Gubbio - domy i apartamenty wakacyjne

Gubbio położone jest w prowincji Perugia, w północnej części Umbrii. Jest to jedno z piękniejszych średniowiecznych miast we Włoszech. Mimo, iż panuje tu niezwykle sielska atmosfera, do miasta dociera niewielu turystów. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, iż nie zakłóci spokojnego wypoczynku i nie przeszkodzi w podziwianiu zabytków. Obiekt z oferty "Domy wakacyjne Włochy" to idealne zakwaterowanie na udany wypoczynek.

Znajdź swój dom na wakacje w Perugii i okolicy!

Popularne domy wakacyjne w Gubbio

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Gubbio

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Gubbio

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Gubbio

Loading...

Historia i kultura

W czasach antycznych tereny obecnego Gubbio zamieszkiwali Etruskowie, miasto nosiło wówczas nazwę Iguvium. W kolejnych latach była tu kolonia rzymska. Od XI wieku Gubbio było samodzielną komuną miejską. Od XIV wieku miasto było pod panowaniem rodu Montefeltro z Urbino. Następnie od roku 1624 do zjednoczenia Włoch Gubbio znajdowało się w obszarze Państwa Kościelnego. W mieście na każdym kroku znajdą Państwo ślady bogatej hostorii. Każdy zabytek jest tu opisany, a na skrzyżowaniach znajdują się mapy i kierunkowskazy z opisanym czasem, potrzebnym na dotarcie do kolejnych atrakcji. Każdego roku 15. maja o godz. 18.00 odbywa się tu Festa dei Ceri (święto świec), poświęcone św. Ubaldowi. Gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca - tutaj zrelaksują się Państwo w ciszy i spokoju.

Znajdź swój dom na wakacje w Perugii i okolicy!

Atrakcje w Gubbio

W Gubbio kręcone były odcinku popularnego serialu Don Matteo. Obok kościoła franciszkanów znajduje się tu pomnik wilka, leżącego na kolanach św. Franciszka. Nawiązuje on do legendy, według której św. Franciszek oswoił wilka, napadającego na domostwa. Patronem miasta jest jednak inny święty, mianowicie św. Ubald, który w XII wieku reformował życie zakonne i zabiegał o pokój. Spędzając wakacje w Gubbio, koniecznie powinni Państwo zobaczyć, m.in.:

Domy wakacyjne w Gubbio

Domy wakacyjne w Gubbio to idealne zakwaterowanie dla tych z Państwa, którzy są zaintetresowani wakacjami w Perugii. W ofercie NOVASOL czeka na Państwa wiele atrakcyjnych kwater wakacyjnych w Gubbio i okolicznych miejscowościach. Dysponujemy domami i apartamentami o różnym standardzie i wyposażeniu, od funkcjonalnych domów wakacyjnych, poprzez atrakcyjne apartamenty miejskie aż po luksusowe wille z basenami i wszelkimi udogodnieniami. Każdy nasz dom wakacyjny został urządzony zgodnie z gustem i możliwościami konkretnego właściciela, dzięki czemu mają Państwo pewność, iż w ofercie NOVASOL we Włoszech nie ma dwóch identycznych kwater wakacyjnych. Decydując się na wakacje z dojazdem własnym, sami Państwo decydują o komforcie i poziomie luksusu, w jakim chcą Państwo spędzić urlop.

Jeżeli chcą Państwo spędzić wakacje w Umbrii, dom wakacyjny NOVASOL to idealny pomysł na zakwaterowanie. Gorąco zachęcamy do przejrzenia oferty NOVASOL. Z pewnością każdy z Państwa znajdzie tu idealny dla siebie dom wakacyjny. Nie zwlekajcie Państwo i już dziś zaplanujcie wakacje w Gubbio!