i Austrii. Dopiero od 1860 roku jest częścią Włoch.

Aby ułatwić zwiedzanie miasty, zostało ono podzielone na pięć stref i oznaczenie poszczególnych stref różnymi kolorami. Na chodnikach namalowano strzałki w konkretnym kolorze, natomiast zabytki są dobrze opisane.

Atrakcje w Perugii

Jeżeli planujecie urlop w Perugii w okresie letnim, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w festiwalu jazzowym. Jeżeli natomiast Wasze wakacje przypadają na październik, zapraszamy do odwiedzenia festiwalu czekolady. Na głównej ulicy można tu kupić produkty z czekolady oraz podziwiać rzeźby z czekolady.

W Perugii czeka na Was wiele atrakcji i zabytków, wartych zobaczenia. Do najbardziej znanych możemy zaliczyć:

  • bramy miejskie: Arco Etrusco i Porta San' Angelo.

  • Rocca Paolina - górująca nad miastem cytadela, zbudowana w połowie w XVI wieku z polecenia papieża Pawła III. Miały symbolizować potęgę władzy papieskiej.

  • kościół Dominikanów - pochodzący z XIV wieku, podczas okupacji wojsk napoleońskich kościół został ograbiony. Obecnie warte zobaczenia są tu nagrobek papieża Benedykta XI oraz witraż. Ze względu na wielkość, kościół traktowany jest, jako punkt orientacyjny.

  • katedra św. Wawrzyńca - można tu podziwiać ślubny pierścień Maryi, pomnik papieża Juliusza II oraz ambonę, z której św. Barnard ze Sieny nawowywał do nawrócenia. W podziemiach można obejrzeć pozostałości etruskiej świątyni, studnię z I wieku oraz fragment rzymskiej drogi z tego okresu.

  • kościół św. Piotra - z pewnością zachwycą tu Państwa wspaniałe freski, autorstwa m.in. Perugina.

  • kościół San Bevignate - Bevignato był tajemniczym świętym i cudotwórcą. Był on także patronem biczowników, którzy spotykali się w kościele. Zachwycą tu Państwa wspaniałe malowidła oraz relikty domu rzymskiego.

  • San Prospero - pierwszy w Perugii kościół, zbudowany poza murami miasta, można tu podziwiać dobrze zachowane freski z XIII wieku.

  • Tempio - zbudowana w V wieku, na planie koła świątynia. Znajdą tu Państwo wiele odniesień do symboli, m.in. 12 kolumn, nawiązujących do 12 apostołów.

  • Collegio del Cambio - dawna siedziba kantoru miejskiego i rajców, którzy ustalali kursy wymiany walut i określali zawartość kruszcu w pieniądzach.

Luksusowe ville w Perugii

Domy wakacyjne w Perugii

Jeżeli planujecie wakacje w Umbrii, dom wakacyjny NOVASOL będzie idealną kwaterą. W NOVASOL znajdziecie bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w Perugii, od prosto i funkcjonalnie urządzonych domów wakacyjnych aż po ekskluzywne wille z prywatnym basenem i innymi udogodnieniami. Decydując się na wakacje z dojazdem własnym, sami określacie poziom luksusu, w jakim chcecie spędzić urlop. Ponadto wypoczynek w domu wakacyjnym w Perugii to gwarancja prywatności i indywidualności w planowaniu czasu wolnego. Tutaj sami decydujecie co i kiedy zwiedzić. A, jeżeli nie macie ochoty na zwiedzanie, możecie zrelaksować się zaciszu domu wakacyjnego. Podczas, gdy Wasze dzieci będą szaleć w przydomowym basenie, Wy z książką w ręku, możecie zażywać kąpieli słonecznych. Kwatery wakacyjne NOVASOL to idealny pomysł zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i przyjaciół, wspólnie spędzających wakacje. Nie zwlekajcie dłużej i już dziś zarezerwujcie obiekt z oferty "Apartamenty Włochy".